21.07.19, 17:30Zdj. screen Twitter, Wyborcza.pl

Gdy katolik ma dość...

Jak połączyć postawę pełną miłości z postawą stanowczości, do jakiej zmuszają nas okoliczności?
Potrzebujemy dziś niewątpliwie wielkiej mądrości i rozwagi, by w sytuacji dialogu z drugim człowiekiem zawsze być świadkiem Chrystusa. Warto bowiem pamiętać, że głoszenie Ewangelii to nie tylko mówienie o Bożej miłości, która jest niezgłębiona i bezwarunkowa, ale także jasne i konkretne przekazywanie wymagań, które ona stawia.

Gotowość do dialogu oznacza przecież, obok szczerości intencji i dobrej woli, także otwartość obu stron. Nie można nieustająco podejmować prób porozumienia się, gdy druga strona z góry skazuje dialog na niepowodzenie, wystawia nas na pośmiewisko i drwinę. Dochodzi wtedy do sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia w Polsce. Trzeba jasno powiedzieć: Dość!

O skomplikowanej i trudnej sytuacji, w której znajduje się obecnie Kościół w Polsce, mówi abp Stanisław Gądecki w rozmowie zamieszczonej na naszych łamach (Niedziela 29/2019). Po lekturze tego wywiadu można dojść do wniosku, że niezgoda na dalsze obraźliwe zachowania wobec wspólnoty Kościoła katolickiego może być większym świadectwem z naszej strony niż podejmowanie kolejnych prób dialogu, który w obecnych warunkach — jak podpowiada doświadczenie — nie ma większych szans na powodzenie.

Coraz częściej słychać twierdzenia, że dziś jednym z największych wyzwań Kościoła jest obrona moralności wobec panoszącego się relatywizmu. Na nieszczęście otrzymał on potężne wsparcie w postaci lansowanej powszechnie poprawności politycznej. Przed przyjmowaniem takiej postawy i pochodzącej od niej wizji świata przestrzega prof. Eugenio Capozzi. W wywiadzie, którego udzielił naszemu tygodnikowi, powiedział: „Kościół katolicki jest dziś praktycznie ostatnią filozoficzną barierą dla relatywizmu”. Nie powinna więc nas dziwić coraz głośniej postulowana konieczność jednoznacznej postawy Kościoła wobec działań środowisk LGBT, które pod pretekstem głoszenia równości i tolerancji posuwają się do profanacji tego, co dla nas święte. W ostatnim czasie mamy do czynienia z wyraźną intensyfikacją takich działań. Jak daleko ci ludzie mogą się posunąć? Niestety, wydaje się, że nie ma dla nich już żadnej granicy.

Pozostaje pytanie, jak połączyć postawę pełną miłości — do jakiej chrześcijanie są zobowiązani — z postawą stanowczości, do jakiej zmuszają nas okoliczności. Czy wystarczy otwartość na drugiego człowieka przy jednoczesnym mocnym zaznaczeniu granic własnej godności?; postawa łagodnego, ale wyraźnego sprzeciwu wobec tego, co się wokoło dzieje? Jestem przekonany, że konieczna będzie nade wszystko modlitwa do Ducha Świętego, by dawał nam mądrość i rozsądek w postępowaniu. Bo tylko Jego mądrość udźwignie to trudne zadanie — przyniesie nam stanowczość pełną pokoju i wyważenia postaw, merytorycznych argumentów i miłości do drugiego człowieka.

KS. JAROSŁAW GRABOWSKI/Niedziela 29/2019

 

Komentarze

anonim2019.07.23 3:15
Jeżeli mamy do czynienia z wojną duchową, a tak jest, to podstawowe zadanie pasterza polega na wzmacnianiu umysłu, serca, ducha tych, których mu powierzono. Jeżeli zalewa nas kłamstwo, fałsz. To trzeba kłamstwa prostować, fałsz ujawniać. Otwierać oczy i umysły. Bo prawdę, aby w nas zwyciężyła, musimy znać!
Castorp2019.07.22 21:40
Antyfeminizm, odrodzenie chrześcijaństwa, walka z marksizmem kulturowym, ultrakonserwatyzm... Główne założenia manifestu Bervika, rozpowszechnionego w czasie zamachów w którym zginęło min. 69 nastolatków, członków "lewackiej" młodzieżówki. Ciekawe, czy ten rycerz niepokalanej, który bił 14 letniego chłopca w Białymstoku, zbił by z Bervikiem piątke?
ANDRZEJ2019.07.22 20:11
ateistyczne antykatolickie wysmrodki wynocha stąd ,wypad na onet i sok z buraka i wyborczą,tylko tam żeby napluć to trzeba sie zarejestrowac ,a tu każdy może, dlatego was tu tylu jest, to jest ta wasza smierdząca postkomunistyczna wolność
Hak Ci w smark2019.07.22 21:14
Ojej ciekawe w jakiej partii jest najwięcej byłych komunistów? I dlaczego akurat w PiS.
katolik2019.07.22 18:13
Kościół musi nazwac grzech LGBT,gender itp. Grzechem i innej opcji nie ma ,bo to wynika z Ewangelii.Ludzie z tymi dewiacjami psychicznymi,ukształtowanymi przez szatana mogą chodzić do kościoła ,nikt im nie zabrania,chyba,że szatan im nie pozwoli, ale muszą wiedzieć,że ich dewiacja jest grzechem,a nie normalnością i żeby korzystać z sakramentów to muszą się wyspowiadać i odstąpić od grzechu,a nie że się da przyzwoleni na korzystanie z sakramentó,bo oni są chorzy,bo oni chcą,aby grzech się panoszył.To jest pokłosie Róbta co chceta,to też jest szatanizm pod przykryciem pomocy potrzebującym ,Szatan dobrze to wymyślił i jeszcze jest chwalony, a on pod przykryciem niesienia pomocy,w dalszej perspektywie sieje szatanizam
ceramik2019.07.22 13:47
Przestańcie nazywać to coś Marszem Równości. Jeżeli chłop na chłopa włazi i myli panewkę z rurą wydechową, to, jaka to jest równość ze zdrowym człowiekiem? Dość obłudy. Gońcie się dziwolągi.
Hak Ci w smark2019.07.22 18:11
Dlaczego zabraniasz innym ludziom wziąć odpowiedzialność za swoje życie?
jelonek2019.07.22 9:56
Chcecie Takiej POLSKI To Nadal Popierajcie Neonazistowski PIS i Słuchajcie Kazań z Ambony Nazistowskich Kaznodziei !!!
qwerty2019.07.22 8:49
komunikat wystosowała białostocka parafia św. Jadwigi Królowej. Tamtejsi duchowni pochwalili przeciwników marszu i podziękowali im za "obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich". "Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze poczynania" - czytamy na stronie parafii.
Foster2019.07.22 9:48
Dwa komunikaty (episkopatu i parafii) - dlaczego tak bardzo się różnią
Polak2019.07.22 8:41
Do przemyślenia !!! (jakie to podobne). Rewolucja październikowa. Zaczęło się od demonstracji, wyśmiewania ludzi wierzących i poniżania. Potem morderstwa duchownych i ludobójstwo. Każdy kto się z wami nie zgadza, powinien wg. was trafić do psychuszki, albo na Syberię. Już to przeżyliśmy i dlatego nie dopuścimy, żeby bandy lgbt terroryzowały normalne społeczeństwo w Polsce i próbowały nam narzucać swój nieporządek.
