10.03.20, 11:53Jacek Kurski/YT/TVP INFO

Jacek Kurski oficjalnie odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych oficjalnie potwierdziła odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP publikując uchwałę w tej sprawie.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. W komunikacie RMN, który został opublikowany na stronach Sejmu RP możemy przeczytać:

- Odwołuje Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki ‘Telewizja Polska’ Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie.

Uchwała została podjęta 9.03.2020.

 

mp/pap

Komentarze

Ogladaj hity online2020.03.10 21:15
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Marta2020.03.10 14:16
Marta 10.3.20 14:03 Rozumiem, że na naukę nigdy nie jest za późno, ale to chyba przesada, żeby dziadunia bez kwalifikacji, mianować na szefa TV w tak gorącym okresie! Doświadczonego, prężnego z odważnymi pomysłami zastąpił być może bardzo porządny człowiek, ale tutaj są potrzebne inne cechy! Można tylko powtórzyć za PJK "Andrzej zwariował". Gdyby Prezesem został Jaki, albo Fogiel to bym jeszcze miała nadzieję, ale dziadzio Łapiński?
Japa2020.03.10 18:06
Ale jestem mało obyty z polityką , a może głupi . Szukam , szukam i doszukać się nie mogę , kto właściwie decyduje o zdjęciu i mianowaniu na Szefa TVP Pan Prezydent czy pan Czabański ze swoja brygadą . Bo ani jeden ani drugi nie pali się do podania uzasadnienia O uzasadnieniu mianowania nowego Szefa, nie wspomną . Gdyby jeszcze żyli na koszt w.wym. , Zgoda . Ale oni fundują im pensyjki z naszej kieszeni..
Marta2020.03.10 19:32
masz rację
Urszula2020.03.20 11:30
Dziwne pytanie. O wszystkim decyduje I sekretarz KC PiS J. Kaczyński, który długo nie zgadzał się na zwolnienie Kurskiego, ale w końcu uległ bo Duda zagroził, że nie podpisze tych 2 miliardów dla TVP. Czy jeszcze ktokolwiek wierzy, że ci ludzie działają dla dobra Polski? Przecież oni załatwiają swoje prywatne interesy wykorzystując do tego politykę i poparcie głupich pisowców. I nie będzie uzasadnienia bo co napiszą? Że Duda i Morawiecki żądali usunięcia Kurskiego bo go nie lubią i kurwizja zbyt mało mówiła o "dokonaniach" Morawieckiego i nie broniła żony Dudy, która wypadła blado przy żonie Kosiniaka?
stan2020.03.10 13:41
Dla jasności - mimo wszystko będę głosować na Dudę. To jedyny kandydat, którego nie można się wstydzić. Bo któż inny? - Kidawa-prompter, któremu nie wiadomo kto i co pisze, ona tylko potrafi odczytać, nie potrafi nawet samodzielnie sformułować własnych myśli; Biedroń - kłamca, deprawator i zwolennik mordowania dzieci nienarodzonych; Kosiniak - tygrys z nazwy, który potulnie podpisze wszystko, co złe dla Polaków (napad na OFE); Hołownia, którego sądzić będą zwierzęta (co on może zrobić dla Polaków i jak może nas reprezentować poza krajem; Bosak - chłopak nie dorósł jeszcze do rządzenia, niech nabierze szlifów.
Alojzy Cedzidło2020.03.10 17:55
Dla jasności . I ja zagłosuję na pana A.Dudę . chociaż mam do Niego odrobinę żalu za te Jego weta . z do końca nie ogłoszonymi uzasadnieniami ..
stan2020.03.10 13:15
