16.09.19, 09:10Screenshot Youtube - Rzeczpospolita TV

,,Dzięki Bogu jakiś antysemita i to od Ziobry'' - wzdycha ,,Wyborcza'' za ambasadą Izraela. Choć pewności brak...

Jarosław Dudzicz, sędzia i członek KRS, miał przed paroma laty napisać na forum internetowym między innymi to, że Żydzi są narodem „parszywym i podłym”. Sprawę opisuje „Gazeta Wyborcza” twierdząc, że kontrowersyjnych wpisów miało być więcej. Dokonywano ich zaś za pomocą anonimowego konta.

Sprawą zajęła się prokuratura, śledztwo trwa już cztery lata. W rozmowie z „Wyborczą” rzeczniczka prokuratury krajowej Ewa Bialik potwierdziła, że postępowania dotyczy wpisu umieszczonego w sieci przez sędziego Jarosława Dudzicza.

Wpisem jest oburzona także ambasada Izraela. W oświadczeniu napisała:

Z wielkim smutkiem, niepokojem i oburzeniem przeczytaliśmy w prasie o antysemickim wpisie pana sędziego Jarosława Dudzicza. Wprawdzie wpis ten pochodzi sprzed kilku lat, ale jak wiadomo, sprawa ta jest nadal aktualna".

W dokumencie napisano również między innymi:

Z pewną satysfakcją przeczytaliśmy wiadomość, że KRS ma ocenić ten antysemicki wpis swojego członka, sędziego Dudzicza. Jesteśmy przekonani, iż zostaną podjęte w tej sprawie odpowiednie kroki prawne”.

W rozmowie z Onetem prof. Marek Safjan ocenił:

Moja wrażliwość w ogóle nie pozwala mi na akceptowanie takich treści. Zwłaszcza u osoby, która sprawuje zawód zaufania publicznego”.

Jego zdaniem świadczy to „albo o braku zrównoważenia, albo kompletny brak zrozumienia, czym jest współczesne, otwarte społeczeństwo”. Dodał, że osoby piastujące tak poważne stanowisko jak bycie członkiem KRS, muszą „prezentować odpowiednio wysoki poziom etyczny”.

tag/"Gazeta Wyborcza",Onet.pl

 

 

Komentarze

Zenon2019.09.16 20:17
"(...) osoby piastujące tak poważne stanowisko jak bycie członkiem KRS, muszą "prezentować odpowiednio wysoki poziom etyczny"", albo pracować dla Wyborczej... :D
Andrzej Malik2019.09.16 9:38
Hm.... a gdzie tu westchnienie GW?