Foster2019.07.22 9:11
Przecież to to samo. Wniosek - nie można całych grup społecznych wykluczać (tak samo wierzących jak i niewierzących) bo może to prowadzić do tragedii.
Foster2019.07.22 8:29
Do przemyślenia !!! (jakie to podobne). Pogromy na Żydach, ich stopniowe wykluczanie ze społeczeństwa w latach 30-tych XX wieku trwały latami. Latami prowadzono szczucie i podejmowano coraz nowe inicjatywy prawne i polityczne, także w zakresie literatury i sztuki, by ostatecznie przejść do przemocy fizycznej, do "Nocy Kryształowej" a ostatecznie do Holokaustu.
Polak2019.07.22 8:37
Ooooo! Raczej bliższe skojarzenie z rewolucją październikową. Zaczęło się od demonstracji, wyśmiewania ludzi wierzących i poniżania. Potem morderstwa duchownych i ludobójstwo. Każdy kto się z wami nie zgadza, powinien wg. was trafić do psychuszki, albo na Syberię. Już to przeżyliśmy i dlatego nie dopuścimy, żeby bandy lgbt terroryzowały normalne społeczeństwo.
Zerr02019.07.22 18:27
Nic nie wiesz o stosunkach Polsko-Żydowskich, a szczególnie o tym, kto kogo wykluczał i kto komu robił krwawe pogromy. Dzisiejszy Izrael i sposób w jaki traktuja tam palestyńczyków to prosta kontynuacja tego co działo sie w 2RP.
Audycja dla dzieci i młodzieży wraz z klerykami2019.07.22 7:11
Katolik nie może mieć dość. Powinien nadstawić drugi pośladek.
Azazel2019.07.22 7:57
Nie pośladek, a rowek między pośladkami, Z dziurką dla proboszcza.
Polak2019.07.22 8:31
Chciałbyś zboku.
Unrug2019.07.22 14:41
Fantazjujesz zboczeńcu!!!
Azazel2019.07.23 7:45
Już się zbiegli prawicowi skryci homoseksualiści. Proboszcz was podniecił?
kk2019.07.22 8:03
..i toż zrobiliśmy, ale trzeciego policzka już nie ma. Bicze w ręce i wypędzić z naszej ojczyzny zło!
Alicja2019.07.22 6:45
Księże abp Stanisławie Gądecki - jestem katoliczką i jako katolik jestem zobowiązana upomnieć Księdza i wszystkich Hierarchów Kościoła Katolickiego, gdyż błądzicie. Dla tzw. "świętego spokoju" i własnej wygody wskazujecie nam wiernym Kościoła Katolickiego wybrane fragmenty Ewangelii i to z błędną interpretacją. Są różne rodzaje agresji. Pan Jezus także ukręcił bicz i przegonił ze Świątyni Bożej to co było nieświęte. Co jest prawdziwą agresją? To, że się komuś "obije przysłowiową gębę" bo już inne argumenty nie działają, czy to, że od wielu lat pod przykrywką źle pojętego miłosierdzia pozwala się na wchodzenie gender, LGBT itp do szkół, do przedszkoli, uczenie małych dzieci masturbacji, negocjacji dobrego, wczesnego seksu, namawianie do tych czynności jako do normalnych i dobrych, propagowanie zmiany płci już od najmłodszych lat itp? Co jest większą agresją? Co w ogóle jest agresją? Jeśli rząd naszego kraju jest w tej mierze bierny - to zezwala na niszczenie dzieci. Jeśli bierni są Hierarchowie KK, to zezwalają na deprawację dzieci. To nie jest agresja? To nie jest grzech? Proszę zapytać Ducha Świętego Kościoła Katolickiego. Proszę nie występować przeciwko ludowi bożemu, który nie wytrzymuje tego, że miara już dawno się przebrała. Życzę Księdzu wielu Łask Bożych i odwagi.
Pedroo2019.07.22 8:53
Fanatyzm religijny nie jest przypisany tylko to religii muzułmańskiej, w Polsce coraz bliżej na do fanatyzmu katolickiego. Oczywiście to co mówi papież, biskup to jakieś brednie, najmądrzejszy jest podpity kibol - głosiciel wszelkich prawd objawionych
Pawel2019.07.22 21:29
Pedroo Przed chwilą przeczytałam twoje dwa identyczne wpisy! Czy ty idziesz chłopie na ilość, czy na jakość!? Za co ci płacą???
Pawel2019.07.22 21:39
Alicja ! BRAWO! PIĘKNIE TO NAZWAŁAŚ! ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W 100% ! PROSZĘ CIĘ , WSTAWIAJ TEN SWÓJ WSPANIAŁY KOMENTARZ POD PRAWIE KAŻDYM TU ARTYKUŁEM, KU OPAMIĘTANIU INTERNAUTÓW! NAPRAWDĘ DAJE DUŻO DO MYŚLENIA , DAŁAŚ MĄDRE PRZYKŁADY !
najprawdziwszy Polak.2019.07.22 5:43
https://picclick.com/Coloreds-Only-No-Whites-Allowed-Sign-American-Jim-142803090152.html Jedynie 15,94$
Czesław2019.07.22 4:12
Postawa miłości i tolerancji nie oznacza rezygnacji z kary i piekła dla grzeszników. Chrystus też jak trzeba było to używał siły np. przepędził kupców ze światyni. Na gwałt trzeba odpowiedzieć gwałtem, tak jak były krucjaty czy zniszczenie nazizmu niemieckiego siłą a nie kazaniami, komunizm rosyjski upadł też nie przy pomocy argumentów moralnych tylko gospodarczych. Nasza władza w tym sądy promują LBGT i nie ma wyjścia, trzeba się temu przeciwstawić siłą, bo obrażali nasze świętości w Gdańsku. w Warszawie, w Toruniu i co władza zrobiła a jak w Białymstoku wystąpiła młodzież przeciwko to nagle i władza i Episkopat potepiły to. Z tego wynika że mamy nic nie robić? To haniebne.
Pedroo2019.07.22 8:53
Fanatyzm religijny nie jest przypisany tylko to religii muzułmańskiej, w Polsce coraz bliżej na do fanatyzmu katolickiego. Oczywiście to co mówi papież, biskup to jakieś brednie, najmądrzejszy jest podpity kibol - głosiciel wszelkich prawd objawionych
Ewa2019.07.21 22:58
Gdy katolik ma dość, to dzielnie rzyga jadem, sra na ludzi, rzuca w nich cegłami, butelkami, kamieniami i bije jak popadnie. Prawdziwi katolicy! Powinszować! Wasz bożek już szykuje łóżeczko w niebie.
JR2019.07.22 6:27
Katolik oczywiście rzyga na takich płatnych prowokatorów. Polak też rzyga na takie wypowiedzi jak twoja!
anonim2019.07.22 9:06
Pamiętaj, żeby rzucić we mnie kamieniem, śmieciu, taka prawdziwa katolicka droga. Bić, zabijać. Nie różnicie się niczym od terrorystów, którzy każde "inne" zdanie witają przemocą.
rus2019.07.22 18:48
zwyczajnie pi*lisz jak po denaturacie
Pawel2019.07.22 21:23
Ewa! Można wszystko przyjąć, całe te twoje wulgaryzmy, nawet te, co tu napisałaś ! ALE DLACZEGO OBRAŻASZ BOGA, CO ZŁEGO CI ZROBIŁ?! Powiedz, gdzie tu twoja inteligencja ! Pokaż chociaż 1/ słownie jeden/ wyraz, który nie jest obraźliwy! I ty się masz za kogoś lepszego???? WIĘC DLACZEGO OBRAŻASZ BOGA, pisząc " wasz bożek" ?! NIE WIERZYSZ, TO BĄDŹ SOBIE ATEISTKĄ, NIKT CI NIE KARZE WIERZYĆ !, ALE NALEŻY USZANOWAĆ BOGA ! JA SIĘ Z TWOJEJ NIEWIARY, ANI Z INNYCH WIAR NIE WYŚMIEWAM! ROZUMIESZ! ??????
