10.07.20, 10:45Prezydent Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski/YT/Polsatnews.pl/Radio ZET

Duda kontra Trzaskowski. Najnowszy sondaż Ipsos dla OKO.press

Jak wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla portalu OKO.press na finiszu znacznie zyskuje ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, a przewaga nad Rafałem Trzaskowskim to już około 3 proc. Sondaż został przeprowadzony w dniach7–8 lipca 2020 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych Polaków.

Portal OKO.press informuje, że błąd pomiaru może wynosić około 3 pkt proc. W związku z tym prawdziwy wynik sondażu prezentuje się następująco: Andrzej Duda (47–53 proc.), Rafał Trzaskowski (44–50 proc.).

Portal zauważa, że „w trzech ostatnich sondażach poparcie rośnie mu z 46 na 50 proc. Trzaskowski, który szybko wszedł w kampanię i zyskiwał poparcie, wrócił do notowań sprzed dwóch tygodni"

Dalej czytamy:

- Elektorat Dudy – zwłaszcza 60 plus i z miast do 20 tys., jest tak zmobilizowany, że aż trudno uwierzyć. Daje to 3 pkt przewagi Dudzie. Bez mobilizacji wyborców Trzaskowskiego: młodszych (granicą jest 50 lat), wykształconych (matura i więcej), z większych miast, opozycja może przegrać

 

