23.12.19, 14:30

Izba Dyscyplinarna SN uchyliła zawieszenie Juszczyszyna

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła zawieszenie sędziego Pawła Juszczyszyna - poinformował rzecznik Izby.

Wcześniej sędzia nie stawił się na posiedzeniu Izby Dyscyplinarnej SN, bo, jak tłumaczył, "w rozumieniu konstytucji" Izba nie jest żadnym sądem.

 

Przed wydaniem tej decyzji na konferencji prasowej mówił o sprawie Juszczyszyna minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

"Jeżeli ktoś nie uznaje sądu, który funkcjonuje jako sąd w Polsce, za sąd, to stawia się ponad prawem. Na to żaden system nie może pozwolić. Fakt, że ktoś jest sędzią, nie znaczy, że jest »nadobywatelem«. Każdy kto łamie prawo, musi się liczyć z konsekwencjami. Dotyczy to też sędziego Juszczyszyna" - powiedział Ziobro.

Jak dodawał, "w Polsce nie możemy doprowadzić do sytuacji, gdzie wyroki wydane przez blisko 500 sędziów powołanych przez KRS będą kwestionowane tylko dlatego, że sędziowie byli powołani bądź też awansowani przez tę Radę, której część środowiska nie chce zaakceptować".

bsw/media

Komentarze

Topek2019.12.23 18:02
Mamy 4 lata na to, aby pozbyć się sędziów idiotów ! Dlatego postulujemy, aby oprócz złożenia sędziego z zawodu, dodać przeniesienie sędziego do pracy fizycznej ! Jak skrócić postępowania sądowe ?! To proste ! 1. Nie, nie wolno sędziom wprowadzać ograniczeń czasowych do postępowań, bo jest to ingerencja w niezawisłość sędziowską. 2. Należy wprowadzić statystykę dla wszystkich sędziów gdzie znajdą się dane o liczbie postępowań, dyty rozpoczęcia i zakończenia postępowania i procesu, a komputer wyliczy automatycznie jak długo trwały poszczególne postępowania. Ministerstwo Sprawiedliwości mając takie dane może z łatwością wychwycić sędziów, którzy przeciągają postępowania robiąc to celowo lub nie dając sobie rady w tej służbie. Tacy sędziowie powinni być pzeniesieni na inne stanowiska lub złożeni z zawodu sędziego.
Reytan2019.12.23 17:58
Bardzo dobrze ! Zawieszenie anulowano, a w nowym roku wpłynie wniosek o złożenie debila ze staniwiska ! Proste !! Tycy przygłupy nie mogą prycować w tym zawodzie !! W O N !!!!
Ala2019.12.23 18:08
W ty po polsku coś słabo. Podstawówkę ukończył?
Foster2019.12.23 16:49
Po wyroku Izby Pracy SN to jest grupa Kolesiów a nie Izba Dyscyplinarna SN. Ich postanowienie nie ma żadnego znaczenia (to tylko opinia grupy towarzyskiej).
Japa2019.12.24 23:35
A niby czyich kolesiów ,,Fosterku " .Czyich? wcześniej to byli kolesiami Pisiorów . A po wyroku to kolesie totalnych i ,,Kasty " Przecież się zdecyduj...
Pat2019.12.23 16:30
Facet mówi ,że Izba nie jest sądem a Izba udaje ,że deszcz pada.
Wiesław Kaloryfer2019.12.23 16:55
