14.07.19, 18:30

Dr Jerzy Targalski: Kto po stronie ,,patriotycznej'' łyka ruską propagandę

Dziwi mnie, skąd taka popularność dewiantów wśród młodzieży, ale tłumaczę to sobie zasługami systemu zidiocania zwanego szkolnictwem oraz traktowaniem przez młodych każdej imprezy jako okazji do ubawu; im większy wygłup, tym większy odlot. Triumfująca bezmyślność ludzi na utrzymaniu rodziców do 30. roku życia albo dłużej. Życie ma być zabawą i wygłupem na luzie.

Wątpię, by towarzyszyła temu jakakolwiek refleksja. Inna kwestia to osoby łykające ruską truciznę po tzw. stronie patriotycznej. Nie neguję dobrej woli, ale analfabetyzm intelektualny wyniesiony ze szkoły święci swe triumfy, od kiedy młodych formują popularni vlogerzy. Jak wiadomo, książki są za grube, a litery za małe, więc wygodniej i ciekawiej jest posłuchać półgłówków opowiadających bzdury w internecie, które sami wcześniej zasłyszeli od równie wyedukowanych jak oni.

Vloger Ator powtarza po Macieju Maciaku, jak to PiS straszy Polaków Rosją, by móc marnować pieniądze na zbędne zakupy u Amerykanów. Kretyństwo jest też metodą biznesową; im większe, tym bardziej przyciąga słuchaczy, a więc dochody rosną. Ator, czyli Krzysztof Woźniak, nie wie, że termin rusofob został wymyślony przez Rosjan, by deprecjonować każdego, kto ośmieli się ich krytykować, przyjmuje więc terminologię moskiewską i pisze: „Są w Polsce media, które są tak skrajnie rusofobiczne, tak wręcz nienawistne względem Rosji, że za samo udzielenie wywiadu powiązanemu z Rosją portalowi potrafią obsobaczyć człowieka od bycia ruskim agentem”. Czy udzielenie wywiadu Der Stürmerowi uważałby też za normalne? Czy Ator nie wie, że Sputnik jest instrumentem rosyjskiego wywiadu i służy imperialnej polityce Kremla, czy udaje idiotę? Dawni Polacy wiedzieli, że są rzeczy, których się nie robi.

Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

robaczek 2019.07.15 11:00
PRZECIEZ TO PIS DZIALA W INTERESIE ROSJI!! no tego sie nie da ukryc miski: - podzial Poslki, - udawana nienawisc do Rosji - rozkladanie EU - olanie Ukrainy - powrót Rosji do Rady Europy no ludziska ;] moze warto jednak sprawdzic powiazania ANTOSIA z sluzba wywiadu Rosji ;] TAK TYLKO MOWIE! ;] ale ŁYKAJCIE ŁYKAJCIE. jada na waszych niskich emocjach ;] jak dzieci sie dajecie manipulowac. wystarczy was z równowagi wyprowadzic i prowadzeni jestescie jak owieczki . OBUDZCIE SIE BO WAS WYRUCHAJĄ BEZ WAZELINY!!! tylko polski szkoda.
Konfederata2019.07.15 10:02
Na czyim utrzymaniu z kolei jest dr Targalski? Podejrzewam, że na budżetowym, czyli naszym. A nie jest przed 30 tylko z wyglądu po 60. Choć to może mylić, alkohol zmienia wygląd.
Nikodem2019.07.15 12:28
Zwykle kiedy osoba niedojrzala nie ma zadnych kontrargumentów wobec osoby z która się spiera , to wymysla i zarzuca mu alkoholizm.
Konfederata2019.07.15 14:04
Albo bycie płatną ruską onucą:) Stały motyw na Frondzie wobec niedawnych Konfederatów. Kontrargumentów żadnych, ale że trole, onuce i agenci Putina to wiedzieli z góry.
edi2019.07.15 9:24
Znowu RUSKIE TROLLE NA FORUM - SPADAĆ DZIADY DO WASZEGO PUTINA - WON Z POLSKI !! już was rozszyfrowaliśmy pomagacie lewakom w promowaniu w Polsce WSZELKICH DEWIACJI żeby zniszczyć POLSKIEGO KATOLICKIEGO DUCHA - ALE DAREMNY WASZ TRUD - W POLSCE JEZUS JEST PANEM A MARYJA KRÓLOWĄ !!!!!!!!!!!
prawda boli2019.07.15 0:49
Uderz w stól, a nożyce sie odezwą. Ileż hejtu sie tutaj wylało - gnida, rusofob etc. Dużo prawdy wiec musi być w tym, o czym mówi pan Targalski.
oficer LWP2019.07.15 8:52
to wymień tą prawdę
prawda boli2019.07.15 12:10
Prosze bardzo. Sputnik to wiarygodne media? A Putin hołubiacy morderce komucha Stalina i stawiajacy mu pomniki to tez wiarygodny polityk? Oficerze LWP?
obserwator2019.07.15 0:09
Dr. Targalski ma rację. W środowiska narodowe, patriotyczne (po tym jak w naszym Kościele wielu ludzi dało odpór lewackim manipulantom typu o. Siepsiak, Szustak) weszło wielu karierowiczów, za którymi często stoi marksistowska czy rosyjska agentura. Jak ich rozpoznać? Mają parcie na szkło, sa wszechobecni w internecie, wprowadzają zamęt. Jest np. taki Jan Moniak, podaje on często swoje nazwisko w katolickich dyskusjach internetowych, chociaż najprawdopodobniej piszą za niego lewaccy zawodowcy wyszkoleni w socjotechnice. Proszę zwrócic na niego uwagę.
CYBORG O2019.07.15 0:08
cenie sobie informacje ze sputnika czy maruchy gajowego , tam sie dowiem to co kc+ nie powie ,polecam strajk eu oraz wolne media . mam w du44 twoje zdanie a gdzie jest ta szmata szeremietiew ,ten tez ma fobie antyrosyjskie
Żenia2019.08.1 3:20
Dobrze wiedzieć, że strajk.eu też może pachnieć kremlem.
CYBORG O2019.07.15 0:05
skoro dla mnie jestes gnida wole rosje niz twoich kumpli z usra czy zmijowate plemie ,odlam rzadzi naszym krajem .
Alan2019.07.14 21:36
Dr Jerzy Targalski były członek zbrodniczej komunistycznej partii PZPR! ...i wszytko jasne! Jeszcze Hitlera i Stalina zacznijcie słuchać tak jak Towarzysza Targalskiego!
MJ2019.07.14 20:39
Oj stary komuchu Targalski, wam się wydaje, że tylko wy możecie mieć rację.
taka uwaga2019.07.15 0:31
Taki żalosny komentarz z twojej strony dowodzi tylko racji pana Targalskiego. To karzeł, stary komuch... etc. - tak zwykle reaguja lemingi na prawde.
Nie rozumiesz2019.07.15 0:43
Dzięki takim samozwańczym inteligentom 3 rp jak ty, urojenia tego starego kawalera mieszkającego z bandą kotków przedostają się do szerszego grona, i znajdzie się paru takich co uwierzy w te paplaninę. I mamy kraj jaki mamy.
Nikodem2019.07.15 12:36
Czy starym komuchem jest p. Targalski - który mowi, iż Putin to komunista, ponieważ czci komucha mordercę Stalina i kontynuuje jego polityke), bo tak jest, czy raczej MJ, który to podważa?
Ambroży2019.07.14 19:14
Panie Targalski, pan się myli, albo raczej powiedziałbym, że pan udaje, że nie wie, skąd u młodych Polaków pojawiają się tendencje narodowościowe i endeckie, które pan w sposób prymitywny przypisuje sympatyzowaniu z Rosją. Ja bardziej bym powiedział, że to tacy ludzie jak pan, swoją polityką na kolanach wobec Ukrainy czy Izraela walnie przyczyniają się do tego, że młodzi Polacy nastawiają się w kontrze do pańskiego punktu widzenia. Nikt z tych ludzi, którzy obiektywnie oceniają relacje polsko-ukraińskie czy polsko-izraelskie nie mówi o jakiejkolwiek miłości do Rosji, to haniebna manipulacja. Dla pana i ludzi pańskiego pokroju każdy, kto nie kocha Ukrainy, ten kocha Rosję, co jest tandetną bzdurą. Ci ludzie uważają, że Rosja nie jest przyjacielem Polski i jest jej zagrożeniem. Ale z uczciwości i prawdy dodają, że nie tylko Rosja, czego pan udaje, że nie rozumie i karygodnie obraża pan wielu Polaków.
