16.12.13, 11:45Prof. Krystyna Pawłowicz (fot. Jakub Szymczyk_Krystynapawlowicz.pl)

Groził prof. Pawłowicz śmiercią. Nie poniesie kary

Z różnych adresów mailowych ten sam mężczyzna wysyłał prof. Krystynie Pawłowicz pogróżki. Prokuraturze udało się go odnaleźć, ale kary nie poniesie. Śledztwo umorzono, bo w przypadku przestępstwa gróźb karalnych musi istnieć obawa ich realizacji. Uznano, że w przypadku mężczyzny, nękającego prof. Pawłowicz, okoliczności te nie zachodzą - wyjaśniła Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Mężczyzna, który wysyłał groźby prof. Pawłowicz jest bowiem od 2005 roku inwalidą, od dwóch lat nie wstaje z łóżka. Z jego relacji wynika, że nie podobały mu się wypowiedzi posłanki PiS na temat mniejszości seksualnych.

To pokazuje, jak działa szczucie przez dziennikarzy lewackich, genderowych. Dotknięty niepełnosprawnością człowiek wysyła wulgarne pogróżki, zamiast starać się uszlachetniać swoje cierpienie” - komentuje w rozmowie z „Rz” prof. Pawłowicz. Posłanka PiS zamierza napisać do mężczyzny, że mu przebacza. Ale to nie wszystko. „Wyślę mu też książkę religijną, by sobie poczytał i wrócił do równowagi” - dodaje parlamentarzystka.

MBW/Telewizja Republika/Rzeczpospolita  

Komentarze

anonim2013.12.16 11:58
@perfectstranger ty natomiast już tak cierpisz, ze nie masz czego uszlachetniać… zatem postanowiłeś ubrać w komantarz swoje cierpienie z powodu istniena ludzi o prawicowych poglądach…
anonim2013.12.16 11:59
Myślę, że modna ostatnio na salonach eutanazja by mu pomogła. Po co ma siebie i nas męczyć?
anonim2013.12.16 12:02
@Domejko bądź konsekwentny… dlaczego nie zamieścisz także poniższego linka?? co chesz udowodnić? że tylko ludzie z prawej strony twego życia są bandą meneli??? Wyluzuj bo utoniesz we własnym szambie… http://www.fakt.pl/Palikot-przeklina-nasladujac-Kaczynskiego-Mocne-,artykuly,91919,1.html
anonim2013.12.16 12:38
Dr Michael Jones, autor Libido Dominandi we Wrocławiu - video http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4489
anonim2013.12.16 13:32
Pani Pawłowicz, jak najbardziej popieram Pani gest, szczególnie, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia! To zachęta, by być zawsze otwartym na drugiego i wybaczyć. Problem polega na tym, że drugi człowiek może tego przebaczenia wcale nie chcieć. Pozdrawiam Panią!
anonim2013.12.16 13:34
Dziękuję Pani za dobry przykład jak należy traktować tych, co nam źle życzą!
anonim2013.12.16 13:39
Pani Pawłowicz powinna w pierwszej kolejności uszlachetnić swój niewyparzony język.
anonim2013.12.16 14:00
Zależy, jak interpretować obawę realizacji gróźb. Jeśli interpretujemy ją tak, że realnie nie istniała taka obawa, to w tym momencie prawo o groźbach karalnych przestaje obowiązywać inwalidów i każdego, kto zdoła przekonać sąd, że tylko żartował. Moim zdaniem powinno być tak, że groźba karalna zachodzi wtedy, gdy ofiara czuje się zagrożona tą groźbą. Podobne sprawy miały już miejsce i wiele osób dostało się do więzienia za na przykład grożenie komuś pistoletem - zabawką.
anonim2013.12.16 14:13
" w przypadku przestępstwa gróżb karalnych musi istnieć obawa ich realizacji " Ja gdy wysyłam do jakiegoś posła meila z grożbami to piszę np. że wyrwę mu głowę z płucami i żołądkiem i w majestacie prawa jestem bezkarny no bo przecież nie jestem w stanie zrealizować swych gróżb a co pOsła przestraszę to przestraszę...
anonim2013.12.16 14:25
>>To pokazuje, jak działa szczucie przez dziennikarzy lewackich, genderowych.<< Nie i jeszcze raz: nie! Pani profesor-która-profesorem-nie-jest Pawłowicz chyba zapomniała, że niepełnosprawność ruchowa nie jest tożsama z niepełnosprawnością intelektualną. To, że ktoś jest głęboko oburzony językiem polityka nie oznacza, że od razu brak mu intelektu. Cóż, pan wybrał nie najlepszą formę wyrazu dla swoich emocji, ale zwalanie tego na "szczucie" jest wyrazem pychy, zadufania oraz braku autorefleksji. Przy okazji, droga redakcjo, pani poseł Pawłowicz nie jest i zapewne nigdy nie będzie profesorem. Owszem, ma tytuł profesora swojej macierzystej uczelni, ale tytułu profesora zwyczajnego nie dostała (i nie dostanie, bo, całe szczęście, w Polsce nie nagradza się w ten sposób doktorów hab. Wyższych Szkół Dobrego Humoru).
anonim2013.12.16 17:20
Mąż szlachetny czucia w członkach pozbawion despekt damie, bliźniego swego żonie, wdowie a pannie czyni, jeśliby składał nieprzystojne obietnice, wszeteczności obiecał był a paraluszem czy inną impotencyją ciała a ducha zmożon słowa danego dopełnić nie może.
anonim2013.12.16 18:46
Ruskipoeta -> "Cóż, dr Pawłowicz dostała odpowiedź językiem takim, jakim sama się posługuje". Rozumiem że pokażesz wszystkim że nie jesteś kłamliwą świnią i pokażesz wszystkim sytuację kiedy ona groziła że kogoś zabije? Nie? Tak myślałem.
anonim2013.12.16 23:49
@Anty_islam - trochę ostro Pan pojechał wobec mnie. Jasne, że eutanazja jest dobrowolna, to nie ulega wątpliwości. Każdy jest kowalem swojego losu i domyślam się, iż jest Pan przeciwnikiem obowiązku zapinania pasów "bezpieczeństwa". Proponuję troszkę mniej emocji, a więcej faktów.
anonim2013.12.22 8:17
Poetom i innym sza- lilikom.. oświeconym: wróćmy nad łonety...., a szczując hodujemy p."Cybów", którzy zdrowi na ciele mordują przeciwników POlitycznych.