22.11.20, 11:03fot. yt/onet news

Giertych szydzi na FB: ,,Postanowiłem się przyznać''

- Dzisiaj media doniosły, że w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu, osławionej ostatnimi sukcesami w walce z wrogami publicznymi, powstał specjalny zespół prokuratorów do walki ze mną. Na czele tego zespołu stanął sam szef Prokuratury Regionalnej. Zespół ma się zająć moją działalnością w innym czasie, niż ten dotychczas badany. Chodzi o to, aby prześwietlić całą moją przestępczą działalność i poddać ją surowej karze - zaczyna swój wpis na Facebooku mecenas Roman Giertych.

- Skruszony powołaniem tego szacownego zespołu postanowiłem ułatwić mu nieco pracy i sam się zadenucjować za wrogą Państwu działalność na terenie prokuratury Grodu Przemysława, czyli Poznania. "Confessio est regina probationum" jak mówi stare prawnicze przysłowie (dla prokuratorów zespołu tłumaczę, aby uniknęli powoływania biegłych - "przyznanie się jest królową dowodów".) Tak więc postanowiłem się przyznać, aby oszczędzić trochę pracy naszym prześwietnym stróżom prawa, no i aby przed sądem oskarżając mnie o nowe czyny nie natknęli się znowu na szydercze "brak uprawdopodobnienia - pisze dalej.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu CBA zatrzymało mec. Giertycha oraz biznesmena Ryszarda Krauze, a także 10 innych osób podejrzanych o działalność na szkodę spółki giełdowej Polnord, w tym pranie brudnych pieniędzy oraz wyprowadzanie pieniędzy ze spółki. Wtedy Giertychowi raczej nie było do śmiechu, ponieważ podczas czynności śledczych zasłabł, co utrudniło postawienie mu zarzutów podczas zatrzymania.

mp/facebook/fronda.pl

Komentarze

Ksiądz Robak2020.11.22 20:44
To on nie jest w wiezieniu?
Hanys Górnośląski2020.11.22 20:27
Zastanawia mnie jakim sposobem taki cymbał ukończył studia prawnicze i zrobił aplikację adwokacką? A jeśli do tego dodać że zrobił to ... korespondencyjnie to ręce opadają.
prawy2020.11.22 13:51
tak jak wambergold siedzą POdstawieni winni a kassa POLAKOW oszabrowanych przez nieuczciwych lewackich cwaniaczkow zapadł SIE POd ziemię i tak z kazdą lewacką afera szabruja ile sie da za przyzwoleniem totalnej zdegradowanej opozycji już chyba więcej POLACY nie nabiora sie na zysk od swoich uciułanych pieniędzy ,trochę MYŚLENIA ANALIZY JAK TO U NAS FUNKCJONUJE i droga jest jedna kazdy przewidywalny człowiek wie przez 5-10-20 lat nie naprawi i nie wykorzeni DRANI zywiących sie ludzką krzywdą zycie jest krotkie każdyxapłaci cenę za ZŁÓ DO 9 POkolenia!!!!!!kasssa to nie wszystko !!!!! takich jak giertych kłamcow w Sadach jest duzo za duzo!!!! i sa bezkarni DEKOMUNIZACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co to jest aborcja2020.11.22 12:29
wg. starego-nowego określenia metodą marksistowską, tj. żydowską"? . . . Aborcja jest DOBREM! . . . . Tak to określił "etyk, moralista, filozof" i chüj wie jeszcze co, prof. doktor Hertrich-Woleński, cyt.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Dobro, tj aborcja zwycięży! . . . . Ten stary chüj z brzuchem do kolan, 80-letni parch i "dziewczyny"... Nie ma na świecie takiej VIAGRY.
Po 11 ...2020.11.22 11:15
Giertycha skuto i zatrzymano "przez przypadek" dzień przed posiedzeniem aresztowym jego klienta Leszka Czarneckiego. To pozwoliło zrobić przeszukania domu Giertycha. Potem sąd odrzucił wnioski o areszt i zwolnił Giertycha ze wszystkich obostrzeń w obliczu BRAKU dowodów. Teraz prokuratura próbuje ratować twarz i powołuje nowy zespół i na siłę szuka haków na Giertycha. Za coś takiego prokurator generalny powinien wylecieć na zbity pysk.
Nie wyleci2020.11.22 11:24
PG będzie dalej szukał haków, a kiedy nie znajdzie to zacznie się głupio tłumaczyć. Albo uda, że nie on za tym stał. Ta mafia nie odpuści. Można się po tych łajdakach wszystkiego spodziewać.
Głos Rozsądku2020.11.22 11:28
Masz POjęcie, o czym piszesz? Sąd rozpatrywał wnioski o tymczasowe aresztowania zatrzymanych, badał, czy istnieją przesłanki do zastosowania zapobiegawczego środka izolacyjnego i w tym zakresie się wypowiedział. Do czasu prawomocnego skazania Giertych i "spółka" są osobami niewinnymi, bo tak stanowi prawo (domniemanie niewinności). Trwa jednak postępowanie przygotowawcze, a zgromadzony tam materiał dowodowy jest niejawny. Ty oczywiście już wiesz, że nie ma dowodów na przestępczą działalność figurantów tego POstępowania. POczekamy, zobaczymy. Przy sprawie Amber Gold z pewnych przyczyn prezesik i jego żonka też uchodzili za wzór uczciwości. Gdzie są dzisiaj?
M2020.11.22 11:36
Zapomniałeś wspomnieć, że sąd nie zastosował tymczasowego aresztowania, bo uznał, że dowody nie uprawdopodobniają popełnienie przestępstwa. Ale to szczegół. Nie wart przytoczenia.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.22 11:11
To już nie jest państwo z kartonu! To jest państwo z kaczego göwna! Zaszczany jaruś sam mianował się wicepremierem do spraw bezpieczeństwa narodowego...
opty2020.11.22 11:10
Dziadka bym nie mieszał; nie wiadomo co w trawie piszczało, piszczy i piszczeć będzie....
Anonim2020.11.22 11:06
Dziadek to się chyba w grobie przewraca, taka kompromitacja, taki wstyd!