27.04.20, 09:40Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Gowin marszałkiem? Ryszard Terlecki: My się na to nie zgodzimy

W przestrzeni medialnej pojawiły się plotki, jakoby opozycja miała zaproponować Jarosława Gowina jako kandydata na Marszałka Sejmu. Jak jednak podkreślił szef klubu PiS Ryszard Terlecki: „ My się na to nie zgodzimy”.

W rozmowie na antenie Radia Kraków wicemarszałek Sejmu stwierdził:

Jeżeli część naszej Zjednoczonej Prawicy - można powiedzieć, że to więcej niż koalicjant, bo przecież Porozumienie nie startowało z własnych list wyborczych, tylko z naszej listy - zachowa się tutaj nieodpowiedzialnie i zwyciężą jakieś nieodpowiedzialne ambicje, to oczywiście trzeba będzie tę współpracę zupełnie na nowo jakby urządzić”.

Jak jednak dodał – ma nadzieję, że w tej kwestii zwycięży zdrowy rozsądek oraz „[…] poczucie odpowiedzialności za państwo, to, że to jest jednak niezwykle ważne dla stabilizacji sytuacji państwa w następnych miesiącach, przeprowadzenie tych wyborów i że będziemy mieli tą bezpieczną większość, która pozwoli przegłosować ustawę w Sejmie”.

Podkreślił, że w przeciwnym razie było trzeba zastanowić się nad losami współpracy z grupą tworzącą Porozumienie.

Polityk zaznaczył jednocześnie, że PiS nie zgodzi się na to, aby Gowin został Marszałkiem Sejmu, „[…] więc tematu, można powiedzieć, nie ma”.

dam/Radio Kraków,300polityka.pl

Komentarze

ŻyjeNaOparachButaprenuZWorkówPodOczami2020.04.27 10:09
Terlecki wygląda, jakby przedwczoraj uciekł z KL Auschwitz. Pewnie codziennie składa stustronicowy raport zdziecinniałemu staruchowi zadekowanemu pod pierzyną z kotem na Żoliborzu. Jaka władza, taki Pilecki.
katolicka kretynizacja polski2020.04.27 9:49
Gowin to kret prezesa dzięki któremu Kaczyński chce przejąć senat w swoje łapska! Opozycja zostanie załatwiona jak Duda z Kurskim którego budyń chciał pozbawić władzy w TVP!
jozef2020.04.27 9:48
Kto nie z partią to przeciwko niej. Ciekawe co Terlecki zrobi jak będą w mniejszości, będzie ich straszył sądem. W TV PiS zaraz pokażą że mieli rodziców w PZPR, choć większość z PiS - u była w PZPR. Naprawdę jestem ciekawy.