09.05.19, 21:15Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera (edytowane)

Jaka przyszłość czeka Unię Europejską? Ważna deklaracja na szczycie w Rumunii

Unijni liderzy przyjęli na dzisiejszym nieformalnym szczycie w Sybinie w środkowej Rumunii wspólną deklarację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Ma ona być  ,,zobowiązaniem wobec przyszłych pokoleń”.

Przywódcy krajów Unii Europejskiej wskazali w deklaracji, że Wspólnota ma większą siłę, kiedy jest zjednoczona. Zwłaszcza w tak niespokojnym i pełnym wyzwań świecie. 

,,Jako przywódcy uznajemy, że naszym zadaniem jest uczynić Unię silniejszą, a naszą przyszłość – jaśniejszą”- podkreślają szefowie rządów krajów UE. 

"Pomimo dzielących nas różnic politycznych, wszyscy wierzymy, że tylko wspólne działanie państw członkowskich przyniesie korzyści. Oznacza to, że aby zagwarantować pokój i dobrobyt, musimy opowiadać się za naszymi wartościami. Świat nie śpi. Musimy być innowacyjni, silni i zjednoczeni"-mówiła niemiecka kanclerz Angela Merkel. Podczas wspólnej konferencji mówiono o solidarności krajów członkowskich w potrzebie. Premier Mateusz Morawiecki, który na szczycie w Rumunii reprezentował Polskę, stwierdził, że jest "pozytywnie zbudowany wstępnymi dyskusjami". 

Jak zapewnił szef polskiego rządu, udało mu się poruszyć wszystkie kluczowe dla Polski zagadnienia. 

"Ochrona granic zewnętrznych, czyli tematy związane z migracją i uchodźcami. Dokończenie wspólnego rynku, a tak naprawdę swoboda świadczenia usług, a także polityka przemysłowa i gospodarcza"-wyliczał Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że opowiedział się również za poszerzeniem strefy Schengen, "przypominając, że to nie tylko swoboda przemieszczania się ludzi, ale także swoboda transportu towarów".

"Ponad 400 milionów obywateli europejskich będzie musiało wybrać między bardzo jasnymi alternatywami: czy nadal chcemy budować razem, czy chcemy zdekonstruować lub zniszczyć Europę i wrócić do nacjonalizmu? To jest wybór oferowany w wielu krajach i musimy sobie z tym poradzić"-mówił z kolei francuski prezydent, Emmanuel Macron.

28 maja, czyli tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego, odbędzie się nadzwyczajny szczyt unijny, zwołany przez szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

Intencją Tuska jest wyznaczenie nowego przywództwa Wspólnoty już w czerwcu.

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

Ricci2019.05.10 9:13
dla dobra Unii trzeba przede wszystkim usunąć z polityki takich nieudaczniaków jak Merkel, Macron, Tusk, Juncker, Timmermans, Verhofstadt i im podobnych, po prostu dokonać deratyzacji
OLI2019.05.10 6:32
Taka sama jasność jaka była przy traktacie lizbońskim. Czytali, czytali, konsultowali na telefon. I miało być dobrze. Co w tym traktacie naprawdę było - dowiadujemy się dopiero teraz. Co dzień czegoś nowego.
anonim2019.05.10 3:46
Oby nie była to lucyferiańska jasność, mieniąca się wszystkimi kolorami.
anonim2019.05.9 23:49
https://www.youtube.com/watch?v=N6DlPzpChXQ
anonim2019.05.9 23:03
https://www.youtube.com/watch?v=1BmQGjdwilA&list=PL8WLiRY2TG0HQ3x-ry3qB_1WwUp6V_ggL&index=100
Polak2019.05.9 22:16
A gdzie Chrześcijaństwo? Szok , "życzę powidzenia" jeśli chcą budowaç bez Boga to czarno to widzę Co z Chrześcijanami? Są mordowani psychicznie i fizycznie na całym świecie i ani słowa o tym? "Super"
anonim2019.05.9 22:03
https://www.youtube.com/watch?v=DKR86Pha-kc&list=RDDKR86Pha-kc&start_radio=1&t=0
Foster2019.05.9 21:58
Widzę sprzeczność w deklaracjach Morawieckiego. Jest przeciwny uchodźcom muzułmańskim, a nie widzi zagrożenia zalewem muzułmańskim od zachodu. W Niemczech już obecnie jest ok. 5 mln. muzułmanów. Za 10 lat już będzie ich kilkadziesiąt milionów.
M.2019.05.9 21:56
Frondziu i frondowskie kundle z forum, dzis jest dzieñ waszej Ojczyzny- Europy. Zatem na kolana i skladac zyczenia stolicy Brukseli oraz przyszlemu Prezydentowi RP, Panu Tuskowi. A jak sie nie podoba , to wypad do Mongolii. ;)
ala2019.05.9 22:04
Podaj powód żeby zwykły obywatel miał głosować na Donalda T. Jedno pytanie, ty to hycel jesteś? Klawiaturę źle ustawiłeś.
kynolog2019.05.9 22:23
Ala !. Wyluzuj. Toż to pisze rasowa szuja a nie kundelek.
OLI2019.05.9 21:47
Podpisali pitu-pitu, jak zwykle. Potem Mateuszkowi wytłumaczą w dyrektywach, co to naprawdę oznaczało.
Jan Radziszewski2019.05.9 21:46
UE upadnie vel ect dla miłośników UE znak bardzo bliskiego jej upadku + Pan +++ 25 kwietnia 2015r. + zapowiada jej rozpad Aniołowie wykonawcy Sprawiedliwego Gniewu Bożego rozpoczęli już swoje działanie. Do realizacji tego są używane stworzone żywioły. Grzech popełniany przez człowieka w amoku, zwielokrotnił się względem Sodomy i Gomory. Już wkrótce rozpadnie się Unia Europejska. + Pozwolę toczyć się wydarzeniom oczyszczającym, aby obudzić z uśpienia hipnozą demona, choć niektóre dusze. czy nie żąda + Pan od nas + 26 styczeń 2016r. + bezwłocznego opuszczenia UE "Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci. +++ Bóg + 26 kwietnia 2016r. + stawią nam żądanie bezwłocznego wyjścia z UE i podaje przyczyny bezwłocznego opuszczenia UE ! "Żądam, aby Polska odstąpiła od Unii Europejskiej. + Masoneria chce was zlikwidować przez wciągnięcie w sieć pułapek i intryg
Ryszard Olejniczak2019.05.9 21:34
Czyli osiągnęli pełną zgodność w niezgodności.
anonim2019.05.9 21:32
islam trzeba wyprowadzić z uni jak przyszli niech wracają na swoje ziemie