Uwierzę, że TVP zmienia się na lepsze, jeżeli nakręcą film o Jedwabnem. ustawa 447 stoi u wrót Polski, a tu cisza z każdej strony. Taki film powinien odpowiedzieć na pytania: 1. Co się stało po 17 września 1939 r. we wschodniej Polsce. Kto rządził i wysyłał ludzi na Sybir. 2. Co się stało po napadzie Hitlera na swojego sojusznika w eksterminacji inteligencji polskiej i tłamszenia wszelkich przejawów polskości. Kto uciekał razem z sowietami w panice zostawiając własne rodziny i dlaczego te kobiety z dziećmi potopiły się, pomimo próby ich ratowania? 3. Dlaczego ci straszni "antysemici" z Jedwabnego (jak twierdzi pseudohistoryk Gross) nie rozprawili się z "sąsiadami" wcześniej, tylko zwlekali od 21 czerwca do 10 lipca 1941r. 4. Co się działo w sąsiednich gminach w lipcu i kto dowodził. Kim byli owi "naziści". 5. Dlaczego przerwano ekshumację i kto o tym zadecydował. Co robił Michael Schudrich podczas ekshumacji, kiedy i kto nadał mu polskie obywatelstwo i za co otrzymał order Polonia Restituta. 6. Dlaczego pierwsze zeznania różnią się od składanych później i czy zeznania osoby zainteresowanej w przejęciu majątku zamordowanych żydów i będącej w tym czasie poza Jedwabnem odzwierciedlają prawdę. Dlaczego Gross oparł się na tych zeznaniach? 7. Jak powstał pomysł na tzw. przedsiębiorstwo Holokaust. 8. Dlaczego Jonny Daniels twierdzi, że nawet gdyby 40 mln Polaków podpisało się pod wnioskiem o wznowienie ekshumacji, to i tak do niej nie dojdzie? Zamiast tego oglądamy "Stulecia Winnych" - z gejami przed wojną na prowincji (!!!). Byłby to piękny film, nie jakieś tam "Pokłosie", czy "Ida" - film prawdy, który wyjaśniłby światu skąd wzięło się powiedzenie "Polacy-naziści" i "zabili więcej żydów niż Niemców". Top byłby konkretny odpór niezależnego kraju na kłamstwa. Podobno przy prezydencie istnieje jakaś rada, miała powstać machina zwana "mabeną" do obrony godności Polski i … nic, minister dziedzictwa narodowego nieźle zasila instytucje szkalujące Polskę, prezydent nagradza zwolnieniem od podatku Noblistkę poniżającą Polskę i rozdaje jej książki. Czy ktoś wie, kto sporządza raporty polskie o postępach w wykonaniu ustawy 447? Czy Polacy poznali efekty rozmów z naszymi najlepszymi przyjaciółmi plującymi nam w twarz? Nie uważacie, że jesteś jakoś dziwnie spokojnie? Premier dostarczył nam chleba, prezes Kurski - igrzysk i żyjemy, jak w bajce. A co się dzieje w realu - dlaczego po 1989r. nasz kraj zaczął nawiedzać mason Zbigniew Brzeziński i przekonywać Polaków, kto byłby najlepszym prezydentem (zgadnijcie kto), dlaczego na Polskę rzucili się Sachsy i Sorosy, dlaczego za Komorowskiego i wcześniej dziesiątki tysięcy żydów otrzymało polskie obywatelstwo w kraju najbardziej antysemickim i wreszcie - co w Polsce robią Lejba Fogiel, Schudrich i Daniels? Kto kręci ogonem psa?
Alojzy Cedzidło2020.03.10 17:49
Ej panie ,,stan" , panie ,,stan" . Rozmarzył się Pan okrutnie . Ta pańska ,,wyliczanka " zagadnień do poznania i ogłoszenia , dla każdego uczciwego i MYŚLĄCEGO Polaka, jest mniej czy bardziej dobrze , znana . Marzenia Pana pewno by się spełniły gdybyśmy po 89 wyczyścili Polskę z tych co to nie chcą znać prawdy tych Pana 8 pkt. Pewno by się spełniły gdyby tow Czarzasty oberwał za ten znak równania pomiędzy Polską PRL i Polska dziś. A pan Biedroń poszedł do pierdla za swoje wystąpienie w Brukseli .A siedzą jak u Bozi za piecem.Takich ,,opinii " o nas Polakach wydawanych przez Polaków jest wiele I są niestety przyjmowane z lubością przez tych co takiej Polski nie chcą . A my SE tylko pomarzyć możemy Nawet tu na tej Frondzie nas przegłosują .I to by było na tyle..
