25.07.21, 09:18Fot. Cezary Piwowarski via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Jan Bodakowski: Czy islam i Koran to sztuczne twory polityczne?

Religia jest niewątpliwie jednym ze zjawisk umożliwiających kreację wspólnoty narodowej. Bez katolicyzmu nie byłoby Polski (wielowiekowej tożsamości kulturowej, jaką znamy). Zapewne gdybyśmy pozostali przy pogańskich wierzeniach Słowian bylibyśmy innym narodem, tak jak będziemy innym narodem niż Polacy, gdy ulegniemy laicyzacji.

W wyniku laicyzacji judaizm przestał integrować Żydów, więc stworzono religię holocaustu, która jest laickim substytutem judaizmu i pozwala Żydom w diasporze i w Izraelu utrzymać jedność. Istnieją opinie, że to niejedyny w naszej historii przykład niespontanicznego stworzenia religii w celu integracji wspólnoty politycznej. Tak też miało stać się w wypadku islamu, w opinii francuskiego księdza katolickiego Abbe Guy Pages autora (wydanej przez wydawnictwo AA) 536 stronicowej książki „Prawdziwe oblicze islamu”.

Podczas gdy katolicy twierdzą, że Biblia została napisana przez ludzi pod natchnieniem Ducha Świętego i należy odczytywać jej moralne przesłanie, a nie traktować jako podręcznik nauk ścisłych (pamiętając, w jakim kontekście kulturowym powstała), muzułmanie wierzą, że arabski tekst Koranu, jakim obecnie dysponują muzułamnie, jest tekstem danym od Allaha (oryginał Koranu został spisany przez Allaha po arabsku przed powstaniem świata, i ma być strzeżony w niebie).

Koran, jakim dziś dysponujemy, nie miał być spisany przez Mahometa, treść świętej księgi islamu mieli zapamiętać uczniowie Mahometa, z ich wspomnień treść tą miał spisać kalif Usman – poprawność wersji Usmana miał potwierdzić archanioł Gabryjel – tekst miał uzupełnić sam Allah. W opinii autora pracy „Prawdziwe oblicze islamu” Koran został stworzony kalif Usman, który bez ładu i składu zebrał pisma żydowskiej sekty nazarejczyków – pisma te nazwane zostały Koranem. O tym, że są to przypadkowe teksty, mają świadczyć liczne powtórzenia, brak związku między poszczególnymi zdaniami i brak jasności tekstu.

Podczas gdy katolicy przykładają ogromną wagę do krytycznych badań nad Biblią, wśród muzułmanów analiza krytyczna Koranu jest zakazana – dogmatem jest to, że Koran jest jasny, jednoznaczny i zrozumiały. Zdaniem autora pracy naukowcy ustalili dzięki analizie tekstu świętej księgi muzułmanów, że „Koran jest dziełem przynajmniej trzydziestu różnych autorów, którzy działali na przestrzeni dwu wieków”.

Autor pracy uważa, że dzieje Mahometa, w które wierzą muzułmanie, są fikcją. Kiedy źródła niechrześcijańskie (pogańskie i żydowskie) szokująco często potwierdzają istnienie Jezusa, to źródła poza muzułmańskie przez kilka wieków po Mahomecie nie wspominają o jego istnieniu. Zdaniem autora naukowa analiza tekstu Koranu wskazuje, że imię Mahometa do Koranu zostało dopisane jakiś czas po jego stworzeniu.

W opinii autora pracy uważany przez muzułmanów za proroka Mahomet był członkiem żydowskiej seksty Nazarejczyków, którzy „nauczali Biblii […] posługują się wyjątkami i komentarzami zebranymi w lekcjonarzu, jak tłumaczy się termin ''Koran''”. Również i spadkobiercy Mahometa byli Nazarejczykami. Dopiero po wiekach powstał islam, który zaadaptował wiele różnych tradycji w tym i te pogańskie, jak rytuały pielgrzymki do Mekki.