Moly2019.07.21 21:00
Gdy katolik ma dosc bo nie juz moze sobie obrazac innych bezkarnie. Bo juz ludzie nie klada uszu po sobie i nie toleruja waszych szykan. Czy ktos jeszcze pamieta dlaczego M.B. w teczy? Odpowiedz na agresje , na ponizanie, na plucie, na bezpodstwne oskarzenia...lista tych bezecenstw nie ma konca... Zamaist kombinowac w te i we wte: czas dorosnac i wziac odpowiedzialanosc za swoje akcje i przestac jeczec ze jestescie ofiarami. Jak Pan Tomasz od IKEI, nie przymierzjac
Polak2019.07.22 8:28
Moly? Chyba raczej Pony. Postrzeganie świata na poziomie kucyka. Lepiej idź odrobić lekcje, szczawiu.
anonim2019.07.21 21:00
W moim kraju palą tęczę. Jak kiedyś ludzi w stodole.
Alojzy Cedzidło2019.07.22 22:00
Czyżby za tą ,,datą " krył się nasz Radek z żoną Appelbaum ?To on postawił znak równania pomiędzy Białostokiem a Jedwabnym Co trzeba mieć pod ,,szczechą " aby tak powiedzieć. Na mur , nie Polskę . .
marianl2019.07.21 20:55
Nie i nie będzie zgody na promowanie wynaturzeń .Cierpliwość części społeczeństwa się skończyła!
Agnieszka2019.07.22 6:34
Celibat to wynaturzenie. Homoseksualizm występuje u ponad 1500 gatunków. Mysz jest homo, bo mama ją źle wychowała?
Polak2019.07.22 8:25
Czytałaś kiedyś Ewangelię? To może podyskutujesz z Panem Jezusem o celibacie? Porwania i pedofilia występuje rownież u pawianów. Dzieciobójstwo u prawie wszystkich gatunków. Zabijanie dla zabawy u orek i wielu innych gatunków. Słonie potrafią zamęczać swoją ofiarę tak, żeby dłużej się męczyła. Stoją i przyglądają się jak umiera, a gdy próbuje wstać, gniotą jej kończyny. I co z tego wynika? Jako istota rozumna, nie biorę przykładu z prymitywniejszych istot, jakimi są zwierzęta. Homoseksualizmem u zwierząt, tłumaczą się tylko równie prymitywne istoty.
Pawel2019.07.22 21:45
AGNIESZKA, A CO NAS OBCHODZĄ TWOJE WYNATURZENIA SIEDŻ I PILNUJ SWOJEJ HOMO MYSZY ! BĘDZIE LEPIEJ !
dr.Faszysta2019.07.21 20:54
Dewianci dostali po mordzie, oooo!Wielki smuteczek! Brawo Polska młodzież, BHO!
Pawel2019.07.22 21:55
dr. Faszysta?? vel ...NO i CO LECHU KELLER ! ? Poznałem cię, pomimo nowego nicka ! Zdradził cię tylko jeden wyraz, którego tylko i wyłącznie ty używałeś i nadal używasz ? Nikt tak nie pisze? Odpisz, chcę wiedzieć, czy wiesz, o jaki wyraz chodzi?OK? W dodatku zmieniłeś tu we wpisie swoją lewacką opcję ! Wyłapałem wszystko!
M.2019.07.21 19:58
Edi jest takim debilem, ze az brakuje klawiatury i slownika jezyka polskiego, zeby wyrazic, jakim jest debilem. Obserwacja psychiatryczna od zaraz!
kalinka2019.07.22 18:29
im więcej inwektyw użyjesz tym jesteś mądrzejszy i bardziej wiarygodny? taki poziom prezentują totalne zera dowartościowując się klo aką
Alojzy Cedzidło2019.07.22 22:09
,, M " czy Ty nie zdajesz sobie sprawy ,że takim pisaniem strzelasz sobie w gonady . Może to i dobrze bo nigdy dzieci nie spłodzisz .ale sobie nie psuj opinii . Sobie albo swoim mocodawcom .
M.2019.07.21 19:55
Polskie kato-scierwo z Frondy kwiczy jak ubijana swinia tylko dlatego, ze zabrania mu sie przesladowac innych
Polak2019.07.21 19:35
Widać, że zbliżają się dożynki :) Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Brawo polscy kibice!
twitter:PromocjaPWS2019.07.21 19:09
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
edi2019.07.21 18:49
Głupota jako grzech bierze się z tego, że zmysł duchowy doznaje rozleniwienia, w wyniku czego nie jest on gotowy do rozsądzania rzeczy duchowych. Najbardziej zaś zmysł człowieka pogrążany jest w rzeczach ziemskich poprzez rozpustę, dającą największe doznania rozkoszy, które duszę najbardziej pochłaniają. Dlatego głupota jako grzech najbardziej rodzi się z rozpusty. - św. Tomasz
Castorp2019.07.21 18:41
Ekhm, zacznij po prostu wiedzę czerpać z książek a nie z filmików na youtubie, bo to, że połączysz parę słów w jednym zdaniu, nie znaczy, że to coś znaczy. Dzisiejsze pokolenie prawaków zastąpiło edukacje Karoniem, Rolą i innymi pseudo-intelektualistami, o dość wątpliwych z punktu widzenia metodologii i teorii wiedzy "teoriach" socjologiczno-filozoficznych... Jak sami nie zechcecie myśleć, nikt za was tego nie zrobi i do końca życia będziecie niewolnikami własnych fantazji. Polecem na początek Spinozę, i jego traktat teologiczno-polityczny, (bądź etykę). A jak ktoś nie chce myśleć, to niech chociaż popatrzy na twarze tych z kontramnifestacji i z manifestacvji lgbt, może jak nie rozum to intuicja pomoże.
Polak2019.07.21 19:30
Mi wystarczą wasze twarze, degeneraci i pasożyty społeczne. A swoją pseudo etykę dewiacyjną możesz sobie wsadzić tam, gdzie lubisz.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.21 18:39
Obserwujemy totalny upadek moralny polskiego katolstwa. Maski opadają, piierdolenie o "miłosierdziu wobec bliźniego", którym ponoć kierują się z przykazania swojego bożka to nic nie warte pustosłowie. Katolstwo to dzicz, swołocz dążąca do ustanowienia katotalibanu.
Polak2019.07.21 19:27
Pedał pisze o upadku moralnym! Buchacha :D Wy już przegraliście zboki! :)))
M.2019.07.21 19:47
O prosze. Typowe kato-scierwo i jeszcze "Polak" . Mowa milosci blizniego. Nie kolesm nie jestes Polakiem, jestes kato-kundlem. Z Polaka masz Zerr0.
Polak2019.07.22 8:14
Nie wypowiadaj się na temat miłości bliźniego, bo nie masz o niej bladego pojęcia. I owszem, ruski trollu, ja jestem Polakiem, bo zawsze będę bronił Kościoła i Polski, a ty ruski trollu, walczysz przeciwko Kościołowi i Polsce. Więc nie wycieraj sobie mordy sloganami, bo jesteś wtedy tylko śmieszny. Poniał tawariszcz troll?
