05.04.14, 15:00Kamil Durczok (fot. DrabikPany/Wikipedia)

Durczok o ustawie aborcyjnej: To kompromis

Oburzył się na to Mikołaj Lizut z TOK FM. "Kompromisową. - Kompromisową??? Pierwsze słyszę!" - oponował dziennikarz. 

"Kompromisową, tak, naprawdę, popatrz na rozwiązania..." - próbował tłumaczyć Durczok. "To jest pewien eufemizm, który używamy od czasów uchwalenia tzw. kompromisu" - nie dał mu dokończyć Lizut.

"Używamy tego eufemizmu od czasu uchwalenia tzw. kompromisu, a był to kompromis części posłów proweniencji katolickiej z Kościołem katolickim, co jest w ogóle zadziwiające. To jest najbardziej restrykcyjna ustawa..." - perorował Lizut. Na co Durczok przypomniał, że bardziej restrykcyjną ustawę ma choćby Irlandia. 

"Sama istota kompromisu polega na tym, że rezygnuje się z części swoich racji, mimo że uznajemy, że są niepodważalne, nasze, fundamentalne. Spróbuj przyjąć punkt widzenia ludzi, którzy uważają, że życie ludzkie..." - próbował tłumaczyć redaktor Faktów TVN, ale nie mógł dokończyć, bo Lizut cały czas mu przerywał, wmawiając, że Kościół pozbawia kobiety prawa do decydowania o własnym ciele. Durczok jednak dodał, że katolicy wierzą, iż życie zaczyna się od poczęcia i przypomniał przykazanie "Nie zabijaj". Posłuchaj audycji TUTAJ

Beb/TOK FM

Komentarze

anonim2014.04.5 16:03
"Durczok jednak dodał, że katolicy wierzą, iż życie zaczyna się od poczęcia....." To nie kwestia wiary. To fakt, to biologia.
anonim2014.04.5 16:51
Durczok niech zabije własne dziecko i powie czy to takie fajne?
anonim2014.04.5 16:52
Bakterteria, to tez zycie. Zarodek do pewnego stopnia rozwoju nie rozni sie zbytnio od zarodkow zierzat nieludzkich (tak czlowiek, to tez zwierze i to wg. biologi wlanie). Do tego dopoki nie rozwinie sie uklad nerwowy, to nie ma mowy o okrucienstwie czy mordowaniu. A to co wy zwiecie dusza, to osobowosc, ktora rozwija sie znacznie pozniej. Takze podpieranie sie tutaj biologia nie ma sensu. Przeciwnicy aborcji przedstawiaja czysto ideologiczny punkt widzenia i w koncu powinni sie do tego przyznac.
anonim2014.04.5 18:25
osia79: "Bakterteria, to tez zycie. Zarodek do pewnego stopnia rozwoju nie rozni sie zbytnio od zarodkow zierzat nieludzkich (tak czlowiek, to tez zwierze i to wg. biologi wlanie)". I to ma być przepraszam argument na co ?? " Do tego dopoki nie rozwinie sie uklad nerwowy, to nie ma mowy o okrucienstwie czy mordowaniu". A co ma układ nerwowy, do ogólnie przyjętej normy, że człowieka zabijać nie wolno ?? Wystarczy sprawdzić kod DNA zarodka, czy płodu, żeby stwierdzić czy mamy do czynienia z człowiekiem czy z hipopotamem.
anonim2014.04.5 20:58
osia79 Rozwój mózgu Mózg dziecka rozwija się już od 3. tygodnia ciąży, gdy zaczyna się kształtować układ nerwowy. W drugim miesiącu ciąży płód ma wykształcone obie półkule mózgowe oraz pierwsze komórki nerwowe. Między 15. a 18. tygodniem zaczyna się formować kora mózgowa. Około szóstego miesiąca życia płodowego rozpoczyna się dojrzewanie układu nerwowego i choć mózg noworodka przypomina wyglądem mózg osoby dorosłej, proces ten będzie trwał przez kolejne lata. Przychodząc na świat, dziecko ma już pewną ilość połączeń między neuronami, a ich liczba będzie odtąd intensywnie wzrastać. Osia wybrałaś ? , na osioł sobie zmień
anonim2014.04.5 22:07
Lizut powinien nazywać się lizus lub fallus....
anonim2014.04.5 22:55
Kompromisem jest fakt ze Durczok żyje.Dobry Boże trzeba zrobić korekt!
anonim2014.04.5 23:03
Fascination: "Np. to, że gdy mózg pracować przestanie zabić się człowieka nie da, bo już nie żyje. Jeżeli koniec ludzkiego życia uzależniamy od aktywności układu nerwowego to logicznym jest, że i jego początek będzie podobnie ugruntowany, prawda?" Nie do końca. Koniec ludzkiego życia także jest kwestią umowną, i chyba jeszcze ostatecznie nie rozstrzygniętą. Przez setki lat uważano, że śmierć następuje po ustaniu wszelkich czynności oddechowych i krążenia. Za jakiś czas może się okazać, że trzeba przyjąć nową definicję śmierci i ustanie aktywności pnia mózgu, wcale nie będzie tożsame ze śmiercią, jak jest obecnie.
anonim2014.04.6 0:36
Z całym szacunkiem dla kompromisu, który jak wiemy oznacza Bogu świecę i diabłu ogarek a jako , że szacunku dla paplaniny Durczoka nie mam więc niech sobie chłopina świeci co chce i tak ślepy będzie, bo nie ma w nim Światła Chrystusowego
anonim2014.04.6 2:58
Zabijanie dzieci w łonach matek woła o pomstę do nieba,za wszystko przyjdzie czas zapłacić
anonim2014.04.10 18:47
Kompromis? z kim? z szatanem na pewno ... a tow. Durczok po której stronie ....