29.06.15, 11:23fot. sxc hu

Dlaczego sądy odbierają Polakom dzieci?

Prawnicy Instytutu Ordo Iuris, w trakcie jednej z interwencji procesowych natrafili na ślad niepokojących działań jednej z biegłych sądowych, której opinie były powodem wielu dramatów rodzinnych. Ekspertyzy specjalistów z zakresu psychologii potwierdziły obawy prawników z Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris, którzy postanowili sprawą zainteresować media.

W dzisiejszym numerze tygodnika „Wprost” ukazał się artykuł red. Mariusza Kowalewskiego poświęcony działalności tej biegłej. Bez przygotowania zawodowego i bez wykształcenia psychologicznego (ukończyła bibliotekoznawstwo), występuje ona w charakterze eksperta w postępowaniach dotyczących przemocy seksualnej wobec dzieci. Nader często pomawia w swych „ekspertyzach” ludzi o stosowanie przemocy, w tym o molestowanie seksualne dzieci. Biegła ta posługuje się certyfikatem niedziałającego w praktyce, Polskiego Towarzystwa Zdrowia Seksualnego, którego jest formalnie wiceprezesem. Specjaliści z zakresu psychologii kwestionują wnioski zawarte w jej opiniach. Osoba ta działa od 15 lat i wydała opinię w około 800 sprawach. Efektem są dramaty rodzinne.

Liczymy, że publikacja ta przyczyni się do wyjaśnienia i eliminacji skandalicznych nadużyć władzy, wobec polskich rodzin. Liczymy, że artykuł Mariusza Kowalewskiego pozwoli uniknąć wielu dramatów rodzinnych rozgrywających się na salach sądowych.

Ordo Iuris

Komentarze

anonim2015.06.29 11:55
Zamiast dać tytuł który odpowiada rzeczowo tekstowi,to dajecie taki który całe sądownictwo wrzuca do jednego wora,bo jest biegła(może i być wielu) co się okazuje nie ma uprawnień aby wydawać opinię dla sądów rodzinnych. P.s. I proszę nie sugerować że sądy rodzinne wydają same niesprawiedliwe wyroki,co patologicznych rodzin nie ma ?
anonim2015.06.29 12:04
rządy PO-PSL doprowadziły do tego , ze takich "bibliotekarzy" mamy w rządzie , w sądach, w parlamencie i te "bibliotekarki' ustanawiają przepisy prawa, ktore niszczą Polskę. Trzeba wywalić tych pseudo-ekspertów.
anonim2015.06.29 12:57
@ Sebinus Ty nie bądź taki z patologicznej rodziny. Co to za sąd który bibliotekarkę uznaje za biegłą w sprawach dzieci i rodzin. I bezmyślnie podpisuje się pod jej patologicznymi opiniami. To sąd wybiera biegłego i sąd zlecał bibliotekarce wydanie opinie. Nie wal głupa.
anonim2015.06.29 13:03
@ Sebinus I to w przypadku tylko jednej biegłej 800 razy w ciągu 15 lat popaprańcu z wiochy
anonim2015.06.29 13:29
Listwa linia frondowej propagandy tłumoku mówi że sądy zawsze niesprawiedliwie odbiera dzieci. ,,Co to za sąd który bibliotekarkę uznaje za biegłą w sprawach dzieci i rodzin. I bezmyślnie podpisuje się pod jej patologicznymi opiniami" Tak zgadzam się ta osoba nie powinna być biegłą,nie ma do tego uprawnień. Ale to nie oznacza że wszystkie sądy rodzinne wydają złe wyroki. Dlaczego tytuł nie brzmi np. : ,,Biegła sądowa nie ma uprawnień do wydawania opinii"?-no tak z drugiej strony klikalność. Jestem z wiochy ale nie jestem popaprańcem wierzący w jarozbawa prezesa tysiąclecia fanatyku.
anonim2015.06.29 13:30
Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest prosta: bo Polacy nie są objęci prawem do posiadania broni palnej tak jak do posiadania trutki na myszy, czy skakanki - to raz. Po drugie, że psychologów jest ze 20 razy za dużo.
anonim2015.06.29 15:17
@ Sebinus Jesteś ciemniejszy niż ci się wydaje, poczytaj sobie, tekst jeden z bardzo wielu: https://marucha.wordpress.com/2013/08/26/uwaga-rodzice-zaczyna-sie-sezon-polowan-na-dzieci/ https://marucha.wordpress.com/2013/05/25/dzieci-panstwowe/ Mam gdzieś linię frondy i twoją, zwłaszcza mieszającą odbieranie dzieci i "jarozbawa prezesa tysiąclecia fanatyku" A dlaczego tytuł nie brzmi np. : ,,Sądy od 15 lat zwracają się do biegłej sądowej nie mającej uprawnień do wydawania opinii" ?- byłaby jeszcze lepsza klikalność, fanatyczny tłumoku.
anonim2015.06.29 15:48
Listwa tylko potwierdza moje słowa. A potem się dziwią, że dzieci, na wpół swoje, na wpół państwowe ludzie kiszą w beczkach, skoro nie mogą ich wychowywać jakby chcieli, a miłość do nich uznawana jest za 95% zbędnych państwowych urzędników za coś dziwacznego i niepokojącego..
anonim2015.06.29 21:06
Cosia155 doskonale scharakteryzowała tzw. "rodziny" z lgbt...