17.04.19, 06:00

Jerzy Bukowski: Infamisi - im już ręki nie podamy

Tego, że pożar katedry Notre Dame wywoła falę antykatolickich wpisów w internecie można było być pewnym już w momencie, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tej tragedii. Wielu zażartych wrogów Kościoła nie potrafiło odmówić sobie przyjemności zademonstrowania w portalach społecznościowych swojej nienawiści do niego w jak najbardziej spektakularnej formie.

Muszę jednak przyznać, że nie spodziewałem się, iż internetowy hejt będzie aż tak potężny i ohydny. Przekroczone zostały wszelkie granice przyzwoitości, nie wspominając o dobrych obyczajach. Do ich obalania włączyli się nie tylko anonimowi moralni troglodyci, ale także osoby o znanych nazwiskach, które biorą czynny udział w życiu publicznym, a nawet reprezentują różne - głównie oczywiście lewackie - organizacje.

Nie chcę przytaczać uwłaczających godności ludzkiej najbardziej wrednych wpisów, aby nie robić darmowej reklamy ludziom, dla których nie liczą się żadne wartości ani zasady. Jestem nimi głęboko wstrząśnięty i mam nadzieję, że ich autorzy zostaną trwale zapamiętani po to, żeby nikt nigdy nie podał im ręki, nie zaprosił do debaty, nie zaproponował kandydowania w wyborach.

Takie osoby winny być raz na zawsze wykluczone z życia społecznego i otoczone powszechną pogardą. Pobłażanie oraz wyrozumiałość nie są właściwą postawą wobec tych, w stosunku do których należy odświeżyć pochodzące ze starożytnego Rzymu, a dobrze sprawdzone w I Rzeczypospolitej pojęcie infamii.

Jerzy Bukowski

Komentarze

man.of.Stagira2019.04.17 7:29
. . Sama ewolucja stygmatyzuje homoerotyzm. Człowiek którego NIE można zdradzić, nie jest tego wart. Cóż za h i p o k r y z j a ewolucji! Przecież zachowania te są w przyrodzie powszechne a tutaj takie faux pas. Od zarania dziejów ludzkości! Żelazne prawo biologii ewolucyjnej. . Dlatego, ewolucyjnie patrząc pojęcie zdrady -przekazania materiału genetycznego osobie nieuprawnionej do otrzymania tego DARU- jest niestosowalne do związków homoseksualnych, czyli z biologicznych -czysto ewolucyjnych powodów, historia nie zna bękartów - wydziedziczonych z nieprawego łoża pochodzących z rodów homoseksualnych. Nie są to względy s o c j o l o g i c z n e LECZ względy imposibilizmu dziedziczenia. Biologia, po prostu. . Efekt dla relacji osobowych i osób? Upośledzenie tak samych takich r e l a c j i jak osób stron t y c h relacji w ich prawach. De facto wszystkich r e l a c j i oraz praw wszystkich osób -s t r o n. Jednak jest ono istotnie asymetryczne (nierówność traktowania). Stąd fundamentalna obłuda, instrumentalność oraz moralna niezupełność takich pseudo-związków – (2- a moral disability).
Marian2019.04.17 6:12
Przebudowa Piekla jest nieuchronna.Nalezy go znacznie powiekszyc i obmyslec nowe metody tortur