Bo wiele na to wskazuje, że nie jest. Ale zauważ, że w związku z tym, że sędzia ten też tak twierdzi, to robi się po tym orzeczeniu bardzo ciekawie. Prezes sądu, którego prezesury sędzia nie podważa zawiesił go na miesiąc (więcej nie mógł, bo więcej może tylko orzec sąd dyscyplinarny). Tymczasem Izba Dyscyplinarna SN, której "legalność" sędzia kwestionuje to orzeczenie prezesa sadu uchyliła (dla dalszych rozważań zakładam, że to prawdziwa informacja, a nie przekręcenie mediów, które odmowę dalszego zawieszenia po miesięcznym zawieszeniu przez prezesa potraktowały jako uchylenie decyzji tamtego). Skoro jednak ID SN według sędziego nie jest sądem, to też to orzeczenie Izby sędzia musi uznać za nieskuteczne. Tym samym, jeżeli miesięczne zawieszenie przez prezesa sądu jeszcze nie upłynęło, to sędzia pomimo tego orzeczenia ID SN, nadal powinien nie wykonywać czynności sędziego, do czasu aż ten miesiąc upłynie. Jeśli bowiem tego nie zrobi zaprzeczy swojemu twierdzeniu o braku umocowania dla ID SN. Bo na jakiej podstawie stosuje się do orzeczenia organu, którego nie uznaje? Jeżeli zaś zaczeka do upływu miesięcznego terminu zawieszenia przez prezesa, to też popadnie w tarapaty. Tak się składa bowiem, że jego prezes ID SN uznaje, a tym samym uznaje swoją wcześniejszą decyzję o zawieszeniu sędziego za nieobowiązującą. Dlatego odmowę dalszego pełnienia zadań sędziego (do upływu 1 miesiąca) uzna za kolejny poważny delikt dyscyplinarny. Możliwe nawet, że znowu go zawiesi na miesiąc. Ot i masz babo placek :)
Japa2019.12.24 23:29
Panie ,,Wiesławie" Moje uznanie ( pewno ono Panu zwisa ) ale jest szczere . Pokazał Pan kilka aspektów sprawy , kapitalnie uzasadniających konieczność uzdrowienia naszej ,,sprawiedliwości " . Ale też i cudownie pokazał Pan intencję tych co to chcą reform , pod warunkiem tylko , aby było jak było . Moje uznanie ! ! !
Antoni2019.12.23 16:15
Stalker co tam na manifestacjach słychać, ponoć leżysz przed siedzibą Jaro jako nieboszczyk Diduszko i nikt takiego g..na nie chce stamtąd usunąć.
Tak do zobaczenia. 2019.12.23 15:58
@stalker Ty nie jesteś "osobą" - jesteś worem wypełnionym goownem. Wesołych, ty qrwo pełna nienawiści, "świąt" i ostatniego nowego roku.
Reytan2019.12.23 17:59
On jest knurem, który nawet nie wie, że knur na zamku penetruje lochy !
Agnieszka. 2019.12.23 15:48
Jeszcze będziemy płacić odszkodowanie z naszych podatków za polityczne wyroki tych wypierdków z Izby Dyscyplinarnej !!!!!!!!!!!!!!!!!
ff2019.12.23 15:46
Stalker dzielnicowy kacapska sowiecka onuca ... jaki subtelny prawie inteligent ... gdyby nie ten kacapski bełkot
Wiesław Kaloryfer2019.12.23 15:50
Oho, widać żeś po spowiedzi,
widziane wprost2019.12.23 15:11
Jakim trzeba być życiowo przegranym aby siedzieć od rana do nocy na blogach i pluć nienawiścią? Niedziela i święta bez różnicy, nienawiść nie ma "godzin pracy" Wpadając tu okazyjnie wszędzie widzę jedną i tą samą rekę debila blogowego. Pamiętam był "dzielnicowy" potem jakiś "wiking" teraz jest "stalker". A tam gdzie "dzielnicowy-stalker" tam "hahn". Z prawdziwym sadyzmem i satysfakcją "myślę" o takim kimś; masz życie kompletnie przeye...ne masz życie na jakie sobie zapracowałeś i zasłużyłeś. Nawet jak nie wierzysz w piekło - jesteś w piekle bycia nikim - życie w pustce. Mieszkasz w jakieś norze, pieniędzy niewiele, żadnej rodziny, znajomych o przyjaźniach to możesz tylko poczytać. Ale ty nie czytasz. Padniesz jak bezdomny pies, znajdzie ciebie policja jak sasiadom smród z twojej nory nie da im spać.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 15:28
