02.03.20, 13:21Fot. pap.epa.wallace_woon

Dzieci nie są zagrożone koronawirusem.

Trzech amerykańskich naukowców: Anthony S. Fauci, H. Clifford Lane i Robert. Redfield, którzy zajmują się walką z chorobami zakaźnymi w Stanach Zjednoczonych, opublikowało raport, który zbiera w sobie całą dotychczas zebraną wiedzę na temat koronawirusa. Raport ten stwierdza, że do tej pory nie zaobserwowano zakażenia koronawirusem u dzieci poniżej 15. roku życia.

Najpewniej dzieci są albo mniej podatne na to zakażenie, albo choroba spowodowana wirusem przebiega u nich tak łagodnie, że nie wykrywa się u nich infekcji. Najbardziej zaś podatne są osoby starsze, chorujące na przewlekłe choroby, u których obserwuje się największą zachorowalność i śmiertelność. Średnia wieku zakażonych to natomiast 59 lat.

Poziom śmiertelności koronawirusa naukowcy szacują na poziomie 1,4 proc. Jeżeli natomiast przyjąć, że liczba bezobjawowych lub minimalnie objawowych przypadków jest kilkakrotnie większa od liczby faktycznie zgłoszonych, to wskaźnik ten może być niższy nawet od jednego procenta. Konkludując, eksperci porównują skutki koronawirusa do skutków grypy sezonowej lub do grypy pandemicznej, z którą świat miał do czynienia w latach 1957 i 1968. Nowy wirus jest natomiast znacznie mniej groźny od SARS, który pojawił się na początku bieżącego stulecia, a który cechował się śmiertelnością pomiędzy 9 a 10 proc.

Koronawirus jednak rozprzestrzenia się, jak na razie, szybciej od powszechnej grypy, co jest jego największym zagrożeniem. Kiedy każdy zakażony wirusem grypy  rozprzestrzenia infekcję na 1,3 osoby, to koronawirus rozprzestrzenia się na 2 osoby.

Cały czas trwają badania nad szczepionką na koronawirusa. Obecnie leczy się chorych objawowo, stosując m.in. leki używane w przypadku HIV.

 

