Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że do polskich nauczycieli trafi kolejne 300 mln zł, które zostanie przeznaczone na zakup sprzętu potrzebnego przy zdalnym systemie nauki. Na wsparcie zdalnej nauki rząd przeznaczył w tym roku już około miliard złotych.

- „Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie są środki, które całkowicie rozwiązują problem nauki zdalnej. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby naukę zdalną udoskonalać, żeby była ona jeszcze bardziej efektywna” – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Z miliarda złotych rządowego wsparcia ok. 300 mln zł trafi na refundację zakupu niezbędnych dla nauczycieli akcesoriów informatycznych. Pieniądze zostaną przekazane na rachunki organów prowadzących 25 listopada.

Ze względu na pandemię koronawirusa do 29 listopada przedłużono nauczanie zdalne w polskich szkołach. Pozostają nim objęte szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego.

kak/PAP