15.09.21, 12:41Fot. Screenshot YouTube (Sejm RP)

Jachira znów w oparach obłędu. Tym razem w skandaliczny sposób obraża bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Klaudia Jachira pewnym krokiem zmierza po miano najbardziej żenującej postaci, jaka przewinęła się po 1989 roku przez polski Sejm. Tym razem posłanka KO wylała z siebie wiadro inwektyw w kierunku bł. Kard. Wyszyńskiego.

Absolwentka krakowskiego Wydziału Lalkarskiego rodem z Wrocławia po raz kolejny postanowiła zabłysnąć klasą, kulturą i intelektem. Po swych wcześniejszych skandalicznych akcjach m.in. parodiowania  pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, znajdującej się tam tablicy z tradycyjnym polskim zawołaniem: „Bóg Honor Ojczyzna”, transparentem z napisem: „Bób Hummus Włoszczyzna” czy szokującym wykpiwaniu katastrofy smoleńskiej prymitywnymi żartami o „parówkach smoleńskich” – teraz jeszcze mniej lotna od swojego pierwowzoru, naśladowczyni Palikota, postanowiła dać upust swej ignorancji próbując wybić się w social mediach na prostackiej krytyce kard. Stefana Wyszyńskiego.

Przy okazji mszy beatyfikacyjnej kardynała, satyryczka i lalkarka w politycznych barwach KO zechciała zabłysnąć swym twitterowym wpisem o abp. Wyszyńskim. „Faszysta i antysemita (ot, błędy młodości) wynoszony na ołtarze przez obrońców pedofili (kto nie ma pokus?) podczas stanu wyjątkowego - do obejrzenia na wszystkich kanałach”, napisała Jachira.

 

„Polityka Historyczna Platformy Obywatelskiej”  - krótko i dosadnie podsumował  popisy historycznej ignorancji posłanki KO dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, prof. Sławomir Cenckiewicz. 

 

 

Natomiast wiceminister sprawiedliwości Michał Woś napisał na Twitterze: „Jestem za wprowadzeniem obowiązkowych badań psychiatrycznych dla kandydatów na posłów”.

Skandaliczny wpis Jachiry skrytykował nawet wspierający przecież jej obóz polityczny Roman Giertych, pisząc, że:  „Stefan Wyszyński najpierw czynnie walczył z faszystowskim nazizmem (pod gradem kul), potem więzieniem zapłacił za walkę z sowieckim komunizmem m.in. po to, aby pani poseł mogła powiedzieć każdą bzdurę, jaka się jej podoba”. I dodał: „Gratuluję kolejnego prezentu dla PiS”.

 


Miejmy nadzieję, że tę reprezentującą KO, a zarazem jedną z najbardziej żenujących postaci w całej historii sejmu pookrągłostołowego, spotka zasłużona kara sądowa za jej kolejne już haniebne słowa.

 

ren/Twitter

Komentarze

JM2021.09.25 8:23
Ona chyba w d....e sobie grzebała bo ma takie rękawiczki.
Anonim2021.09.16 13:36
Pewnie jest blondynką, ale ufarbowaną.
Anonim2021.09.16 12:39
Dawnej na dworach trzymano etatowych błaznów. Teraz Sejm też ma takiego błazna. Sorry, błaźnicę, pisząc wg współczesnego skrzywienia umysłowego.
juras2021.09.16 12:27
poziom lamparta -dno dna i bagno
Cyprian2021.09.16 11:49
Kto toto spłodził ??
alusia2021.09.16 11:21
Czy ta kobieta siebie słyszy?
Anonim2021.09.16 12:41
Nie obrażaj kobiet.