Pedroo2019.07.22 8:29
Oczywiście najwięcej o miłości bliźniego mogą powiedzieć kibole obrońcy wiary katolickiej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 9:05
jesteś góównem katolskim obrońcą ideologii płynącej z obcego państwa Watykan, a nie żadnym Polakiem. Co najwyżej polaczkiem z polskim obywatelstwem. Przede wszystkim jesteś fanatycko zaślepionym katolem, który broni katolskich bandytów
Alojzy Cedzidło2019.07.22 21:52
Zwróćcie państwo uwagę na ten fragment wpisu ,,Dummego " .,,OBSERWUJEMY TOTALNY UPADEK MORALNY POLSKIEGO KATOLSTWA Tylko 6 słów , a WSZYSTKO mówią o naszym ,,Dumnym" . 1 . OBSERWUJE czyli śledzi i kapuje . 2. TOTALNY - słowo wprowadzone do obiegu przez tow .( ostatnio)Schetyna 3 . UPADEK MORALNY . - jakie to mądre . Ale czy on ten ,,Dumny " zna znaczenie tego stwierdzenia ?> Wątpię . 4 POLSKIEGO KATOLSTWA . - czy ten ,,Dumny " gej zwany tez pod kioskie z piwem pedalem.. wie co znaczy głoszona przez nich TOLERANCJA . ,Dumny " jak piszesz pomyśl ,albo poproś o pomoc kogoś kto zna znaczenie etymologiczne słowa ,,TOLERANCJA " . To tyle w ramach kulturalnej polemiki.
Patriota2019.07.21 18:30
KATOLE, ZACHOWUJECIE SIĘ JAK BOLSZEWICY, JAK MARKSIŚCI. WASZE TOTALITARNE MYŚLENIE, ZAMIŁOWANIE DO TERRORU I PRZEŚLADOWANIA MNIEJSZOŚCI. DO TEGO POGARDA DLA ŻYCIA.
Polak2019.07.21 19:25
Ty to raczej ruski patriota. Nie przykładaj nam własnych epitetów, one wszystkie są do was przypisane, marksistowscy terroryści.
edi2019.07.22 7:12
AKURAT JEST ODWROTNIE -"Od 15 lat staram się bronić Polskę i Kościół przed inwazją ideologii gender , neobolszewizmu, homoideologii, która jest sercem genderyzmu. W związku z tym grożono mi wszystkim możliwym, także zabójstwem – to robią geje. "- mówi ks. Oko CZY TO NIE JEST TERRORYZM ???????????????
Agnieszka2019.07.21 18:29
Przykłady "otwartości" do dialogu Jezusa wobec wrogów jego i Boga Ojca: - jak Jezus był mały to czy dialogować czy zwiać przed Herodem zdecydował za niego św.Józef; - jak nauczał w świątyni i Go Żydzi tam chwycili, wywlekli za miasto, żeby ukamienować, bo nazwał siebie Jahwe, to milcząco przeszedł tam między nimi i odszedł bez słowa; - jak podstępem zadawali pytania, to im nie tłumaczył a ciętą ripostą wybijał broń z ręki i zbywał niezaspokojonych w "dialogowaniu" i spoufalaniu; - tym, co gorszyli maluczkich powiedział, że lepiej, żeby kamień młyński sobie powiesili i poszli się utopić; - kupcom w świątyni powywracał stoły i zlał biczem ukręconym z sznurków, by rozgonić; faryzeuszów wyzwał od "grobów pobielanych" i "plemienia żmijowego" a uczniów przestrzegał, by się strzegli "kwasu faryzeuszów"; - unikał żydowskich elit dopóki nie uznał, że przyszła Jego godzina i nijak nie zabiegał o przekonanie ich do siebie czy swojej nauki, bo często wręcz zabraniał uzdrowionym, by o tym rozpowiadali; - a gdy Jego godzina przyszła, to niczego im na sądzie i aż do śmierci im nie tłumaczył, ale zbywał oprawców milczeniem - najwyżej zwracał się do Boga modląc za nich, bo nie wiedzą, co czynią. -nic też nie wiadomo, żeby objawił się po zmartwychwstaniu swoim wrogom - poza Szawłem z Tarsu czyli św. Pawłem. Jezus nie był rozmemłanym chłopczykiem, co dba tylko o to, żeby wszyscy go lubili i udaje nawet przed sobą, że dba o to "chwalę Bożą i świadectwo dla nich" Był otwarty wyłącznie na tych, co chcieli słuchać i się nawracać. To nie Jezus a Ewa była idiotką od tzw. "otwartości i dialogowania" ze wszystkimi czyli z diabłem, co dialogował tylko po to, żeby zwątpiła w miłość Bożą i Boga zdradziła. To cała moda na "dialogowanie, otwartość" to tylko diabelskie narzędzie do mydlenia oczu rozmemłanym tchórzom bez kręgosłupa, że są chrześcijanami, by otworzyć w nich furtki na kompromisy ze złem. Ktoś w polskim życiu publicznym udowodnił, że jest inaczej? Ja widzę tylko takich, co skończyli źle jak Ewa i albo już się obudzili jako zabawki lewaków z ręką w nocniku, wykpiwani nawet przez nich albo wciąż ślepi brną dalej.
Polak2019.07.21 19:23
Święte słowa pani Agnieszko.
Katecheta.2019.07.22 11:14
Wielkie dzięki za te punkty prawdy! Przyda się w ewangelizacji!
Mangozjeb Antyteista2019.07.21 18:08
Jak można być jednocześnie przepełnionym miłością do drugiego człowieka oraz pluć jadem na homoseksualistów ? Żydokatolicy , znowu sami sobie zaprzeczacie.
Lennon2019.07.21 18:42
Można. Wystarczy mieć schizofrenię. Religia taką tworzy u słabych ludzi.
Mateusz2019.07.21 18:01
''Pozostaje pytanie, jak połączyć postawę pełną miłości — do jakiej chrześcijanie są zobowiązani'' Nie wysilajcie się, chrześcijanie są zobowiązani, nie katolicy.
Polak2019.07.21 17:59
I pomyśleć że miejscowy biskup podpuścił to bydło do ataków.
PePe2019.07.21 18:05
Łżesz, jak to czerwone świnie mają w zwyczaju.
Majestic2019.07.21 18:09
wynika z tego że biskup wspiera lgbt, a tak nie jest, wiec twoja opowieści można zgnieść i do kosza.
Polak2019.07.21 18:18
Biskup potępia lgbt dlatego podpuścił bydło do ataków na lgbt, a ze swoim rozumieniem przenieś się lepiej na forum TVN lub GWyborczej.
Majestic2019.07.21 18:45
prowokacja lgbt jest jedyną przyczyną bójki, tak trudno to zrozumieć, gw to czesto masz w dlonach ktorym obrzucasz interlokutora.
Polak2019.07.21 18:50
tu nie ma co rozumować "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" czyli biskup siedzący bezpiecznie w pałacu.
Pedroo2019.07.22 8:38
jedyna przyczyna bójki jest agresja kiboli zwanych obrońcami wartości katolickich
Lennon2019.07.21 18:54
Tu zgadzam się z Majecticem. Nie można insynuować, że biskup wspiera lgbt bo tak nie jest.
Azazel2019.07.22 7:55
Nie obrażaj bydła, nazywając jego imieniem parszywych kibolskich troglodytów i inne pseudokatolickie mendy. Do których biskupa należy zaliczyć.
Polak2019.07.22 20:44
Przepraszam bydło.
ada2019.07.23 5:56
Raczej prezydent miasta do d....
