06.03.21, 10:59Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Fidesz dołączy do EKR? Prof. Krasnodębski: Nie widzimy przeszkód

Jaka będzie kolejna decyzja węgierskiego Fideszu po opuszczeniu EPL? Europoseł Zdzisław Krasnodębski wskazuje, że naturalnym wyborem byłoby wstąpienie do EKR. Podkreśla, że ze strony grupy nie powinno być żadnych przeciwwskazań.

W środę premier Węgier Viktor Orban poinformował, że w reakcji na zmianę regulaminu EPL, partia Fidesz opuszcza grupę.

- „Nie pozwolimy, by nasi eurodeputowani byli uciszani lub ograniczani w możliwości reprezentowania naszych wyborców. Walka z pandemią i ratowanie życia pozostaje naszym priorytetem numer jeden. Dlatego po przyjęciu nowych zasad w grupie EPL Fidesz zdecydował się ją opuścić”

- napisał węgierski polityk do przewodniczącego grupy EPL w PE Manfreda Webera.

Czy teraz Fidesz dołączy do Europejskich Konserwatystów i Reformatorów? Europoseł Zdzisław Krasnodębski podkreśla, że byłby to naturalny wybór.

- „EKR jest naturalnym wyborem dla Fideszu jeśli chodzi o przystąpienie do nowej frakcji po opuszczeniu Europejskiej Partii Ludowej. W wielu głosowaniach w Parlamencie Europejskim mieliśmy podobne zdanie. Nie wiem, czy w EKR byłyby jakiekolwiek delegacje, które miałby zastrzeżenia wobec ewentualnego przystąpienia Węgrów”

- mówi europoseł PiS.

Zaznacza, że taka decyzja węgierskiego ugrupowania wzmocniłaby konserwatywną frakcję w PE.

kak/PAP

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.6 11:34
Orbán węgierski pajacu! przyłącz się do Partii "Jedna Rosja" tow. Putina. Tam wasze miejsce. Może Wladimir Wladimirowicz mianuje Cię gubernatorem Kamczatki. Terytoria większe od Węgier.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.6 11:46
Putin jest komunistyczna kesbijka.