kak/ onet.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.03.3 21:27
orędzie Anny od Jezusa 27.02.2020 Maryja: Moje drogie dzieci. Czy wiecie jak ważne i cenne są wasze modlitwy? Z Serca dziękuję wam za waszą odpowiedź w modlitwie i cierpieniu. Łzy Moje są pełne Krwi i dlatego módlcie się i ofiarowujcie Łzy Moje. Rząd Polski często ukrywa złe wiadomości, które mogłyby go postawić w złym świetle. Dlatego pragnę wam powiedzieć, że wirus zwany koronawirusem jest już od kilku tygodni w Polsce. I tu w Polsce może być epidemia i warto się zabezpieczyć w zapasy żywności i wody. Zapasy te nie muszą być zbyt duże jednak takie by starczyły na kilka tygodni. Najwięcej może być zachorowań w Warszawie i kilku większych miastach Polski w centrum i na wschodzie. Proszę byście nie ulęgali lękowi lecz wzięli do ręki Różaniec jako broń niezawodną, ta broń jest najlepsza i najskuteczniejsza w każdej walce. Tak dzieci moje wszystko co teraz się dzieje jest zapowiedzą tego co już zostało zapowiedziane dla czasów ponownego przyjścia Mego Syna, który wkrótce się wam objawi podczas oświecenia sumień gdy dusze wasze będą porwane do Nieba. Łaską jest od Boga Ojca samego ujawnione wam Bożych planów dla waszego zbudowania, dla mobilizacji waszej w modlitwie, dla wiary pogłębienia w Bożą obecność, obecność Moją i Mojego Syna. Niech Duch Święty oświeca wasze serca i umysły byście w modlitwie serca wszystkich chorych obieli i kraj wasz tak drogi mojemu Sercu Różańcem mym obieli. Tak niech Bóg Ojciec wam Błogosławi i obdarzy swoją łaską wszystkich tych co słowa te czytają i słuchają. Ja Matka obejmuje was Sercem i modlitwą
Maria Blaszczyk2020.03.2 21:36
Eeee... Te dane wynikały z chińskiej analizy; i nie wszystkich przypadków, tylko pierwszych 425 w Wuhan. https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMe2002387 https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2761659 https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2001316
Agnieszka Dz. 2020.03.2 21:22
Chyba są.
ryszard2020.03.2 16:49
Mamy więc do czynienia z eutanazją ekonomiczną.To co podali amerykańscy naukowcy można bowiem zilustrować następującą wizualizacją, Wirusy to samosterujące minipociski krążące nad ziemią i trafiające kolejno (a nie tylko jeden raz jak np. kula karabinowa) Jeśli trafią w człowieka powodują mniej lub bardziej groźną chorobę. Koronawirusy to pociski udoskonalone w ten sposób, że krążą szybciej mają więc więcej trafień a ich trafienia mają tym większą skuteczność im starszy jest trafiony. Będą już (jak wszystkie wirusy) "towarzyszyć" ludzkości do końca świata, regulując nieustannie jej strukturę wiekową. Nie trudno odgadnąć w czyim interesie jest aby populacja niewolników składała się w większym stopniu z osobników młodszych zdolnych do pracy, zamiast kosztownych w utrzymaniu starców. "Udawanie" młodszego (a więc mniej widzialnego dla koronawirusa), będzie, jak to już dziś wiemy, możliwe, tylko bardzo kosztowne, co dla właścicieli niewolników pozostanie bez większego znaczenia. Młodzi nie mają się z czego cieszyć bo przecież też przyjdzie czas kiedy skończą siedemdziesiątkę.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.03.2 14:44
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE! O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Psy 3 w imie zasad2020.03.2 14:24
Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Matoły i oślice2020.03.2 14:06
Czy jakby obecna opozycja rządziła "epidemii" by nie było? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej szpitali? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej lekarzy? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby lepsze lekarstwa i więcej? Czy jakby obecna opozycja rządziła miałaby więcej laboratoriów i specjalistów? Za rok może wcześniej bedzie szczepionka, czy ty blogowy ajnsztajnie się zaszczepisz, czy zwyczajowo będziesz pier..... głupoty, pokazywał videos jak to szczepionki "zabijają"? Są kraje które mają pieniądze, laboratoria i specjalistów a ludzie umierają. Jedyna epidemia w Polsce to epidemia nienawiści i głupoty.
Maria Blaszczyk2020.03.2 21:24
Ale jaka opozycja? Istnieje całkiem sporo partii nie wchodzących w skład obecnej koalicji rządzącej, część z nich o poglądach lewicowych - sądzę, że one nie dopuściłyby do takiej zapaści służby zdrowia. Ale zapewne odpowiedź na większość pytań brzmi "tak". Tempo prywatyzacji służby zdrowia za rządów PiS przyspieszyło niesamowicie - czego skutki możemy ogladać w postaci danych GUS o skracaniu się średniej długości życia w Polsce.
F232020.03.2 14:03
Artykuł to manipulacja. Proszę poszukać info o zakażonych noworodkach.
Palindrom2020.03.2 14:59
szukaj sam
AAAtomek2020.03.2 13:45
A poniżej inny artykuł frondelka [Koronawirus w Kołobrzegu? Zamknięto szkołę i przedszkole, uczennica w szpitalu] To zdecydujcie się wreszcie na przekaz dnia.
Palindrom2020.03.2 15:02
Nie dość ci przekazów "z ostatniej minuty" od Kidawy, Budki, Kierwińskiego, z TVN…?
Glaudiusman2020.03.2 13:40
Przede wszystkim należy skasować laboratoria broni biologicznej, bo to jest źródło tego zła. Nie stosuje się podpisanych konwencji.
Maria Blaszczyk2020.03.2 21:17
No tak. Zanim powstały laboratoria broni biologicznej, ludzie nie miewali chorób wirusowych. Każdy to wie.