07.07.19, 08:20Ulokowanie trzustki; macierzanka (fot. Jerzy Opioła, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.)

Dieta na oczyszczanie trzustki - ten organ sam się nie odtwarza!!!

O trzustkę musimy dbać szczególnie! Jest to bardzo wrażliwy i ważny organ, który- w przeciwieństwie do wątroby- nie posiada zdolności odtwórczych. Pracę trzustki, która odpowiada za prawidłową regulację trawienia węglowodanów i tłuszczów, można stymulować, np. poprzez odpowiednią dietę.

Mowa o diecie wysokobiałkowej, o znikomej zawartości tłuszczów. Dlaczego? Spowolnienie pracy trzustki ogranicza możliwości trawienia tłuszczów. Aby odpowiednio zadbać o ten organ, warto unikać kawy, herbaty, a przede wszystkim alkoholu, papierosów i ostrych przypraw. Używki mogą bowiem przyczynić się do wywołania przewlekłych stanów zapalnych trzustki.

Jeżeli zrezygnujemy z kawy czy herbaty, przyda się wprowadzenie do diety ich zamienników: herbat i naparów ziołowych, kawy zbożowej z mlekiem lub łagodnych soków owocowych. Duża ilość płynów pomoże w oczyszczeniu trzustki.

Dieta powinna opierać się na dostarczeniu organizmowi dużej zawartości witamin. Powinna być źródłem witamin z grupy B oraz A,D,E,K, a także licznych minerałów takich jak żelazo, wapń czy potas. W przypadku pojawiających się problemów trawiennych, oraz przy znikomej przyswajalności powyższych witamin, nasza dieta może być wsparta o mieszanki ziołowe.

W medycynie tradycyjnej istnieje wiele ziół posiadających właściwości regeneracyjne i wzmacniające trzustkę:

Jaskółcze ziele- ma działanie rozkurczowe, moczopędne, żółciopędne oraz bakteriobójcze. Łagodzi również dolegliwości związane z wątrobą, a także: usuwa bóle głowy.

Liść pokrzywy zwyczajnej- wspomaga problemy z cukrzycą ujawniającą się przy niedomaganiach trzustki. Pomaga obniżyć poziom cukru, leczy stany zapalne w układzie pokarmowym i- co również niezwykle ważne w przypadku cukrzycy- przyspiesza gojenie się ran.Uaktywnia prace układu trawiennego, oraz lepsze przyswajanie pokarmów i jego składników w szczególności witamin.

Kocanka piaskowa- ma ogromne właściwości rozkurczowe. Dzięki nim zioło na trzustkę w postaci kocanki niweluje napięcie mięśni gładkich pęcherzyka żółciowego, wątroby oraz jelit. Wspomaga procesy wydzielnicze trzustki, normując poziom wydzielanej insuliny odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego poziomu węglowodanów we krwi.

Macierzanka- również działa rozkurczowo, tyle że na ściany jelita grubego. Wspomaga trawienie. Wpływa na zwiększenie ilości wytwarzanej żółci, a także prowadzi kontrolę prawidłowego jej przepływu do dwunastnicy.

Ziele dziurawca- pomaga w schorzeniach wątroby, którym towarzyszy zmniejszone wydzielanie żółci. Łagodzi stany skurczowe dróg żółciowych, choroby nieżytu przewodu pokarmowego.

Liść mięty pieprzowej- może być wykorzystany do łagodzenia zaburzeń trawiennych takich jak wzdęcia, odbijanie się, zaburzenia pęcherzyka żółciowego. Zioło na trzustkę jakim jest liść mięty, pobudza wytwarzanie żółci i soków trawiennych, przez co ułatwia trawienie pokarmów. Zioło ma także działanie przeciwbakteryjne, dzięki któremu niszczy bakterie w przewodzie pokarmowym i w drogach żółciowych.

Kwiat nagietka– herbata z nagietka wspomaga wydzielanie soku trzustkowego i żółci. Nagietek posiada, także właściwości rozkurczowe zapobiegające skurczą układu pokarmowego i jelit.

Komentarze

andrzejhahn32019.07.7 12:42
a po co wam katole owa dieta .wszak macie tylu uzdrowicieli nawet takich co wskrzesaja zmarlych
Karolina2019.07.7 17:31
Ta dieta dla was przyda się, tyle macie żółci i jadu w sobie ! To nawet czuć!
andrzejhahn32019.07.7 20:05
za to wy katole macie wszystek ciemnoty i zacofania jakie panuje na planecie Ziemia..............gratulacje
Stefania2019.07.8 1:17
hahanku ! No to wypad od katoli z planety Ziemia! na Marsa ! Ale już Paszoł!
andrzejhahn32019.07.8 15:43
malutka poprawka ............planeta Ziemia to nie miejsce dla ciemnej i zacofanej poganskiej sekty katolickiej........na calym swiecie to widac jak ludzie maja was powyzej uszu..........i kto powinien wypadac,,,,,,,,,,,,,,,,,,,no katolu
Palindrom2019.07.7 9:58
Może jakaś dieta na oczyszczanie mózgu z… głupoty?