28.02.19, 16:15

Dr Jerzy Targalski: Wyszło szydło z worka...

Po ataku rządu Izraela na Polskę Rafał Ziemkiewicz napisał: „Wygląda na to, że czas przeprosić się z Niemcami i ostrożnie sprawdzać, ile by kosztowało przeproszenie się z Rosją”, a następnie wyłuszczył swoje aktualne credo: „Zupełnie realistyczne jest podkulić ogon i wrócić do Niemiec i spytać, na jakich warunkach oni by chcieli nas bronić przed Ruskimi”, ponieważ Merkel powiedziała Putinowi, gdy Pawlak zawarł umowę gazową z Rosją, „do Bugu to jest nasza strefa wpływów” i należy „szukać racjonalnego modus vivendi z Rosją”.

Zwrot ku Niemcom i Rosji wynika z rozpaczy i strachu, na którym żeruje rosyjska i niemiecka agentura, zaś ludzie słabego ducha poddają się. Powrót do zgody na status niemieckiego protektoratu oznacza koniec wszelkich starań o reformę systemu, pozostanie bezpieczniackiego i skorumpowanego sądownictwa, deprawację gender oraz drenaż na rzecz Niemiec i masowe złodziejstwo namiestniczej władzy. A po skonsumowaniu sojuszu niemiecko-rosyjskiego, narzucenie także interesów Rosji, czyli koniec możliwości walki o odzyskanie suwerenności. Ma to być mniej dolegliwe i bardziej perspektywiczne niż sojusz z USA i ruina gospodarcza wywołana haraczem dla środowisk żydowskich. Można jednak jasno USA uświadomić, że wymaganie od nas zgody na poniżanie przez środowiska żydowskie i okradzenie Polski oznacza, iż w Polsce powstanie silna targowica rosyjska, a polityczni volksdeutsche ulegną wzmocnieniu i USA utraci sojusznika. Są granice, których rząd przekroczyć nie może, gdyż upadnie i nasz sojusznik straci wszystko, więc mu się takie postępowanie nie opłaca. Ustąpienie teraz przed żądaniami amerykańskimi i żydowskimi oznacza więc i tak automatyczny powrót do strefy niemiecko-rosyjskiej.

Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

Robert2019.03.2 11:33
Najbezpieczniej i mądrze jest żyć w zgodzie z sąsiadami nie zależnie od ich systemu politycznego a gwarantem polskich granic jest Rosja a nie Niemcy czy USA. Po wojnie według Aliantów polskie granice miały być tak jak przed wojną na zachodzie a na wschodzie tak jak są dzisiaj ale bez Prus. Zostałoby zaledwie Księstwo Warszawskie. Stalin się uparł na granice Polski z czasów Chrobrego i dołożył nam Prusy, które nigdy polskie nie były.
J\303\263zef kumidaj2019.03.1 16:00
Kiedyś wielki Polak Kardynał Stefan Wyszyński powiedział Gdy stanie się że Polska będzie się musiała oprzeć na ścianie wschodniej czy zachodniej to Polska niech wybierze ścianę wschodnią Bo już kiedyś wybraliśmy ścianę zachodnią a jak na tym wyszliśmy to pamiętamy
Luzifer2019.02.28 21:10
Pomroczna niech robi to co potrafi najlepiej: laske jankesom.
kalafior2019.02.28 18:27
W ramach UE możliwe są opozycyjne koalicje. Czasem Niemcy muszą się liczyć z przegraną w UE. W ramach sojuszu z USA takiej możliwości nie ma.
Jeszcze Polak2019.02.28 18:15
Takie głupoty wypisywane przez Targalskiego sprawiają, że coraz mniej chcę być Polakiem. Polska jest bantustanem USA. Wobec tego zamiast być obywatelem bantustanu może lepiej aspirować do bycia częścią metropolii lub innego kraju, który jest suwerenny i żyje się w nim dobrze.
Anna2019.02.28 18:28
To już jak wypowiedź trolla!! I nie łudź się, że Polakom będzie żyło się kiedykolwiek dobrze, kiedy nasz kraj stanie się niemieckim landem lub putinowskim satelitą.A jak nie chcesz być Polakiem - droga wolna!
edi2019.02.28 17:38
RZĄD ZACHOWAŁ SIĘ WŁAŚCIWIE ! BRAWO PiS - Amerykanie teraz muszą się zdecydować albo Polska albo Rosyjski Izrael, w Izraelu drugim językiem jest rosyjski
ha2019.02.28 18:32
Przecież już zdecydował. Ile razy ich będziesz pytać?
T.P.2019.02.28 17:37
Dla Anglosasa Słowianin to zawsze przygłup, pijak i fleja którego łatwo wykorzystać. Niestety taka jest prawda. Rosjanie co by o nich złego nie mówić, to tak jak my Słowianie, w chwili obecnej otoczeni przez Amerykańskie bazy wojskowe. Wspierając Rosjan można coś zyskać, wspierając Niemców można chociażby uzyskać wsparcie dla uładzenia wewnątrz kraju a i kasa unijna się liczy. Niestety Kaczyński ma fioła na punkcie miłości do USA a jego nienawiść do Rosjan przekracza granicę rozsądku. Nawet nieżyjącym nie da spokoju. Co mu dała ekshumacja? Dobry polityk powinien być elastyczny. I nie życzę sobie aby jakiś debil wyzywał mnie od ruskich trolli. Jestem Polakiem, Słowianinem i nie podoba mi się wspieranie udupiania Rosjan przez Anglosasów.
Anna2019.02.28 18:19
Nie wiem, czy jesteś trollem, ale twoja miłość do rosji jest - delikatnie mówiąc - głupawa.Białoruś wspiera rosję i ma z tego bardzo dużo, czy nie tak? Polska wspierała ZSRR przez ponad 40 lat i otrzymała wyróżniający ją status atomowej pustyni po ataku rosjan na zachód. Z Ukrainy rosja bierze sobie, co chce - taki jest wymiar współpracy z imperium zła, z ludźmi, dla których największym bohaterem jest stalin ( wyniki sondażu w Rosji). Chwała Anglosasom, że trzymają na smyczy imperium zła!!!
T.P.2019.02.28 19:08
Pani Anno, z całym szacunkiem "głupawymi" są ludzie nie postępujący racjonalnie, łykający bezmyślnie medialną papkę.
Andrzej2019.02.28 17:23
Pytanie. Co skuteczniej przemawia do Amerykanów ? Pierwsza opcja: "Jesteśmy Waszym najwierniejszym sojusznikiem. Działamy razem z Wami. Nigdy nie będziemy przeciwko Waszym iteresom. Musicie to docenić". Druga opcja: "Możemy razem współpracować bo nasze interesy są wspólne, chociaż mamy wiele innych możliwości"
Ryszard Olejniczak2019.02.28 17:03
To, czy już musimy wybierać między kolonizacją żydowską i kolonizacją niemiecką jeszcze przez jakiś (krótki czas), będzie zależeć od nas. Ale musimy przejąć inicjatywę faktów dokonanych. O szczegółach nie piszę, bo to byłoby przeciw POLSKIEJ RACJI STANU. W każdym razie to co robią Żydzi to, w języku wojskowym nic innego jak ogniowe rozpoznanie przed właściwym atakiem.
LitanięZaZłotoOdmówięZOchotą2019.02.28 17:00
Jedynym stałym, trwałym, odpornym i konsekwentnym przyjacielem Polski jest Watykan. Ponieważ na świętopietrzu takim i innym, bezumownym i konkordatowym, wydymał nasz kraj już na parę dobrych bilionów w dolarach.
Andrzej2019.02.28 17:50
Mam nadzieję, że trochę jeszcze zostało i wystarczy na leczenie twojej głowy.
Zenon2019.02.28 16:52
Zawsze się zastanawiałem nad tym, po co na szachownicy polskiej sceny polit.-społ. porozstawiane są takie pionki jak Mikke, Kukiz, Gowin, Jurek i paru innych, między nimi także Ziemkiewicz? Myślę, że tytuł artykułu w pełni daje na to pytanie odpowiedż.
Marian2019.02.28 16:59
tak to wazne pytanie
Andrzej2019.02.28 16:42
Panie doktorze. Jeśli nie mamy alternatywy, to wie o tym USA, Żydzi i każdy. W takiej sytuacji moga nam narzucać co chcą, np. płacenie Żydom. Musimy pokazać, że mamy alternatywę i postawić się USA. Optymalną systuacją dla nas jest sojusz z USA, ale z poszanowaniem naszych interesów. Myślę że jest to możliwe, ale ze względów taktycznych musimy zacząć rozmawiać z Niemcami i Rosją. A poza tym, czy nie uważa Pan że jeśli nie stać nas na suwerenność bo z jednej strony grozi nam dominacja żydowska, z drugiej rosyjska i z trzeciem dominacja UE czyli Niemiec, to w przypadku dwóch pierwszych opcji jesteśmy samotni. W przypadku trzeciej znajdziemy się w dokładnie takiej sytuacji jak cała Europa. To jest oczywiście pesymistyczny scenariusz. Powtarzam, możliwy jest scenariusz optymistyczny, czyli sojusz z USA, ale bez takiej służalczości jaka jest teraz i oczywiście bez realizacji roszczeń żydowskich. Tego nie da się inaczej osiągnać jak przez pokazanie że mamy alternatywę.
sylwe2019.02.28 16:37
a może, by tak z chińczykami, coś pokombinować?
kosa2019.02.28 16:31
Pan Targalski chyba nie zrozumiał złośliwego przytyku Pana Ziemkiewicza
JaKi2019.02.28 16:25
Panie Jerzy,przyjaciół szuka się po sąsiedzku a wrogów daleko.A nie na odwrót. Jak w prawdziwym życiu,przyjaciel na drugim krańcu miasta panu nie pomoże gdy dostanie pan łomot od sąsiada. Taka prawda.
Zenon2019.02.28 16:48
Boski, a może Baran, któremu sąsiedzi regularnie skórę łoją, a ten za nic zmądrzeć nie chce... Mądrości panie, wyciągnięte z głębokiej szuflady niechęci do narodu polskiego, czyli kolejne szydło.
JaKi2019.02.28 22:13
Pragmatyzm A nie pana pobożne życzenia,o pomocy zza oceanu :)
Anna2019.02.28 18:23
Dlatego rząd tak zabiega o obecność w Polsce wojsk NATO i wojsk amerykańskich. Żeby były na miejscu. Historia nam pokazała, na co możemy liczyć ze strony naszych sąsiadów, to jak przyjaźń z krokodylami.
właśnie2019.02.28 18:29
Uważają, że ruska rakieta przez pomyłką trafi w koszary sojusznika.
cojarobietu2019.02.28 19:23
"przyjaciół szuka się po sąsiedzku a wrogów daleko" - czegoś równie głupiego dawno nie czytałem. Kto ci prędzej przeleci żonę - sąsiad czy jakiś koleś zza oceanu? Kto cię podkabluje że wygrałeś 100 zł w karty? Kto ukradnie nowe koła, które właśnie założyłeś w samochodzie? Boski, ogarnij się!