Anna 2019.07.21 17:57
Obrona przed dewiacja zdrowo myślących ludzi nazywane jest chuliganskimi wybrykami skandal , ludzie obudzie się
anonim2019.07.21 18:52
Z przyjemnością popatrzyłbym, jak cię bronią, waląc kostką brukową w łeb i bluzgając. Może do tępego łba dotarłoby, kto tu jest dewiacją.
anonim2019.07.21 19:21
No noooo. Ty widziałbyś przyjemność w oglądaniu jak ktoś by walił kostką brukową w głowę Anny i dlatego będziemy się przed wami bronić. Jesteście zboczonymi bydlakami i agresywnymi terrorystami. Trzeba was tępić jak robactwo. BRAWO POLSKA MŁODZIEŻ PATRIOTYCZNA!
Azazel2019.07.22 7:53
Głupi chamie, do twojego tępego łba nie dotarło, że "przyjemność" wiąże się z debilnym wpisem idiotki Anny. Ale faszyści tobie podobni najchętniej wszystkich innych tępiliby jak robactwo - co sam napisałeś. Obyś jak najszybciej zdechł, zatruwszy się własnym jadem.
Cool2019.07.22 14:39
Twoje wpisy są niezastąpione! Pisz ile się da prosze! ;-)
Stara Reperecka 2019.07.22 18:27
To nie jest polska młodzież patriotyczna. Mylisz pojęcia.
Polak Ateista Dumny Gej2019.07.22 9:01
Wypiierdalaj kurrwo katolska niemyta faszystko
Anna 2019.07.22 15:06
Piękna pełna miłości odpowiedź co w sercu to i na języku,. Ziemia i wszystko co na niej należy do Stwórcy.Nalezymy do Stwórcy lub szatana innej opcji nie ma kanon 1035 kto umiera w grzechu ciężkim idzie do piekła jak łatwo poznać ludzi. Grzesznemu przeszkadza pobożność czytaj opetanemu przeszkadza Stwórca. Słowa nie padają na ziemię... Kto jest w łasce uswiecajacej tego dusza pachnie kto żyje w grzechu ciężkim to śmierdzi i ciągnie go do smrodu
Zerr02019.07.21 17:57
Oto co robią osoby popierające Sektę LGBT w czasie gdy nie chodzą w marszach Dominacji https://dzienniklodzki.pl/mlode-dziewczyny-zrobily-sesje-na-cmentarzu-biegaly-po-grobach-robily-zdjecia-i-chwala-sie-tym-w-internecie/ar/c1-14291627
Kamil2019.07.21 18:01
Lecz się Debilu.
anonim2019.07.21 19:17
Najpierw sam się wylecz zboczeńcu.
M.2019.07.21 20:12
Naucz sie polskiej interpunkcji, pat-ryj-oto
PePe2019.07.21 18:05
Czerwone zboki.
Mateusz2019.07.21 18:18
Z kolei to robi wspaniała elita katolickiej młodzieży. https://youtu.be/NFgXR4A-IrE?t=53 Przyganiał kocioł garnkowi.
Ania2019.07.22 5:01
Zerr0, człowieku ogarniety nienawiścią i teoriami spiskowymi. Nie wstyd Ci dalej siać to zło? Nie masz poczucia wstydu, że również Twoje publiczne podżeganie do nienawiści tutaj doprowadziło do takich sytuacji jak w Białymstoku. Obyś nigdy nie musiał uciekać przed kamieniami i kopami kiboli. Zmądrzej w końcu.
To jest podżeganie2019.07.21 17:56
Marsz Równości w Białymstoku. Parafia dziękuje "obrońcom wartości". "Chronili miasto przed deprawacją"http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25014752,w-bialymstoku-dantejskie-sceny-ale-parafia-dziekuje-obroncom.html?fbclid=IwAR2y-4NNt1cBqMBUgEFsSZ_pSxgRbmnT97hM-DZey8BxJd95V7VK5lLSLjI
PePe2019.07.21 17:55
Ja też im dziękuję.
Daniel K2019.07.21 17:55
Dobry wieczór. Jako ateista mam pytanie do katolików. Jest Was w Polsce, jak sami twierdzicie, 70-80%. Innowierców kilkanaście % a nas ateistów może 5-8% czyli mikro. Moje pytanie brzmi: dlaczego my, ateiści musimy płacić na emerytury waszych kapłanów i biskupów? Wy na naszych nie musicie, bo my zawodowych kapłanów nie potrzebujemy, naszą wiarą jest rozsądek, wiedza, doświadczenie życiowe, empatia itd. Dlaczego my ateiści musimy łożyć na wasze największe świątynie i ich remonty? Wy na nasze nie musicie, my wypasionych świątyń nie potrzebujemy. Dlaczego my, ateiści musimy łożyć na indoktrynację Waszych dzieci, dla niepoznaki azywanej religią? Jest Was jakieś 30mln (30 000 000) i nie potraficie sami utrzymać swoich kapłanów i ich rezydencji??? Naprawdę???? Musicie jeszcze z nas zdzierać, chociaż nas tak mało?? Aż tak sobie nie radzicie?? Niech Wasi kapłani są bogaci, a Wasze świątynie wielkie i kipiące złotem, ale finansyjcie to sobie sami. Naprawdę są ludzie nieobdarzeni łaską wiary przez Waszego Boga i właśnie ze względu na Niego którego tak miłujecie powinniście nas uszanować i oszczędzić finansowo. Pozdrawiam. Musicie jeszcze z nas zdzierać
Zerr02019.07.21 18:04
Jest nas , jak sami twierdzimy gdy nas pytają, 92%. A nie jak wlewak kłamie 70% Wy na nic nie płacicie. To katolicy w o wiele większym stopniu płacą na różne wściekleateistyczne instytucje, na różne "lizanie bananów" i "seksedukacje". Fundusz Kościelny? Niech państwo odda to co zagrabiło, bo na ten moment zwróciło nie więcej jak 2/3 zagrabionej własności. Więcej przekazało Gminom Zydowskim, bo jak dotąd minimum 10 miliardów dolarów, choć Gminy te mają 5000 członków. To cię jednak nie swędzi, filosemito.
Daniel K2019.07.21 18:12
No jest dokładnie odwrotnie- poprzez komisję majątkową Watykan zagrabił Polsce znacznie więcej niż mu się należało. Ta komisja to był jeden z największych wałów w Polsce. Swoją drogą niezły z Ciebie patriota, skoro żądasz żeby państwo Polskie, czyli my wszyscy podatnicy, oddawało Watykanowi nienależne mu polskie miene.
Zerr02019.07.21 18:25
Wyliczenia sa proste - 3RP zwróciła nie więcej jak 2/3 nieruchomości rolnych i miejskich.
Daniel.K2019.07.21 18:30
Możesz wspomóc Polskę w oddawaniu nienależnego mienia państwu watykańskiemu- np. przepisz Twojej parafii Twoje mieszkanie albo działkę- proboszcz na pewno będzie zadowolony.
Zerr02019.07.21 18:38
Mienie Polskiego Koscioła Katolickiego nie jest mieniem Państwa Watykańskiego. Jestes po prostu niedouczony. Typowy wlewak.
Daniel.K2019.07.21 18:46
Parafie podlegają diecezją, te podlegają kurią a te podlegają.... Premierowi Polski? Nie. Prezydentowi RP? Nie. Właścicielowi Polski J. Kaczyńskiemu? Też nie. Tak, Papieżowi Franciszkowi, czyli formalnie i praktycznie państwu watykańskiemu.