dziękuję że poświęcasz mojej skromnej osobie tyle uwagi i postanowiłeś nawet stworzyć mój "portret psychologiczny" 😄 ale po raz kolejny tylko udowadniasz tym że bardzo cię boli to co piszę i napawa mnie to prawdziwą DUMĄ 👍 do zobaczenia pod innymi artykułami! na pohybel tobie i innym podobnym idiotom!
bat na kacapów2019.12.23 15:51
a to ciekawe kiedy idiota nazwa innych idiotą ...
Japa2019.12.23 23:13
,,Stalkerku " Kochany , jak by powiedział poseł Szczerba .. O ile ,,widziane wprost " napisał i UZASADNIŁ to co widzi. o tyle Ty , szanowny ,,Stalkerze " nie uzasadniłeś swojej ,,diagnozy ( ...i innym podobnym idiotom) Na czym ta nasza głupota , idiotyzm polega ? Bez uzasadnienia naszej głupoty , wyjdzie ,,ze kto inny jest idiota lub sprzedawczykiem. I co najdziwniejsze , albo najśmieszniejsze., jesteś z tego DUMNY. A tym ,,głupolom słupki poparcia , dzięki Wam ,rosną .
Alojzy Cedzidło2019.12.23 23:00
Widzisz,, wprost " prawdziwy ,,portret " Stalkerów " i jego sobowtórów lub kompanów .Będąc w ocenie sprawy całkowicie z Tobą zgodny ,mam jednak , daruj szczerość,odczucie ,że czytam wpis marzyciela . marzącego o coś z pogranicza cudu. To tak jak z folksojczami , ormowcami . TW i innymi insektami .Tam nie ma deka honoru . Może być i pełnia głupoty . Ale też robienie głupka za kasę.Trafiają się ,,nawrócenia "Ale rzadkie . Sprzedanego honoru nie naprawi. Jest jeszcze inna możliwość . GRUBA KRECHA . Zostali , nie wyjechali i teraz dla swojej Ojczyzny pracują . Tyle tylko ,że ta Ojczyzna to nie Polska . .
guess who2019.12.23 14:58
Yo muchos dineros! Pozdrów żonę, męża, dzieci, wnuczęta, psa i spłuczkę.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.23 14:56
Ludzkie pany przed świętami okazały "litość" dla "skazańca"! To tylko PiS na wodę fotomontaż mający na celu pokazanie Izby Dyscyplinarnej SN jako samodzielnego organu bez żadnego wpływu ani nacisku z zewnątrz, no bo skoro uchylili zawieszenie znienawidzonego Juszczyszyna to są "apolityczni" i "uczciwi"! suweren może to łyknie...
Alojzy Cedzidło2019.12.23 22:37
Dał się Pan , panie ,,Stalker " niezle nabrać . Pisiory robią was w bambuko.. Chociaż , idąc tropem pana rozumowania , to dało się to dokładnie przewidzieć . Dziś , po fakcie, łatwo być uczonym ,, Stalkerem" Kilkumiesięczne bębnienie o nielegalności Izby, poszło w pył za jeden dzień . Izba okazała się jednak ,,poprawna ' .Juszczyszyn to kryształ Popełnił błąd ale nie jest winien. To juz było Zajumał inny sędzia 50 złotych , ale to przez roztargnienie,Zaiwanił części do wiertarki , ale pokazał legitymację .Imunitet ! ! U ,,Stalkera " winien PiS . Tylko dlaczego PiS-owi procenty rosną . ? Suweren wie czym go i kto karmi . Tylko Ferma dała się nabrać .. .
Oloo2019.12.23 14:51
Każdy wie,nawet pisior, że sędzia Juszczyna domagał się ujawnienia list(jest tajna) poparcia do KRS, i za to był objęty postępowaniem dyscyplinarnym.
koala2019.12.23 17:41
I za to dostało mu się po nosie! Tak że inni sędziowie w sprawach list do KRS nos w sos!