24.09.13, 08:14

Gabinet cieni Jarosława Gowina

Za politykę rodzinną odpowiadać ma Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, znany cześniej jako prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Demagrafią zajmować się ma prof. Krystyna Iglicka-Okólska, dyrektor Centrum ds. Migracji i Demografii. Prof. Wojciech Maksymowicz, były minister zdrowia w rządzie Buzka u Gowina został konsultantem ds. służby zdrowia.

Konsultantem ds. edukacji jest prof. Sylwia Sysko-Romańczuk ze Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, w przeszłości wiceminister edukacji. Nauką i szkolnictwem wyższty zajmie się prof. Stanisław Karpiński z SGGW, były wiceminister nauki. Zygmunt Frankiewicz, od dwóch dekad prezydent Gliwic zajmie się samorządem terytorialnym.

Finansami publicznymi zajmie się prof. Stanisław Gomułka, były zastępca ministra Jacka Rostowskiego, dziś jeden z jego oponentów. Konsultantem ds. wolności gospodarczej zosatał  ekonomista Paweł Dobrowolski, prezes Fundacji Obywatelskiego Rozwoju założonej przez Leszka Balcerowicza.

Żadna z tych osob nie zajmuje się obecnie aktywnie polityką.

ToR/rp.pl

Komentarze

anonim2013.09.24 8:31
Jak dlugo jeszcze będa nas karmić żarciem poraz n-ty odgrzewanym w mikrofalówce?????!!!! Czy w Polsce nie ma ludzi młodych i na tyle inteligentnych, żeby przejać stery państwa???!!! Tym wszystkim panom już DZIEKUJEMY!!! Idźcie na ryby czy na grzyby i dajcie szansę ludziom młodym! BHO!!!
anonim2013.09.24 8:41
A kogo jeszcze obchodzi ten raczej nieudany Palikot-bis?
anonim2013.09.24 8:48
Kefas - mówisz o sobie w liczbie mnogiej?
anonim2013.09.24 9:13
Szarlej, ja jeszcze psychicznie czuję się znakomicie i rozdwojenia jaźni nie mam. Jednak myślac o Polsce obejmuję myślami wszystkich moich rodaków, dla których Polska jest dobrem najcenniejszym.
anonim2013.09.24 9:20
Najmądrzejszy człowiek z tego całego PO, którego był członkiem.
anonim2013.09.24 9:53
Kefas - a przynajmniej tak sobie mówisz. Według mnie po prostu lepiej się czujesz, kiedy uważasz że Twoje poglądy są współdzielone przez "rodaków, dla których Polska jest dobrem najcenniejszym". No a tym, kto jest takim modelowym Polakiem też pewnie Ty decydujesz? Osobiście nie jestem jakimś zagorzałym patriotą, ale swój kraj cenię, lubię i chciałbym żeby w naszym kraju żyło się dobrze. A że moje poglądy które określam jako konser-liberalne (konserwatywne obyczaje, liberalna gospodarka) nie mają obecnie reprezentacji w parlamencie to wspieram pana Gowina i nie uważam, żeby pan Gowin był jakąś wydmuszką kontrolowaną przez pana Tuska.
anonim2013.09.24 11:44
Szarleju, szanuję Cię lecz pamiętaj jednak jedno: dobrze pomalowana wydmuszka bez problemu może przypominać prawdziwe jajko. Problem w Polsce polega na tym, że IIIRP została zbudowana na zgnilym i spróchniałym fundamencie bezpieczniacko-agenturalnym czerwonej bolszewii. Dlatego zanim zbudujemy nowy dom, musimy najpierw zaczać od nowych i mocnych fundamentów.
anonim2013.09.24 14:31
Powodzenia, jakaś poważna alternatywa dla zasiedziałych prezesów Tuska, Kaczyńskiego i Millera na garnuszku publicznym.
anonim2013.09.24 20:00
Szikander, pamiętasz takie przysłowie"Czym skorupka za młodu nasiaknie, tym na starość traci". Młodzi ZAWSZE ucza się od starszych! Pozdrawiam.