02.10.16, 10:30

Hipokryzja Owsiaka, mocna odpowiedź prof. Pawłowicz!

Jerzy Owsiak dał ostatnio popis hipokryzji. Od lat lansuje się na świeckiego świętego III RP, jego zwolennicy uważają, że wyręcza każdą władzę i Narodowy Fundusz Zdrowia. Kojarzy się z pomaganiem chorym dzieciom i niech tylko ktoś odważy się zakwestionować przejrzystość i uczciwość jego działalności!

Karmelitańska Wspólnota Nowej Ewangelizacji „Solniczka” zaprosiła założyciela WOŚP do wspólnej modlitwy w ramach akcji "Białego Protestu", odpowiedzi na lewacki "Czarny Protest". Chyba jednak takiej odmowy się nie spodziewano! Jerzy Owsiak wybrał protest... czarny.

"Nasza załoga będzie brała udział w poniedziałkowym czarnym proteście i proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami, gdyż właśnie my, powtórzę mocno jeszcze raz - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla dzieci zrobiliśmy i robimy ogromną pracę. To również dzięki Fundacji tysiące mam w czasie ciąży leczone są pompami insulinowymi i mają możliwość przeprowadzenia fachowych badań(...)Razem z Dzidzią solidaryzujemy się ze wszystkimi polskimi kobietami, które w poniedziałek będą brały udział w czarnym proteście. Razem z Dzidzią wiemy też, jak ogromna rzesza Polek potrafi oddać swoje serce, swoje życie dla życia swojego dziecka. Jak bardzo je kochają i jak bardzo o nie dbają. Pozostawmy im prawo decyzji na mocy istniejącej już ustawy. W naszym pojęciu czarny z białym się nie wyklucza, pod warunkiem, że biały nie będzie tylko oparty na pustej demagogii. Drogie siostry Karmelitanki, nie jesteśmy mordercami!"- odpowiedział Owsiak i trudno powiedzieć, czy nie przebija Lecha Wałęsy i jego "obalenia komuny".

Skandaliczny wpis pokazujący hipokryzję Owsiaka doczekał się szybkiej odpowiedzi prof. Krystyny Pawłowicz.

"Panie Jerzy OWSIAK, niech się Pan zdecyduje. Okazuje się, że Pan tylko "dla lipy" z wielkim hałasem wspiera RATOWANIE ŻYCIA dzieci, kupuje inkubatory itp, sprzęt ratujący dzieciom życie, skoro RÓWNOCZEŚNIE z takim samym hałasem popiera Pan ZABIJANIE tych najmniejszych i najsłabszych. No, siłacz z Pana! Takie malutkie z Panem rzeczywiście nie mają szans"- napisała posłanka PiS.

Jedne ratować, inne zabijać- oto logika Owsiaka? A jeśli czarny nie wyklucza białego, czemu tak trudno wziąć udział w białym proteście?

kbk/fronda.pl