mp/oko press

Komentarze

Franek2020.07.10 11:54
Duda wygra, to jest pewne. Bo jak nie wygra, to i tak wygra. Są na to sposoby. Oto co nastąpi: - wyborów do parlamentu nie będzie, a jeżeli będą, to udawane z taką ordynacją, że tylko PiS będzie mógł wygrać. - nieprawomyślne środki masowego przekazu zostaną zamknięte (dowód: szkalowania i Ziobro już to zapowiada) - nastąpi ostateczny upadek służby zdrowia (dowód: wydłużające się w nieskończoność kolejki do specjalistów, upadające szpitale bo rząd zabiera pieniądze) - coraz większe drukowanie pieniędzy spowoduje zbiednienie społeczeństwa na skutek inflacji (dowód: 500+ warte jest już tyle co 350 zł) - staniemy się pośmiewiskiem świata (dowód: już jesteśmy) - będziemy coraz liczniej umierać z powodu zanieczyszczenia środowiska (dowód: rząd zablokował elektrownie wiatrowe , a Duda chwali węgiel). - rząd będzie znajdował paragrafy na opozycję, sędziów i innych nieprawomyślnych i ich karał (dowód: rządy autorytarne zawsze się radykalizują). - umocni się oligarchia przejętych spółek skarbu państwa (dowód: już to się dzieje na masową skalę) - nastąpi wiele innych zmian W konsekwencji tego wszystkiego Polska stanie się na powrót państwem identycznym z tym z jakie było w latach 1954 - 1989, czyli państwem komunistycznych. (dowód: już nim w połowie jest) Ale wy wyborcy PiS tak chcenie, więc głosujcie na Dudę. Tylko potem nie dziwcie się, jak odczujecie to na własnej skórze. A odczujecie. Ale wtedy będzie już na późno.
Franek2020.07.10 11:56
korekta - w latach 1945-1989
PRAWDZIWI POLACY w PO2020.07.10 15:20
Oj, żeby Twój plan się spełnił.
Franek2020.07.10 11:32
Naiwniaki wierzycie w kłamstwa TVP, i innych szmatławców. TVP za pieniądze zabrane chorym leje potoki kłamstw i szkalu. PiS robi was w konia, sika na was, a wy się oblizujecie. Nic dziwnego, że na zachodzie jest tyle dowcipów o głupocie Polaków.
Cabanka2020.07.10 11:32
Trzaskowski i cała opcja antyPOlaksa POwinna, i wierzę, że przegra z kretesem! Tylko Andrzej Duda, strażnik polskich spraw, polskiej racji stanu!
Anonim2020.07.10 11:31
Rafał Trzaskowski nie stanie się „prezydentem wszystkich Polaków”. Zajmie się poparciem dla środowisk mniejszościowych, ale krzykliwych i w rzeczywistości dzielących Polaków jak żadne inne.
Toni2020.07.10 11:29
Andrzej Duda to:Bóg,Honor,Ojczyzna Polska wielka, a Polacy bogaci. Rafał Trzaskowski to:szatan masoneria,zgnilizna moralna zboczenia Sodomy i Gomory,niemczyzna i islamisci z Niemiec i Francji. To niszczenie Polski, Polaków i polskości. To oddanie Polski Niemcom we władanie tak zakłada globalizacja opracowana przez masonerię i Sorosa. Niemiec ma rządzić Europą, ma być tylko niemiecki rzad,policja i wojsko. reszta ma słuchać i wykonywać.RT to prezydent wskazany przez nich by Polskę zniszczył, a Polaków upodlił.
Józek2020.07.10 12:07
Niemcy, Żydzi, LGBT, Soros, tęcza, masoneria, homo, szatan, ciapate, .... itd. Cały czas i w kóło, to samo. Wszyscy oni są winny waszym nieszczęściom. Ale wy jesteście mądrzy (ostatnie miejsce w czytelnictwie w Europie), "Bóg, Honor, Ojczyzna", szlachetność (opluwanie innych na niewyobrażalną skalę), szacunek dla kobiet i dzieci (kult pedofilskiego kościoła, bicie żon). Nie dziwnego, że z Polaków śmieją się na całym świecie.
Anonim2020.07.10 11:28
Duda przegra. Dlatego że jeśli starym dziadkom nikt nie zapewni transportu szczególnie na wsiach to będą siedzieć w domach. Miał być przywracany transport autobusowy? Miał. A teraz niespełniona obietnica się zemści. Ja sam w niedzielę siedzę w domu bo nie mam zamiaru poświęcać zdrowia aby zagłosować na człowieka który olał własne wybory. Niech gówniarze co za 500+ pokupowali sobie auta zagłosują z "wdzięczności" na Trzaskowskiego. Macie to na co zasługujecie.
MT(*)2020.07.10 11:39
Nie bywasz na wsi. Ja - z racji zawodu lekarza - jestem tam przynajmniej cztery razy w miesiącu. W małym miasteczku gdzie rządzi burmistrz i na tzw. "rzeczywistej" polskiej wsi. Znam tych ludzi i oni mnie znają. Aktualnie trwa w tej 'prowincjonalnej" Polsce niesamowita mobilizacja przed II-turą. Ludzie mają już nawet precyzyjnie zaplanowane i poumawiane kto pod czyj dom podjedzie i zabierze do swojego samochodu tych, których należy dowieść do lokali wyborczych. Rzeczywista istota tej mobilizacji nie wróży więc nic pozytywnego dla PO i Trzaskowskiego. Do tego bowiem brak ludziom z tej gorszej dla PO, lekceważonej i pogardzanej Polski, jakichkolwiek racjonalnych, podkreślam, racjonalnych powodów.
AAAtomek2020.07.10 11:25
Dzięki nienawiści Kaczyńskiego, PiS i Kościoła Katolickiego w Polsce mamy już DWIE Polski! 1-Polska PiS, idąca wzorem Rosji, antyzachodnia; 2-Polska reszty, idąca w kierunku Zachodu. Którakolwiek strona wygra, podziały w społeczeństwie są NIE do zasypania.
