10.05.18, 10:50fot. mjr Robert Siemaszko, MON

Dziennikarz ,,Faktu'' o... zamachu na A. Macierewicza

Dziennikarz wydawango przez niemiecko-szwajcarski koncern Axel Springer, Łukasz Maziewski, snuje fantazje o... zamachu na Antoniego Macierewicza?! Jak pisze portal TVP Info, Maziewski lubi opisywać w internecie swoje polityczne preferencje. Według TVP Info pisząc jako @jodynaa i ,,deszczowy'' deklaruje, że ,,głosował na Platformę Obywatelską, a w przeszłości kandydował w wyborach samorządowych z list SLD''.


Jak przypomina TVP Info, ,,Na Twitterze wielokrotnie komentował politykę obronną Polski, krytycznie wypowiadając się o pomyśle śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by zakupić rafinerię w litewskich Możejkach. Było to elementem dywersyfikowania dostaw energii i szerzej polityki zagranicznej Polski w czasie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości''. I dalej: ,,Komentując kwestię instalacji w Polsce tarczy antyrakietowej, red. Maziewski przekonywał, że „paradoksalnie jest bezpieczniej, gdy tarczy nie ma, bo Rosjanie nie mają do czego strzelać''''.


I snuje fantazje: ,,Gdybym miał milion dolarów… kupiłbym Bugatti EB 110, wspomagałbym schroniska dla zwierząt, zorganizowałbym zamach na Antoniego Macierewicza. Serio''.

mod/TVP Info