02.06.21, 12:43fot. yt/nbc news/kremlin ru

,,Die Welt'': Niemiecki rząd ani o krok nie ustąpił USA w sprawie Nord Stream 2

-  Jak ocenia dziennik „Die Welt” w internetowym wydaniu, rozmowy te to „początek ostatecznej rozgrywki” o rosyjsko-niemiecki gazociąg, który chcą zatrzymać Stany Zjednoczone. „Niemiecki rząd chce uratować projekt. Ale jakiej ceny zażąda prezydent USA Joe Biden? Jak dotąd Niemcy nie wyszły mu naprzeciw ani o krok” – czytamy za „Die Welt” na portalu dw.com, a o wizycie niemieckiej delegacji w Waszyngtonie poinformowały - powołując się na źródła rządowe w Berlinie - redakcje grupy medialnej Funke.

W dniu 2 czerwca zostaną po raz pierwszy przeprowadzone rozmowy delegacji wysokich rangą niemieckich dyplomatów, na czele z doradcą niemieckiej kanclerz Janem Heckerem, z przedstawicielami amerykańskiej administracji na temat spornego gazociągu Nord Stream 2. Członkiem delegacji niemieckiej są także m.in. doradca Angeli Merkel do spraw gospodarczych Lars-Hendrik Roeller oraz sekretarz stanu w niemieckim MSZ Antje Leendertse. 

Jak jednak zauważa „Die Welt” „nikt nie spodziewa się, że USA nagle przestaną krytykować Nord Stream 2, jak również, że niemiecki rząd zrezygnuje z obrony gazociągu”.

- „Ani aneksja Krymu ani manewry przy granicy z Ukrainą czy też otrucie Aleksieja Nawalnego nie skłoniły berlińskiej koalicji do zmiany zdania. Wprawdzie krytyczni wobec Kremla Zieloni wywierają presję, ale są w opozycji jeszcze przynajmniej przez cztery miesiące” – zauważa gazeta.

Ogólnym wydźwiękiem tekstu jest jednak to, że wizyta niemieckiej delegaci w USA to dopiero początek długiej drogi i nikt po stronie niemieckiej nie spodziewa się szybkiego przełamania impasu w tej sprawie.

 

mp/dw.com

Komentarze

Oficer2021.06.4 19:50
ten Bidet to żywy trup.
Japa2021.06.2 15:08
A ja mam PTAKA w ROBACZKA sraka i w ROBACZKA kaka . Oblizuj mi ROBACZEK mego PTAKA z KAKA.
robaczek2021.06.2 14:35
JAK TAM TA WASZA LEGENDARNA SILA POLSKIEJ DYPLOMACJI ZA PIS??????????????? .................................................................... coś nie pykło .......................dyplomatołki
katolicka deratyzacja Polski2021.06.2 15:51
Niby robaczek,a jednak robaczywa antypolska glizda.
Słowo od eksperta2021.06.2 13:00
Z perspektywy historycznej można to z całą pewnością powiedzieć, że Niemcy są altruistyczne. Wielkim własnym kosztem oczyścili, niemal kompletnie, Polskę od Żydów.
Słowo od eksperta2021.06.2 12:54
Różnica między rządem niemieckim i polskim polega na tym, że niemiecki dba o interesy obywateli Niemiec a polski dba o interesy własne, swoich rodzin i kumpli. Dlatego też to polskie kobiety podcierają niemieckie zady a nie odwrotnie. Dziękuję.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.2 15:56
Takie cos mogl napisac ktos z KonfederacjiTargowickiej,czyli przyjaciel i sympatyk antykatolickiej Aternatywy Dla Niemiec !
MT(*)2021.06.2 12:51
Niemcy to już Bliski Wschód. Są tak ogłupiali, że jeszcze sami o tym nie wiedzą. Albo nie chcą tego przyjąć do wiadomości. A to jeszcze gorzej dla nich.