11.04.19, 09:00

Dr Jerzy Targalski: Kto pomaga Rosji dla ,,naszego dobra''

Niedawno internetową telewizję wRealu24.pl, która stała się punktem zbornym wielogłowej partii rosyjskiej w Polsce, odwiedził Romuald Starosielec, redaktor naczelny neoendeckiego czasopisma „Polityka Polska”.

Redaktor Starosielec przybiegł na ratunek osaczonej Rosji i tłumaczył zafascynowanemu redaktorowi Marcinowi Roli, jak to pokojowa Rosja jest prześladowana przez bezrozumny Zachód, co może doprowadzić do katastrofy. Usłyszeliśmy rady geopolityczne, które pamiętam z młodości, tyle że wówczas dotyczyły odprężenia z Sowietami i wygłaszane były przez zachodnich polieznych idiotow i agentów wpływu KGB. Dowiedzieliśmy się, że Rosja potrzebuje czasu na odbudowę. Zapewne po stratach, jakie jej zadała agresja wrażej Gruzji i napad zbójeckiej Ukrainy. Tymczasem kowarnyj Zapad zamiast wykazać zrozumienie w euro i technologiach, zakłóca pokojową odbudowę, twierdząc, że wroga trzeba zniszczyć, znęca się i prześladuje sankcjami… Dlatego Rosja zachowuje się jak człowiek w typowym syndromie zagrożonej twierdzy. Starosielec zapewne zapomniał, że owa twierdza nie ma murów, gdyż jak powiedział Putin, Rosja nie ma granic. Polska stała się miejscem frontu przyszłej walki i dlatego wystąpienie USA z traktatu NFI nakręca spiralę zbrojeń, co będzie zabójcze dla Polski i Europy, która powinna być strefą bezatomową (nowy plan Rapackiego). Oczywiście za Uralem pokojowe rakiety już tkwiłyby w silosach. Polska powinna być spoiwem między Rosją i Zachodem, poprzeć Nord Stream 2, a nie klientem i zmykać się w jednym ciasnym obozie, co grozi nam rozbiorami, gdy Amerykanie się wycofają. A tymczasem rząd nie tylko nie chce współpracować z Putinem, lecz jeszcze podskakuje Niemcom. Strosielec i Rola pomogą więc Rosji dla naszego dobra.

Dr Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

Polak2019.04.11 12:30
Panie Targalski, odpowiedź jest banalnie prosta - PiS usłużnie pomaga moskiewskim mocodawcom.
Olej2019.04.11 11:15
,, Nasze dobro dla sowietów ma wymiar smoleńskiego wraku '' Ono cały czas ma ten sam wymiar zmieniania Polski w g.........
OKOK2019.04.11 10:10
Wygooglałam ten wywiad i faktycznie pan Starosielec u redaktora Roli broni Rosji, że jest teraz osaczana i ciężko jej. Ani słowa o tym, co robili w Gruzji, Ukrainie. Prowadzący też o tym nie wspominał. O co rusz przechwycanych rosyjskich samolotach, które prowokują sytuacje w powietrzu też ani słowa. Była to tak jednostronna agitka pro rosyjska, że aż przykro było słuchać. Przynajmniej pan Rola mógłby miejscami zaoponować, ale ten po prostu słuchał jak świnia grzmotu. Dziwna ta stacja w realu24. Jeszcze żeby było śmieszniej gość w studio zaproponował aby europa nie miała broni nuklearnej, wówczas w całej Europie jej nie będzie. Będzie super. Tylko biedaczysko zapomniał, że Rosja to także Azja i tam ten gigant może spokojnie trzymać arsenał jądrowy jako straszak. Baba to wie, a ekspert nie łapie tematu?
nie dla marksizmu2019.04.11 9:41
https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/6322-tylko-u-nas-szkolona-w-zwiazku-sowieckiem-kanclerz-niemiec-angela-merkel-rozwalila-polityczna-spojnosc-unii-europejskiej
gas2019.04.11 9:40
super gostek jeszcze niedawno w PZPR a teraz pierwszy obrońca Polski
Artur2019.04.11 9:15
Rosja nie jest naszym przyjacielem, ale sąsiadem dlatego należy mieć z nią przynajmniej jako takie stosunki. Poza tym to nie Rosja żąda od nas 300mld USD a Izrael a USA jest windykatorem.
kaszel2019.04.11 9:26
Doktorek Targalski tyle wie co zje.
Andrzej2019.04.11 10:20
Uważaj bo się zakaszlesz dobry człowieku. Popij syropku sosnowego.
Valentynka2019.04.11 16:00
Czosnkowego, chciałeś powiedzieć.
Valentynka2019.04.11 15:59
Rosja nie żąda 300 mld bo bierze całość. Waciki to biorą cieniasy.