Ninel2020.07.10 11:30
Nieee.... to dzięki wam, atakującym z obłędem w oczach, są nie tyle dwie Polski, ile jest Polska i Antypolska. Antypolska nie jest żadną tam Polską, choćby z tego powodu, że chcecie ją rozpuścić w magmowatej Unii Europejskiej. Kaczor mimo woli (z powodu osobistych konfliktów we środowiskiem UD/KLD) stanął wam na drodze, i stąd ten ciągły kwik nienawiści.
Cabanka2020.07.10 11:35
Są dwie Polski. Jest Polska i Polacy i jest antyPOlska i POlacy! A wierzę w to, że Polaków jest więcej! POlacy co wy robicie? Czyimi POtomkami jesteście? Chyba nie Polaków!
AAAtomek2020.07.10 11:42
Mentalnie siedzicie w XIX wieku.
MT(*)2020.07.10 11:25
To oczywiste, że Andrzej Duda wygra wybory. Niby dlaczego on miałby nie pozyskać 7 procent nowych wyborców a Trzaskowski miałby takich pozyskać aż 20 procent. Tym bardziej, że kalkulacje PO iż Trzaskowski przejmie elektorat Hołowni były od początku bzdurne. Wyborcy Hołowni czekają na to, że ten założy nową partię i nie mają najmniejszego interesu umacniać PO wspierając w jej umacnianiu się na scenie politycznej min. poprzez posiadanie swojego prezydenta. Wyborcy Kosiniaka to elektorat już całkowicie zutylizowany, z tych 2 procent pójdzie głosować na kandydata PO może jeden procent. Reszta w ukryciu nadal płacze bo Kosiniak i PSL prawie nie istnieją. Ci od Biedronia czyli kolejne 2 procent to śladowa ilość w tej rozgrywce. Wreszcie, po raz kolejny, Polacy pokazali "tęczowym" gdzie jest ich właściwe miejsce. Zresztą sporo z "tęczowych" już w I-szej turze głosowało na Trzaskowskiego i tutaj już żadnych rezerw nie ma. Wyborcy Konfederacji, z kolei na pewno, nie zagłosują za zakazami i paraliżem dla Marszu Niepodległości oraz za "tęczowym" multi-kulti w Polsce. Raczej w domu siedzieć w wybory nie będą, bowiem wyraźnie widzą, że jest całkiem realne niebezpieczeństwo, iż Polska może stać się "tęczową krainą lewackiej szczęśliwości". Z prawie miliona elektoratu 65+, który nie uczestniczył w I-szej turze, teraz bardzo dużo uczestniczyć będzie w II-ej turze. A to nie jest elektorat PO, za to bardzo zapamiętał sobie pogardę i lekceważenie pod swoim adresem ze strony PO, bezwzględne podnoszenie przez PO wieku emerytalnego, bezduszne obniżenie choćby zasiłków pogrzebowych, kradzież przez PO setek miliardów ludzkich oszczędności zgromadzonych przez dekady w OFE. To na razie tylko tyle z powodów, dla których ludzie mają gdzieś wybór kogoś takiego jak Trzaskowski z PO.
Glaudiusman2020.07.10 11:21
Oby Trzask przegrał i razem z nim ci, którzy w kłamstwach i nieprawościach pokładają swoją nadzieję.
ryszard2020.07.10 11:18
Na obecnym etapie wyborów kluczowe pozostają już tylko dwa pytania: Ilu obcym wywiadom( i którym) potrzebny jest w Polsce koleś, który poza "ja" ma resztę w dvpie? I drugie: na co liczą kolesie, którzy takiego kolesia chcą na Prezydenta RP.
gf2020.07.10 11:15
SZANOWNY POLAKU, PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.10 11:12
nie po to pisie "zreformowały" sady nie po to powołały i nowa KRS i magister Julie nie po to utworzyły nowa Izbe SN by teraz oddać pałac który przecież im "się należy"
...2020.07.10 11:12
Jak się patrzy i słucha Trzaskowskiego, to ręce opadają, to gigantyczny, egoista, próżniak, narcyz, lgbtq-owiec, kompletne dno, nie znający się ani na polityce, ani na ekonomi, totalny ignorant, ktoś taki ja on do niczego się nie nadaje, to wydmuszka sterowalna przez jego mocodawców, jego pycha doprowadzi go do całkowitego upadku, zero zawsze będzie zerem, taki zausznik dla lewków i tego środowiska, podnóżek, tak ściera dla Berlina, Brukseli i Moskwy
Alojzy Cedzidło2020.07.10 11:45
" ..." Też tak myślę . I chyba tak jest faktycznie. Ale też myślę , myślę i nic wymyślić nie mogę , skąd to sondażowe prawie 50 % Czyżby Polacy tak nisko upadli ? 12.06 . 2020 zobaczymy . czy Polska będzie dalej biało - czerwona czy też tęczowa z przewagą koloru czerwonego a na tym tle katolicki symbol świętości z 12 gwiazd Urzędy Stanu Cywilnego zmienią na Urzędy Partnerskie . TVP zakupi Agora . IPN na przemiał . itd itd A wszyscy wyborcy Trzaskowskiego , jak im się oczy otworzą , zwalą winę na PiS i Kaczyńskiego . O ,,holokauście " dla pisowców nie wspomnę
"SAMBA" dla Rafaułka!2020.07.10 11:04
Trzaskoski! oddaj ponad 60 tys. zł, za które bawiłeś się w brazylijskie "bunga bunga", kosztem polskich dzieci, które za rządów PO-PSL mdlały z głodu!!
Maciej Łagodny2020.07.10 10:57
Rafal Trzaskowski Prezydent=Polska WASAL UE vel NIEWOLNIK NIEMIEC.
Irena2020.07.10 10:56
Brawo! Tylko Prezydent Polskich Spraw.
"marysia" itp. takie tam...2020.07.10 10:55
polecam na y.t. Trzaskowski w Aleksandrowie Łódzkim.