28.03.19, 12:16

Dziś sprawozdanie o skutkach warszawskiej Karty LGBT+

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. „Kartę LGBT+”, mającą pomóc w realizacji zgubnych  moralnie standardów i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Dziś zaś, stołeczni radni wysłuchają informacji  Trzaskowskiego o skutkach wprowadzenia tej Karty. Wymaga ona bowiem działań w wielu dziedzinach życia społecznego: od bezpieczeństwa, przez edukację, kulturę i sport, oraz administrację, po warunki pracy.

Szczególnie kontrowersje budzą skutki realizacji wspomnianej Karty w szkołach. Wielu rodziców obawiają się bowiem wprowadzenia do szkół tzw. edukacji antydyskryminacyjnej oraz seksualnej. Obawy budzi też pomysł wprowadzenia do szkół tzw. „latarników”, czyli osób mających zapobiegać przemocy wobec osób LGBT. Dokument ten, krytykują też stowarzyszenia rodziców i politycy, obawiający się ingerencji środowisk homoseksualnych w prawa rodziny Przykładem warszawski radny PiS Jacek Ozdoba, który powiedział; "W przypadku Gdańska taka deklaracja to była uchwały rady miasta, a w przypadku Warszawy deklaracja była podpisana przez prezydenta, bez zgody rady miasta. Pragnę zaznaczyć, że ta deklaracja zakłada, po pierwsze, pewne koszty związane z hostelem interwencyjnym dla osób LGBT. Po drugie, znajdują się tam niekonstytucyjne zapisy związane z małżeństwem jednopłciowym. Ponieważ jest to deklaracja ideologiczna, a samorząd nie powinien się tym zajmować, dlatego zwracamy się do prezydenta o szczegóły tej deklaracji, tzn. jakie będą koszty, co ona w ogóle oznacza i na jakiej zasadzie prezydent podpisuje takie dokumenty bez zgody rady miasta”.

Oby w przyszłości większość stołecznych radnych to byli ludzie o podobnych poglądach, co Jacek Ozdoba.

erl/RadioMaryja.pl

Komentarze

Laura2019.03.28 14:48
Tym osobnikiem powinna zainteresować sie prokuratura on ewidentnie łamie prawo!!!
Aaalb2019.03.28 14:44
Taka deklaracja jest potrzebna w każdym mieście! Dość przemocy i dyskryminacji wobec osób LGBT!
ZERR02019.03.28 14:48
Dość przemocy Bojówek LGBT wobec zwykłych gejowych!
JR2019.03.28 15:27
Kto ich chce kastrować? Niech sobie żyją jak im się podoba. Lepiej mazać penisa w d...e kolegi? Niech tak będzie. Ich przyjemność.
...edzio2019.03.28 12:32
Pan Trzaskowski to wie: „ Jest to realizacja testamentu takich łajdaków jak Lew Trocki. Trzeba stworzyć nowego człowieka, a by to zrobić, to trzeba zniszczyć dotychczasowe relacje społeczne. Fundamentem relacji społecznych jest rodzina, oparta na małżeństwie, rodzicielstwie”. Zboki wszystkich krajów, łączcie się!
M.2019.03.28 12:54
Slychac wycie? Znakomicie xD
ZERR02019.03.28 14:39
Gdy ci zawyjemy prosto do ucha, dostaniesz laksacji
herbaciarz2019.03.28 16:09
Morda, pedrylu!
Maria Błaszczyk2019.03.28 13:00
Rzeczywiście, edziu? Od wprowadzenia tej karty Twoje małżeństwo się rozpadło, dzieci oddałeś do ochronki, pozrywałes wszelkie relacje społeczne? Opowiedz nam o tym!
ZERR02019.03.28 14:45
no cóą, rozpada się wiele, szczególnie relacji społecznych. Znieczulica, atomizacja, rozpad związków wielopokoleniowych. "Prawa LGBT" to kolejny krok na dawno rozpoczętej drodze. Drodze wydrążania Słów ze znaczeń, tak aby Myślozbrodnia stała się niemożliwa. Oraz drodze terroru powoli narastającego, bo już dziś wile osób jest niszczonych policyjnie i sądownie za złamanie postepowych Tabu, a na szczególnie opornych nasyłane są Postępowe Bojówki przy zadziwiającej bierności Policji. Hitler tez nie zaczynał od Obozów Zagłady, tylko od ścigania za poglądy i palenia książek.