Hila2020.03.11 5:09
Jak ci sie chce jątrzyć kiedy za dwa dni może okazać się że ktoś ci podarował wirusa, Daj sobie spokój i zostaw Miłosierdziu Bożemu przeszłość. Nie szkoda ci czasu na te wywody i tak świata nie zmienisz.
jula2020.03.10 12:09
Nie przeprzęga się koni w czasie przeprawy przez bród. Ambicje grają.
Michał Jan2020.03.10 12:17
Jakiej znowu przeprawy? Koronawirusa?
Japa.2020.03.10 13:23
Włącz przecież swoje szare panie Michale Janie . Jak bym powiedział np ,,kichał cię Michał " ( tak na ludowo ") to wcale nie znaczy ,że Michał mnie okichał . Z tą przeprawą podobnie .
jula2020.03.10 13:46
Płynie rzeka, jeśli na całej szerokości jest znacznie płytsza i możliwe jest jej przebycie (nie wpław) to takie miejsce nazywane jest brodem. No chyba, że mnie wkręcasz.
Japa.2020.03.10 13:18
Bardzo trafna uwaga . Chociaż i to może sie zdarzyć .Tyle tylko ,że musi być powód, przyczyna , wina itp .TVP to nie komórka wywiadowcza . Nie tajna .A ten sposób prowadzenia spraw kadrowych cuchnie polityką i robienie z nas ,,ciemnego ludu " , który ma słuchać a nie myśleć No to na początek . Marzy mi się wiedzieć jakie błędy popełnił Kurski , I co z tym apelem do Pana Prezydenta . .
basetla2020.03.10 12:07
A ja Wam powiem, że to królowa Jadwiga na widok swej i karykatury w" Koronie królów" tupnęła w Niebiesiech nogą i powiedziała : dość.
emeryt 2020.03.10 12:07
Nie patrzę TVPiS.
Edi2020.03.10 12:05
To był dobry ETAP ROZWOJU TVP - Dziękujemy P. Jacku - ALE PAN I MY POLACY DOSKONALE ROZUMIEMY DLACZEGO DOSZŁO DO DYMISJI - DLA DOBRA POLSKI a na przekór bolszewickiej oPOzycji i niemieckiej TVN itp wrogów Polski CZAS NA DALSZY DOBRY ROZWÓJ TVP !!!!!!!!!! SURSUM CORDA !!
Glaudiusman2020.03.10 12:03
Jest to decyzja tragiczna i głupia. W takim momencie odwołuje się człowieka, którego jedyną "winą" jest lekki nadmiar profilu disco polo, którego nie jestem zwolennikiem. Ale wszystko inne było ok. Rada mediów nie podoba mi się, mimo że nigdy nie głosowałem na żadną lewicową opozycję, ani na PO, PLS, Kukiza, czy inne badziewne lewice. Ale ta decyzja to zgrzyt i głupota.
Ciekawy2020.03.10 12:18
Ty od urodzenia taki debilny
JS2020.03.10 12:01
Pan Kurski zrobił wiele dobrego dla Polski opartej o prawicowe wartości i wyznawaną w naszym narodzie wiarą w Jezusa (dla mnie o wiele za mało niż mógł zrobić, bo jesteśmy większością). Z tym Zenkiem to p. Kurski jednak mocno przesadził. Zastanawia mnie czy Zenek odwdzięczy się byłemu prezesowi tvp za ten pomysł filmu o Zenku finansowany przez tvp, A może to była ustawka, typu, ja ci zrobię film, zarobisz i coś będzie dla mnie ... ? Taki wspólny interesik ? Pozdrawiam
KurwizjaKłamieRydzyjoJątrzyPietrzakWazelinuje2020.03.10 11:58
Twórca Kurwizji usunięty, ale jego dzieło przetrwa. PiSocjalizm jest już uzależniony od kłamliwej propagandy w Kurwizji. Prezesem zostanie pewnie Sakewycz, laureat medali zasługi od UPAińskich służb specjalnych.
Japa.2020.03.10 13:06
Bul , bul , bul , b..... odgłos z dna kloaki . Co to tam zafermentowało ? Sok z buraka ?
tygrys2020.03.10 15:51
cmoknij mnie w ȹ
ola2020.03.11 5:03
Ty masz zapewne wirusa w mózgu,