26.07.13, 10:14Jarosław Gowin (fot. Piotr Drabik_Wikipedia)

Gowin: Jestem Tuskiem z początków PO

W rozmowie z „Rz” Jarosław Gowin tłumaczy, dlaczego ubiega się o przywództwo w Platformie. Jego zdaniem, elektorat PO jest rozczarowany przywództwem Tuska i dlatego wyborcy odwracają się od partii. „Jeśli w PO nic się nie zmieni, to PiS wróci do władzy. Obecny przewodniczący PO, toruje Jarosławowi Kaczyńskiemu drogę do premierostwa” - mówi były minister sprawiedliwości.

Gowin uważa, że Tusk unikając debaty z nim zachowuje się „dziwnie”. „Stoi na czele partii, która w nazwie ma „obywatelska", a unika rozmowy. Donald Tusk zachowuje się bojaźliwie unikając starcia ze mną” - ocenia.

Polityk odnosi się także do zapowiedzianego przez posła Biernata wniosku o usunięcie go (wraz z Jackiem Żalkiem i Johnem Godsonem z partii). „Wyrzucając mnie z PO, Donald Tusk musiałby ulec szałowi cezarów, popaść w pychę i oderwać się od rzeczywistości. Na razie przydarzyło się, to tylko niektórym jego współpracownikom”.

Były minister sprawiedliwości przyznaje, że czuje się jak Tusk z początków PO. „Swój program wyborczy w 100 proc. mógłbym ułożyć z wypowiedzi samego Donalda Tuska. Tylko, że byłyby to wypowiedzi sprzed dwunastu, dziesięciu, siedmiu, pięciu, czy nawet trzech lat. Problem w tym, że kiedy dzisiaj formułuję postulaty, które wcześniej wychodziły z ust dawnego Donalda Tuska, to dzisiejszy Tusk twierdzi, że szkodzę partii” - komentuje Gowin i pyta, dlaczego premier odmawia debaty z nim, skoro jest taki pewien zwycięstwa.

eMBe/Rp.pl 

Komentarze

anonim2013.07.26 10:30
Np. takiej wypowiedzi, że "polskość to nienormalność"?
anonim2013.07.26 10:48
Inna wypowiedź Tuska - "Panowie, policzmy głosy"
anonim2013.07.26 10:59
A wydawał się mądrym gościem....hmmm
anonim2013.07.26 12:04
panie Gowin - trafnie określił pan swoją osobę i to co pan zamierza wobec Polski i Polaków - UCHOWAJ PANIE BOŻE OD CZERWONEJ ZARAZY !!!
anonim2013.07.26 13:14
Panie Gowin nie jesteś pan Tuskiem z lat 90 – jesteś pan teraz alternatywą do zagospodarowania podupadającego liberalno-lewicowego elektoratu ,odpalonego w odpowiedniej dla partii chwili – to wszystko ,reszta to polityczna sofistyka ;)
anonim2013.07.26 13:14
Panie Gowin nie jesteś pan Tuskiem z lat 90 – jesteś pan teraz alternatywą do zagospodarowania podupadającego liberalno-lewicowego elektoratu ,odpalonego w odpowiedniej dla partii chwili – to wszystko ,reszta to polityczna sofistyka ;)
anonim2013.07.26 14:33
I jak tu ufac takiem co jawnie o tym mowi. Widac jak nad dloni jak daleko zaszlismy z Tuskiem skoro Gowin to niby Tusk II (leprzy) to powiem wyrazne NIE dziekuje
anonim2013.07.26 15:37
@wsxc: No proszę ... Wcale nie jestem taki zły a myślałem, że jestem najgorszy. Pan Bóg stworzył człowieka wolnym, a Samuel Colt i Internet uczynili ich równymi. Możesz sobie POwalić czachą w ścianę i tynk spróbować POogryzać. Howgh - POwiedziałem.
anonim2013.07.27 1:53
nie mogę zrozumieć tego czlowieka o calkiem sympatycznym wyglądzie.jego resentymenty do tzw."dawnego"PO,"dawnego"Tuska kojarzą mi się z gdzieniegdzie slyszanymi zdaniami że "za komuny było lepiej".ja nigdy nie uwierzyłam w te idee PO i premiera bo nie były oparte na żadnym solidnym fundamencie.ot zamki na piasku i zmarnowany czas dla naszego kraju.a rezultat dla Polski-przerażający pod każdym względem