Zdaniem autora pracy dopiero po kilku wiekach po swojej śmierci będący wodzem zwycięskiej armii arabskiej Mahomet w celach integracji politycznej arabów został uznany za proroka. Podobnie Koran miał zostać stworzony, by politycznie zintegrować arabów. Również dopiero po wiekach uznano Mekkę za miasto święte — w historii Mahometa główną rolę miała odgrywać Jerozolima (to w kierunku Jerozolimy pierwotnie muzułmanie się modlili).

Jan Bodakowski

Komentarze

Hanys GórnoŚląski2021.07.26 4:43
islam to religia utworzona około VI - VII wieku n.e. przez żydów w celu zapobieżenia chrystianizacji narodów arabskich - to taki zawoalowany i okrojony judaizm dla arabów, substytut religii który miał niedopuścic do chrystianizacji Półwyspu Arabskiego: i udało się, alo obróciło przeciw samym żydom.
Klapaucjusz2021.07.25 18:23
Ciekaw jestem czy pan Bodakowski pisze o Arabach z małej ltery z braku szacunku do Arabów czy zasad polskiej pisowni.
waldeberg2021.07.25 11:57
Dowody na istnienie Boga: 1/ NIKT MYSLACY NIE UWIERZY W ISTNIENIE MECHANIZMU ZEGARA BEZ ISTNIENIA ZEGARMISTRZA 2/ JEŻELI ISTNIEJĄ BYTY NIEDOSKONALE I NIEKONIECZNE, TO MUSI ISTNIEĆ BYT DOSKONAŁY I KONIECZNY
Żaden biolog (z wyjątkiem katolickich)2021.07.25 12:41
nie sugeruje powstania skomplikowanych organizmów żywych nagle i samoistnie.
waldeberg2021.07.25 12:51
dobrze, dobrze, ale skąd wzięły się atomy z których zbudowane są komórki żywego organizmu, czy skąd wzięła się materia??
A jacy "biolodzy katoliccy" to sugerują?2021.07.25 12:53
Może kilka nazwisk, tytuły ich prac nawet sie zadowolę cytatem, byle niewyrwanym z tzw. kontekstu. P.S. Kontekst (łac. contextus) – związek, łączność, zależność. W znaczeniu komunikacji językowej – zależność znaczenia treści jakiegoś fragmentu tekstu, wypowiedzi lub słowa, od treści i znaczeń słów ją poprzedzających lub po nich następujących.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 13:57
To jest dowód na twoją głupotę, a nie istnienie żadnego bożka katolickiego ani żadnego jakiejkolwiek innej ideologii religiofilnej.
waldeberg2021.07.25 15:43
Zawsze przyprawiali mnie o mdłości ci cali wyznawcy prymitywnego materializmu i racjonalizmu, którzy zrobili sobie z materii bałwana, bożka, którego czczą na tej samej zasadzie, którą wydaje im się zwalczają mając przeświadczenie debila, że dzięki temu są tymi oświeconymi i nowoczesnymi! I zawsze chadzają na skróty atakując osobę a nie tezy, które prezentuje. Bezmózgie, prymitywne istoty o rozumkach misia Puchatka.
Polak2021.07.25 16:41
Owszem, trudno nazywać wierzących inaczej niż bezmózgimi prymitywami. Czemu tak bardzo przeraża was ta prosta prawda: bogowie to tylko zmyślone postacie?
waldeberg2021.07.25 17:47
Projektujesz swoje rozumienie wiary i absolutu na innych, a rozumiesz je w sposób prymitywny i z tej pozycji osądzasz. Innymi słowy sprowadzasz je do swojego poziomu i rechoczesz, a twój rechot idioty obraża wielki smutek tego świata.
Polak2021.07.25 19:08
Zamiast wklejać formułki których nie rozumiesz, spróbuj odpowiedzieć na moje pytanie - dlaczego rzeczywistość i fakt fałszywości bogów wprawia cię w takie przerażenie?