Daniel.K2019.07.21 18:50
Dlaczego mnie obrażasz nazywając wlewakiem? Czy ja Cię w którymś wpisie obraziłem?
Alojzy Cedzidło2019.07.21 22:14
Myślę ,że tak. Obraziłeś . W stylu ,,totalnym " . Wciskasz głupoty jak idiocie . A ten,,ZerrO " wcale głupio nie pisze .Zastanowił bym się nad Twoim stanem sapiensu .
Zerr02019.07.21 19:00
Podleganie o którym wypisujesz nie oznacza własności. Parafie nie są również własnościa Rządu 3RP aby 'podlegały premierowi'. Typowa lewacka żonglerka pojęciami w celu zmmanipulowania interlokutora.
Stara Reperecka 2019.07.21 19:19
Ty jesteś interidiotą nie interlokutorem.
PePe2019.07.21 18:04
Twoi kapłani też są bogaci, tym co z ciebie i nas wszystkich zdarli w czasie swoich złodziejskich rządów. Setki mieszkań dziesiątki kamienic. Niezliczone przekręty i afery. Więc przestań kwiczeć, jak zarzynane prosię i zajmij się najpierw swoimi czerwonymi kapłanami. Chyba, że sam do nich należysz.
Majestic2019.07.21 18:07
Ile zapłaciłeś dotychczas na Kościół Katolicki skoro tak cie to uderzył po kieszeni, ale gdy będziesz wydawał ostatnie tchnienie to tak dla bezpieczeństwa wołasz po Księdza. Gdyby tak każdy sobie w państwie wybierał to, na co chce płacić to ilu z was płaciłoby na pensje Lecha Wałesy lub dotowało Jandy teatr, nie byłoby was stać na takie obciązenie.
Lennon2019.07.21 18:46
Statystycznie 200 zł rocznie od łeba. Nie wiem czy to dużo. Ale mimo wszystko może chciałbym to wydać inaczej.
Zerr02019.07.21 19:37
Jawnie oszukane wlewackie 'wyliczenia'. Fundusz Kościelny - czyli mniej niz ćwierć kwoty należnej za bezumowne uzytkowanie niezwróconych nieruchomości - 40 gr miesięcznie.
qwerty2019.07.22 7:10
Jeżeli nawet wzywa księdza z ostatnim namaszczeniem to ten ksiadz każe sobie za tę usługę zapłacić. "Ja nie biorę za usługę ale chętnie przyjmę datek na kościół, ile możecie ale przyjęło się ze nie mniej niż ......". To jest nic innego jak usługa hydraulika czy elektryka. Wykona swoje i dostaje za to gotówke szkoda tylko ze bez kasy fiskalnej
Pawel2019.07.22 21:03
qwerty ! JAK ŚMIESZ TAK BLUŹNIĆ! KTÓRY KSIĄDZ KATOLICKI BIERZE KASĘ ZA OSTATNIE NAMASZCZENIE ! TY PERFIDNY DRANIU! MOJA MAMA NIEDAWNO UMIERAŁA! PRZYJECHAŁ KSIĄDŻ, UDZIELIŁ JEJ W/W NAMASZCZENIA , POMODLIŁ SIĘ I POJECHAŁ! NAWET MOWY NIE BYŁO O ZAPŁACIE! TY ŁOBUZIE, PODAJ 1 KOŚCIÓŁ GDZIE BIORĄ ZA TO ! Ateisto, widać, że nie masz najmniejszego pojęcia o tym ! Ty nawet nie stałeś koło Kościoła! A śmiesz zabierać głos o tak poważnych sprawach! Pewnie nawet nie wiesz, co to jest to Ostatnie Namaszczenie" i kiedy się udziela!
Lennon2019.07.21 18:41
> Dlaczego my, ateiści musimy łożyć na indoktrynację Waszych dzieci, dla niepoznaki azywanej religią? No właściwie na indoktrynację NASZYCH dzieci też łożymy - jadę z dziećmi na wycieczkę w tzw. "Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa" i mi się dzieci pytają, czemu ci dziwni ludzie i dzieci łażą po drodze blokując ją, sypą jakimś szajsem i pieją przez szczekaczki. Mówię - nie każdy jest na tyle mądry, żeby jechać na wycieczkę w góry...
PePe2019.07.21 17:54
Mam nadzieję, że czerwona wataha już pojęła, że w Polsce tak łatwo im nie pójdzie. Tu się walczy. Tu czerwonym hordom zawsze było, jest i będzie bardzo ciasno. Jeśli im się wydaje, że tymi tanimi prowokacjami coś zwojują, to przebudzenie może być bardzo bolesne.
Castorp2019.07.21 19:23
a te "czerwone hordy" powstrzyma horda ogrów? Popatrzcie po twarzach, kto was prawaki reprezentuje, goście, którzy gdyby było dopowiedni czas skończyli by w ormo albo sa (bojówkach hitlera)
anonim2019.07.21 17:52
No nie wyszło kurna no: https://www.youtube.com/watch?v=0T8uiKZ83QU
Majestic2019.07.21 17:56
Prowokacja lgbt wyszła jest mordy obicie.
anonim2019.07.21 18:01
daaa! daaaaa!
Majestic2019.07.21 18:12
nie jestes u siebie, chyba ze teraz na swej matuszce siedziesz to jak najbardziej daaa.
anonim2019.07.21 18:23
(Y)
Agnieszka2019.07.21 18:56
Pięknie dziennikarz rozpracował panienkę zdzierając maskę zwykła rzeczową rozmową. Najpierw ona, że niby bezstronna, po środku, nie ma zdania, zastanawia się, na która stronę przejść. No bo dla niej ważne, gdzie Jezus by przeszedł, gdyby był tutaj i według niej ku "uciśnionym" propagandystom grzechu sodomii. Oni jakieś postulaty? - ależ skąd, przecież nic tu nie niosą z postulatów w hasłach. No ale mina panience zaczyna nieco rzędnąć aż jest już złość jak ma się określić w sprawie adopcji dzieci przez homoseksualistów. Okazuje się, że ta "bezstronna jakże chrześcijanka" ma je jednak bardzo wyraziste i bardzo niechrześcijańskie. No i wreszcie, gdy przykłady pedofilii w tych parach na adoptowanym dziecku, to wściekłość, że pedofile to księża. No i nawiała wściekła i już bez swojej maseczki bezstronnej chrześcijanki.. Najpierw zadziwiła a potem ubawiła mnie chrześcijańskość tej panienki, co przy spokojnej, rzeczowej rozmowie z także zaskoczonym dziennikarzem prysła jak bańka mydlana razem z tą deklarowaną bezstronnością.
M.2019.07.21 20:11
Oczywiscie , idiotko, pary hetero nigdy nie uczestniczyly posrednio lub bezposrednio w gwalceniu dzieci. To sa wyjatki, kato-suko .
oficer LWP2019.07.22 18:24
wypowiedź typowego przedstawiciela lgbt , wypowiedź oczywiście pełna przyjaźni i tolerancji do drugiego człowieka, tak to jest z dewiantami gdy brak argumentów to inwektywy stają się argumentami, poziom wpisu poniżej poziomu rynsztoka ale taki to jest rzeczywisty obraz dewiantów
Alojzy Cedzidło2019.07.22 21:32
A po co , panie,,,M " to chamstwo .? Po co .? Nie zgadzam się to pisze kontrargumenty . A to chamstwo zamiast polemiki , świadczy o miernocie intelektualnej..
