28.11.14, 23:08Jacek Sasin

Jest duża szansa, by wygrać z Hanną Gronkiewicz-Waltz

Jacek Sasin, kandydat Prawa i Sprawiedliwość na prezydenta Warszawy, w rozmowie z Telewizją Republika mówił: "Zmiana jest możliwa. Nigdy nie było tak blisko, aby Hanna Gronkiewicz-Waltz przestała być prezydentem Warszawy ". I dodał: "Ważne, żeby wszyscy Ci, którzy chcą zmiany, poszli zagłosować. Jest obawa, że warszawiacy zostaną w domach – podkreślał Sasin. – Gdyby dziś 320 tys. osób, które były na referendum i chciały odwołać Hannę Gronkiewicz-Waltz, zagłosowałyby przeciw niej, obecna prezydent przestałaby pełnić urząd". 

Sasin zachęcał warszawiaków, by poszli głosować i by pokazali HGW czerwoną kartkę.

Jacka Sasina poparli: Piotr Guział i Jarosław Wipler. "Jest front ludzi, którzy chcą zmiany. To nie tylko Piotr Guział i Przemysław Wipler, także kilku innych, trochę mniej znanych kandydatów. To pokazuje solidarność w celu, pomimo wielu różnic światopoglądowych – tłumaczył Jacek Sasin. 

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy skrytykował również tzw. kiełbasę przedwyborczą pani prezydent: "Ile warta jest decyzja pani prezydent, ogłaszana na dzień przed wyborami, decyzja, której nie potrafiła podjąć podczas dwóch kadencji – stwierdził Sasin.

Odniósł się również do opóźnień w budowie metra. – Mamy potwierdzenie od ekspertów, że metro nie ruszy w grudniu. To była obietnica wyborcza – zauważył Jacek Sasin. – Pani premier Kopacz, aby wspomóc partyjną koleżankę, jeździła metrem bez atestów bezpieczeństwa. To kuriozum i narażanie się na niebezpieczeństwo – uzupełniał.

Na koniec Sasin zaapelował: " Trzeba tylko iść na wybory i powiedzieć Hannie Gronkiewicz-Waltz „do widzenia!”. Hanna Gronkiewicz-Waltz otoczyła się wyłącznie ludźmi z własnej partii. Jest to monopolizacja władzy w ręku jednej osoby, a to Warszawie szkodzi – zauważył. I dodał: – Ja jestem gwarantem rozbicia tego monopolu. – Chciałbym otoczyć się środowiskiem pluralistycznym, gotowym do działania. Będą kontrolować mnie radni, a ja będę czuł, że muszę działać właściwie".

marl/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2014.11.29 6:59
Nie jestem zwolennikiem PISu a szczególnie pana Kaczyńskiego i jego wschodniej polityki, lizania czterech liter kolejnych prezydentów USA którzy maja nas w ciemnej d. ale podłączam się do apelu głosowania na pana Sasina.
anonim2014.11.29 7:36
HGW nie lubię i nie jest z mojej bajki. Mieszkam w Warszawie i z przykrością stwierdzam, że Pan Sasin, skądinąd bardzo sympatyczny, w kompanii nie powiedział nic co mnie przekonuje aby na niego głosować. Darmowa komunikacja zabrzmiała jak obietnica wybudowania 3 mln mieszkań. Obietnica nierealistyczna. "Jacka Sasina poparli: Piotr Guział i Jarosław Wipler." - to dla mnie jest powód any nie głosować na pana Sasina. Nie podoba mi się także, krytyka że metra nie będzie w grudniu. No to będzie w marcu! Panowie tak się nie robi polityki!
anonim2014.11.29 8:48
Kto chce isc do kina-kuouje bilet/za swoje/.-A pan Sasin chce żeby wszyscy mieszkancy Warszawy składali się na przejazdy komunikacja miejska nielicznych.Przeciez to czysty bolszewizm.Precz z komuna Sasina!
anonim2014.11.29 8:50
@patrioto: Byłoby może tak, jak mówisz, gdyby nie huczna propaganda sukcesu związana m.in. z owym metrem. To tak, jak w Gdańsku- chwalono się, że przy starszej części parku oliwskiego powstaje nowa część (z ogrodem japońskim). Huczne otwarcie, a kilkanaście dni później zamknięcie... . Ot sukcesy na miarę Pani HGW i Pana PA. Panowie i Panie, TAK się nie robi polityki.
anonim2014.11.29 9:49
Oby do tej tragedii nie doszło i pan Sasin jednak zajmie się innym zajęciem. Jestem dumny z tego jak Warszawa dzis wygląda. Jest pięknym europejskim miastem.
anonim2014.11.29 10:18
@Lotus1408 Jasne. A powinna być Stolicą Polski...
anonim2014.11.29 11:06
Z tym metrem to mocno nietrafiony argument. Było w programie, umowa zakłada oddanie do użytku w grudniu, urzędnicy nie mogli nic więcej zrobić. Wykonawca robót ma opóźnienia to zapłaci karę i tyle.
anonim2014.11.29 12:16
@Lotus "Jestem dumny z tego jak Warszawa dzis wygląda. Jest pięknym europejskim miastem" Mieszkam w W-wie i jakoś tego uroku nie mogę dojrzeć. Zapyziałe, brudne, zapijaczone. Problem jest jednak w tym że przez te lata prezesury H.G.W. można było zrobić dużo więcej przy dużo mniejszym zadłużaniu miasta. Nie jestem zwolennikiem Kaczyńskiego ale bezstronnie przyznam że nie trwonił kasy jak bufetowa i jej klika.
anonim2014.11.29 12:36
PiS ma niestety tendencję do obiecywania rzeczy, na które potrzeba ogromnej ilości środków finansowych. Pytanie - komu Sasin pieniądze zabierze by stworzyć bezpłatną komunikację miejską? A oprócz tego jeszcze inne obietnice np. budowa szpitala z lądowiskiem dla dzielnicy Wilanów, czy doprowadzenie linii tramwajowych do każdej dzielnicy i każdego większego osiedla. A tam gdzie nie uda się dobudować szyn ma być metro (sic!). Skąd na to pieniądz? I ile nitek metra wybuduje pan Sasin?
anonim2014.11.29 12:47
@Pistacja Złodziejom.
anonim2014.11.29 13:00
marekwu, myślisz, że posłowie z PiSu, którzy ukradli pieniądze na rzekome delegacje, przekażą je Sasinowi? Wtedy może i faktycznie starczyłoby na spełnienie wyborczych obietnic.
anonim2014.11.29 13:44
@Pistacja To bardzo proste. Ja na miejscu, podkreślam, zwycięskiego w przyszłorocznych wyborach PIS, wszystkich prominentnych działaczy poprzedniego zbrodniczego reżimu skazałbym zaocznie za zdradę ojczyzny i odebrałbym wielotysięczne resortowe emerytury. Kasa jest.
anonim2014.11.29 14:54
@marekwu, z tym się akurat zgodzę
anonim2014.11.29 22:51
Gronkiewicz podniesie ceny biletów, opłaty za śmieci, podatki bo przecież musie mieć kasiorę na nagrody