waldeberg2021.07.25 19:16
Kura grzebiąca ma więcej inteligencji niż ty. Współczuje twoim nauczycielom ze szkoły specjalnej.
Polak2021.07.26 3:48
Typowy sekciarz - przerażony, bezmyślny, zdolny jedynie do wklejania formułek których znaczenia nie rozumie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.26 7:44
Podważam twoją tezę o istnieniu nadprzyrodzonej istoty zwanej tutaj przez ciebie bogiem. Jest ona pozbawiona racjonalności oraz jakichkolwiek dowodów. Nawet sekta katolicka wyklucza potrzebę dowodów sprowadzając boga do kwestii pustej wiary... czyli ktoś wierzy bo tak i już po prostu bez niczego. I ok niech sobie wierzy, dopóki nie próbuje narzucaj swojej chorej ideologii pod płaszczykiem urojonego bóstwa. Wówczas mówimy stanowcze NIE.
waldeberg2021.07.28 1:24
Z takim IQ jesteś w stanie podważyć co najwyżej naleśnik na patelni.
Klapaucjusz2021.07.25 19:26
Zawsze mnie interesowało kto nauczył zegarmistrza robić zegary. I dlaczego Doskonały i Konieczny Zegamistrz zabrał się za tworzenie bytów niekoniecznych i niedokonałych. Z nudów? Z potrzeby bycia adorowanym przez swoje stworzenia?
waldeberg2021.07.25 22:37
Tajemnice naszej wiary, tajemnice naszej wiary, tajemnice naszej wiary niezbadane są...!
Bodakowski… analfabeta2021.07.25 11:43
Arab pisze się wielką literą.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.25 11:05
Dmowski i Konfederacja to sztuczne rosyjskie twory polityczne
Dmowski polski patriota!2021.07.25 11:41
Dzięki m.in. Dmowskiemu w Wersalu uzyskała niepodległość! Nie znosił mniejszości, bo wiedział, że "koń trojański". Zdradziecki i nienawidzący Polski!
Polak2021.07.25 10:58
Znakomicie Jasiu, teraz zostało sobie tylko uzmysłowić prostą prawdę: chrześcijaństwo (nie tylko katolicyzm) to dokładnie taki sam sztuczny twór do wyłudzania kasy od naiwnych.
Monika2021.07.25 10:38
Poszukujesz kobiety? To dobrze trafiłeś bo ja szukam faceta! Dyskretnego, ale przede wszystkim zadbanego do dyskretnych seks spotkań po pracy. Oferuję, wszystko to co może sprawić nam przyjemność. Jeżeli chcesz wiedzieć czegoś więcej o mnie to dzwoń, pisz, przyjedź. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://cutt.ly/monika89
W pośredniaku byłeś polski leniu?2021.07.25 10:10
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.07.25 10:03
Bodakwoski jak ta sroczka każda swój ogonek chwali. Jego religija najmosza, najprawdziwsza i jedynie słuszna :D
sól2021.07.25 9:45
Panie Bodakowski jeśli już Pan musisz "istnieć" i "dawać publiczne świadectwo" z nakazu Neokościoła / J.P.II to miej Pan Odwagę i STAŃ w Obronie WIECZYSTEJ MSZY ŚW. . Ale przedtem zbadaj Pan rzecz NADRZĘDNĄ czy jesteś Katolikiem a SZTUCZNE TWORY POLITYCZNE opisuj dopiero wtedy gdy dokonasz ANALIZY , własnej sytuacji - jak jest różnica między Kościołem Katolickim a tym Nowym TWOREM jakim jest posoborowy NEOkościół .
Józef2021.07.25 9:40
Panie Bodakowski Jezusa tez po wiekach uznano za proroka, a chrześcijanizm za religie.
Anonim2021.07.25 9:32
Bodakowski, wiesz, że za kłamstwo się do piekła idzie?