Kamil2019.07.21 17:51
Aż muszę zobaczyć na mapie gdzie ten Bialystok jest.
to ten dialog?2019.07.21 17:49
Szokujący wpis pojawił się w ogłoszeniach parafialnych w jednej z białostockich parafii. Otóż księża dziękują zadymiarzom, którzy zaatakowali sobotni Marsz Równości.
Majestic2019.07.21 17:54
Jak gazeta wyborcza donosi to nie ma innej opcji tak musi być.
Pedroo2019.07.22 8:27
Oczywiście tylko TVPiS przekazuje cała prawdę, jak nie powiedzieli to znaczy nie wydarzyło się.
rozbawiony2019.07.21 17:39
Chociaż jeden przykład dialogu ? Żarty!!!!! kościół traktuje te osoby jak kiedyś Amerykanie Murzynów a hitlerowcy Żydów!
Lennon2019.07.21 17:43
Przesadzasz. Od razu skóry nie zdzierają i nie robią abażurów. Skromnie tylko zarabiają na pochówku i grobach. Parę tysi to nie pieniądz.
Majestic2019.07.21 17:54
Kościół prześladuje gejów, nie, to zboczenie jest piętnowane, zboczenie jest tak samo złe jak holocaust żydów.
Bez komentarza2019.07.21 18:00
Idąc tym tokiem myślenia, wiara w niewidzialną sadystyczną istotę w chmurach jest zwykłą chorobą psychiczną.
Majestic2019.07.21 18:16
a wiara w to że chlop z chlopem jest norma to twoim zdaniem oznaka zdrowia psychicznego, twoj tok rozumowania niedomaga, droga ktora chcesz isc wiedzie do kloacznej dziury, na pewno bedziesz nia isc?
Lennon2019.07.21 18:57
Przykładowo dla mnie chłop z chłopem jest dziwne. Natomiast pyskowanie do własnej matki, bo wina zabrakło (na czym ślubie? - ciekawe) to już jest głos zbawiciela.
anonim2019.07.21 19:16
Jesteś Idiotą.
robaczek 2019.07.22 13:40
bo ci argumentu braklo? to kto jest idiotą ? ;] kocham was! ;]
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.07.21 18:11
TO ILU ICEK KOSCIOL WPOLSCE ZAMORDOWAL ZYGOW I MURZYNOW I KIEDY. WY KOSZERNIACY ZROZUMIECIE ZE JUZ NIGY NIE BEDZIE JAK BLYLO. POLACY DALY WAM KOPA WIEC WYNOCHA Z POLSKI DO KIBUCU.
Lennon2019.07.21 18:53
>PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL Polemizowałbym. Np. taki Antoni Macierewicz to raczej jest opcja rosyjska. Już tam nie wnikam, czy to rublowane jest, czy nie.
Polak2019.07.21 19:33
Bo jesteś głupi i wtrącasz się w rozmowy dorosłych.
Reytan2019.07.21 22:47
PIS to Izrael i masoni.
Polak2019.07.22 8:09
Tak mówią tylko ruscy.
Lennon2019.07.21 17:37
Dopisuję jeszcze: >Coraz częściej słychać twierdzenia, że dziś jednym z największych wyzwań Kościoła jest obrona moralności wobec panoszącego się relatywizmu. Ależ racja. Moralność trzeba bronić. Przenoszenie na inną parafię, ew. na Ukrainę, jak już sądem grożą to perfekcyjna i miła Bogu obrona moralności. Jesteście mistrzami.
Majestic2019.07.21 18:02
bzdury z tymi przenosinami, ty każdego tylko za samo podejrzenie byś postawił przed ścianą, masz w głowie zapisane że Ksiądz to od razu winien. A taki reżyser znany to sam wybiera miejsca zamieszkania i nie widzisz problemu gdy w stroju kolejarza otwiera brudstok owsiaka.
Lennon2019.07.21 18:45
Głupiś jak but. Reżysera ofiara nie ma pretensji. Ofiary księży - jak najbardziej.
anonim2019.07.21 19:14
Według ciebie 13-latka nie jest ofiarą gwałtu analnego, bo nie ma pretensji? To dlatego dostała odszkodowanie, bo jej się podobało? Widzisz capie? To właśnie dlatego musimy się przed wami bronić! BRAWO POLSKA MŁODZIEŻ PATRIOTYCZNA!
dr.Faszysta2019.07.21 20:56
Lennon(Ten Jaś??) Wypad komuszy bękarcie!
koko2019.07.22 6:13
Wypisujesz totalne bzdury. Nie dajesz na tacę , nie dajesz na datki kościelne to co to Ciebie obchodzi co dzieje się z tymi pieniędzmi! Ja daję i nie interesuje mnie co ksiądz z tym zrobi.KAPUJESZ ! I jest jeszcze coś takiego czego zapewne nie pojmujesz jak JAŁMUŻNA. To jest forma zadośćuczynienia za swoje grzechu. I ludzie to robią .Wypisujesz dyrdymały i tyle.
Agnieszka2019.07.22 6:31
Myślisz, że kupisz sobie Niebo?
Polak2019.07.22 8:02
Skąd taki wniosek? Głupie pytanie wynika z głupiego myślenia.
anonim2019.07.22 9:01
Stąd, że żadne z was śmiecie nie nadaje się do "nieba" przez swoje rzyganie jadem na wszystkich i wszystko. Ale jesteście przekonani, że tam się dostaniecie, więc zapewne chcecie je sobie kupić.
Pedroo2019.07.22 8:21
jest jeszcze coś takiego jak podatek od darowizny
Klejtos2019.07.23 3:37
Moje pieniądze z podatków pisie państwo transferuje do KK. KAPUJESZ?
edi2019.07.21 17:35
NIC NIE ZMIENI FAKTU ŻE LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jezus2019.07.21 17:49
edi. A Ty nie myślałeś czasami żeby się wyluzować? Nie wiem... Iść na ryby? Poczytać? Łyknąć jakieś psychotropy? Serio. To by ci pomogło...
edi2019.07.21 18:32
a ty zamiast się luzować ZACZNIJ MYŚLEĆ ! i nie dawaj się wykorzystywać POst bolszewikom
Lennon2019.07.21 18:38
Ten gość to już chyba łyknął...
robaczek 2019.07.22 11:50
Edi to jest taki zapluty dzadzius ktory oprocz polityki nie ma innych zajec w zyciu. został sam co zrobic ;] nikt takiego zgorzknialego zaplutego "dewota" religijnego nie chcial chyba ;]
Alojzy Cedzidło2019.07.22 21:12
Pan Piotruś to już całkiem skapcaniał ( nie mylić z kacapem ) Jakoś tak znarcyział , obrósł w piórka tęczowe jak papuga , udziela rad jak I Sekretarz ,,nieboszki " PZPR -ki . Stawia diagnozy A Fronda jak by mu pacjentów podrzucała . Co to będzie jak jego mocodawcy wygrają wybory w pażdzierniku Wszystko się zmieni albo zniknie . Nie tylko 500+.. Tylko nad kim ,,Piotrusie " będą się znęcać . .\? O kpieniu ze Schetyna , Tuska , Wiosny , Czarzastego mowy nie ma . oj bdzie się działo , będzie , Chociaż jak by tak popatrzeć to ślepy i głuchy widzi i slyszy ,że totalni robią wszystko aby nie wygrać. Spryciule .........