nikt2019.07.14 21:25
Ja nie jestem tak dobrze poukładana jak Ty , ale też nie jest w stanie obrazić mnie ktoś taki jak imć Targalski . Może dlatego , że nie jestem za bardzo Polką lecz Słowianką . Na dodatek ( nie powiem , że kocham , bo to zbyt daleko idące i można różnie zinterpretować ) , ale lubię Ukraińców i lubię Rosjan i Litwinów też . :)
CYBORG O2019.07.15 0:03
to nie znajdziec tu poklasku w tym pisowskiej frondzie targalski to nedzna gnida ,ktora szkaluje tych ktorzy inaczej mysla o slowianskich narodach /
Nikodem2019.07.15 15:31
@Ambrozy. Ależ pan Targalski nigdy nie przypisywał środowiskom narodowościowym sympatyzowanie z Rosją, tylko bycie pod wpływem niektórych osób, które z nią sympatyzują. Jak można tak deformować przekaz innej osoby? W środowiska prawicowe niestety weszli ludzie, którzy propagują, lansują Putina, a pan temu kategorycznie zaprzecza (np. Korwin czy Sykulski z Nowoczesnej, który jeździ do Moskwy i brata się z proputinowskim środowiskiem, propaguje tez Nową Lewice - np. Moczulskiego). U młodych Polaków niestety często pojawiają się tendencje ślepej wiary w manipulantów, takich jak kiedyś Giertych wśród Wszechpolakow. Propaganda lewicowa nie działa na lewicy - tylko zawsze na prawicy i marsz przez instytucje trwa nadal. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę. I trzeba mieć odwagę , tak jak Targalski mowić o tych zagrożeniach. Bo Targalski ma ostry język, ale mówi wprost to, co myśli, nie udaje. Nie, nie udaje, bo udawanie pan mu kilkakrotnie wmawia. Skoro pan wydaje się tego nie dostrzegać, chyba sam jest pan udawaczem i manipulantem. Dowód - wmawia pan Targalskiemu jakoby kochał Ukraine. Targalski nigdy nie mowił, że kocha Ukrainy, natomiast lepiej graniczyć z Ukraina niż z Rosją . Kolosalna różnica.
nikt2019.07.14 19:01
Chłopie .......mulisz mnie już . Ja jestem po swojej słowiańskiej stronie a nie po żydowskiej .
man.of.Stagira2019.07.14 18:57
. . "Jak wiadomo, książki są za grube, a litery za małe, więc wygodniej i ciekawiej jest posłuchać półgłówków opowiadających bzdury w internecie, które sami wcześniej zasłyszeli od równie wyedukowanych jak oni." dr Jerzy Targalski . . O to, to właśnie tak! Dzielnicowy et consortes... . xD
moher2019.07.14 21:52
You are completely fucked up.
Google translator2019.07.15 0:43
Skończ się mną wysługiwać, matole pierdzielony.
szcze na PiS i rydzyka2019.07.14 18:46
Co ten komuch Targalski pie*doli??? co za bełkot starego dziada nie rozumiejącego młodzież! A jak już o starcach... to znudzony dziadek stworzył świat w 6 dni, a 7 dnia odpoczywał. Potem stworzył ludziom raj i gdy Ewa zerwała owoc z drzewa to Bóg nie przebaczył ludziom tak po prostu, bo jest miłosierny. Zamiast tego zesłał swojego syna na Ziemię, żeby go ukrzyżowano. Tak naprawdę złożył ofiarę ze swojego syna samemu sobie. Bardzo logiczne...
Valentynka2019.07.14 21:20
Cuś tu śmierdzi a to dzielnicowe muchy ........Namnożyło się bolszewików po wojnie jak mrówek.
pat2019.07.14 18:43
Czy ktoś wie, jakie pigułki łyka Targalski, bo chciałbym być takim rusofobem, jak on, ale po wszystkich , jakie mi zalecono, ciągle mam jednakową fobię do ruskich, do Niemców, do Eskimosów i ostatnio doszła jeszcze do LGBT.
Miras2019.07.14 23:32
to nie są pigułki tylko rozum obojętne co łykniesz takiego stanu nie osiągniesz
Einstein2019.07.14 18:37
Polecam wam kanał Majora: https://www.youtube.com/channel/UC8e8Ag9Or9ra4J6jl4qjfEg Ten człowiek to polski bohater, weteran, samodzielnie rozbroił stanowisko ogniowe w Iranie w 1993 roku, walczył na wszystkich kontynentach, był członkiem elitarnych jednostek, podobno nawet szkolił zielone berety.
oficer LWP2019.07.14 18:41
walczył w imię żydów i amerykanów
Mateusz2019.07.15 0:38
Spaniały człowiek, ogółem.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.14 18:32
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
roman2019.07.15 14:20
Karoń może robić wrażenie jedynie na nieoczytanych przygłupach, którzy dzięki niemu słyszą pierwszy raz o wielu rzeczach.