Kamil2019.07.21 17:49
Zapoznaj się najpierw z historia LGBT zanim zaczniesz powtarzać brednie po księdzu OKO o marksistach-komunistach- polszewikach.
edi2019.07.21 18:00
sam się zapoznaj: https://wpolityce.pl/kultura/454810-gejehomoseksualiscia-moze-uranianie-mroczna-historia-lgbt?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%253A+wPolitycepl+%2528wPolityce.pl+-+Najnowsze%2529
PePe2019.07.21 17:58
Zasmarkana bolszewia szuka guza i w końcu go znajdzie.
Castorp2019.07.21 18:38
Ekhm, zacznij po prostu wiedzę czerpać z książek a nie z filmików na youtubie, po to, że połączysz parę słów w jednym zdaniu, nie znaczy, że to coś znaczy. Dzisiejsze pokolenie prawaków zastąpiło edukacje Karoniem, Rolą i innymi pseudo-intelektualistami, o dość wątpliwych z punktu widzenia metodologii i teorii wiedzy "teoriach" socjologiczno-filozoficznych... Jak sami nie zechcecie zmądrzeć, nikt za was tego nie zrobi. Polecem na początek Spinozę, i jego traktat teologiczno-polityczny, (bądź etykę).
Oloo2019.07.21 19:11
Pisz normalnie jak normalni ludzie na portalu,a nie jak debil dużymi literami.
Mangozjeb Antyteista2019.07.21 23:10
Nie wiem co ty palisz że masz takie jazdy ale możesz się ze mną podzielić
Intek2019.07.22 5:39
Katolik w końcu powinien pomyśleć i w końcu zastosować się do starej dobrej tezy: "oko za oko, ząb za ząb" i zacząć im robić to samo tylko po cichu....
edi2019.07.22 7:13
"Od 15 lat staram się bronić Polskę i Kościół przed inwazją ideologii gender , neobolszewizmu, homoideologii, która jest sercem genderyzmu. W związku z tym grożono mi wszystkim możliwym, także zabójstwem – to robią geje. "- mówi ks. Oko CZY TO NIE JEST TERRORYZM ???????????????
edi2019.07.22 7:15
Wbrew hasłom o wolności warto jednak pamiętać, że człowiek rozpustny staje się niewolnikiem swych żądz. Ksiądz Dariusz Oko mówi tu wprost – promowanie nieczystości skutkuje opętaniem seksem. Wbrew sloganom o równości taka persona staje się tyranem dla osób niechcących się jej podporządkować, sprzeciwiających się jej roszczeniom. To samo dzieje się w skali całych społeczeństw. Zapoczątkowana w miejscach takich jak Stonewall rewolucja zmierza do podporządkowania sobie narodów i do styranizowania osób jej się sprzeciwiających.
Pedroo2019.07.22 8:18
Stale opowiadanie o celibacie wśród księży też wywołuje u nich opętanie seksem
Lennon2019.07.21 17:35
>Pozostaje pytanie, jak połączyć postawę pełną miłości — do jakiej chrześcijanie są zobowiązani — z postawą stanowczości, do jakiej zmuszają nas okoliczności. Naśladujcie ks. Rydzyka. Ten szlachetny kapłan, krzewiący miłość bliźniego i oddanie Bogu pokazuje nam, jak za głupie 100-200 milionów rocznie można ogarnąć postawę pełną miłości i jednocześnie odpowiednią stanowczość. Uczcie się od mistrzów. Jezusa nie polecam - tuman kazał się majątku wyzbywać, żeby iść za nim. Skoro dziś epidiaskop nie krytykuje postawy ks. Rydzyka, to pewnie jest to jedyna właściwa postawa. Alleluja i do przodu. Dwieście baniek umacnia wiarę.
Lennon2019.07.21 17:38
Widzę, że dwieście baniek mało, bo niektórzy dają łapkę w dół. To ile trzeba, żeby było ok? Pół miliona? Luz, zabierzemy szpitalom i emerytom.
Kanty2019.07.21 17:52
Zal mi ciebie maly czlowieczku. Pomodle sie za ciebie Bog jest milosierny !
Lennon2019.07.21 18:37
>Gdy katolik ma dość... ...to modli się o innych, małych ludzi. Martw się chłopie o siebie. Ja wierzę w naukę, a nie modlitwę. Jak będziesz miał zawał albo raka nie będziesz skamlał do boga, tylko dziwnym trafem do lekarza, czy chirurga. Wtedy bóg umiera u katolików i liżą ręce lekarzom. Nauka - to zbawia świat.
Alojzy Cedzidło2019.07.21 22:04
Taaak ...? Nauka zbawia świat ? Tego nie wiedziałem . Podobno Nobel to nagroda dla zbawicieli świata . A co to jeszcze takiego zbawiennego nauka nam dała ? Bombę atomową , dynamit , proch , smog , zatrute jedzenie , skrobanki , eutanazję ? Już Sokrates twierdził ,że człowiek nigdy nie stworzy coś takiego jak kij z jednym końcem . Ludzkie ,, kije " ZAWSZE maja dwa końce . ,zwłaszcza przy ,,poprawianiu " przez człowieka natury.
Mangozjeb Antyteista2019.07.21 23:09
Jak ci się dzisiejszy świat nie podoba to zapraszam do afryki , będziesz miał zaszczyt mieszkać w lepiance z gówna tuż obok plemiennego szamana , na pewno ma on wiele wspólnego z twoim księdzem.
Zerr02019.07.22 0:19
Masz totalnie przestarzałe widzenie Afryki.
Polak2019.07.22 8:01
Jak ci się katolicka Polska nie podoba, również zapraszam do Afryki. Będziesz mógł zacząć od nowa.
Alojzy Cedzidło2019.07.22 16:47
C o mam jeszcze dodać do uwag ,,ZerrO " i ,,Polaka ". Lecz się chłopie masz uraz na punkcie wiary katolickiej . Jeśli wszędzie widzisz księdza , sprawdz czy to omam czy prawda . Jak ksęidza nie będzie , szukaj lekarza .
Oloo2019.07.21 19:09
Rydzyk nie jest księdzem tylko ojcem,nie ma święceń kapłańskich.Takie małe sprostowanie.
Polak2019.07.22 8:04
Ojciec Rydzyk jest księdzem. Takie małe sprostowanie.
Alojzy Cedzidło2019.07.22 20:52
Jak Pan śmie panie ,,Polaku " sprostowywać informacje Oloo i jemu podobnych . Oni wiedzą wszystko najlepiej co nie znaczy ,że ma to cokolwiek wspólnego z prawdą . Oni muszą mieć rację . Nooo , Chyba ,że za kasę udają idiotów . Aaaa , to co innego . Ja zaś jak czytam te ,,komentarze " a czytam bo lubię kabaret . , nie mogę się wyzbyć przekonania ,że ta niby katolicka Fronda , to dla nich stworzona . Oni zachowują się jak facet po łyknięci rycynusu . Z Frondy robią sobie kibelek do kichania po Polsce ,kościele , faktach , prawdzie . Bo po np. islamie , to oni jak pomyślą tylko już maja pełne gacie.
anonim2019.07.21 19:10
Czyli jak Jezus w świątyni jerozolimskiej, na którego się powołujesz – skręcić bicz ze sznurów i popędzić to zboczone tałatajstwo, które pluje Jezusowi w twarz!
czerny2019.07.22 13:57
Może egzorcyzmy a potem spowiedź ci pomoże, rozważ to sobie.
oficer LWP2019.07.22 18:16
a można było te 100-200 banie po raz kolejny przekazać żydom i nikt nie miałby odwago o tym dyskutować bo jest to niewarte 3-ech lat więzienia za antysemityzm, nawet ty boCHaterze byś milczał
ada2019.07.23 5:54
TVN ci zaszkodził.