28.11.19, 20:49Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0, edytowane, Prawo i Sprawiedliwość, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Jest! Zjednoczona Prawica podpisała umowę koalicyjną

- Szefowie: PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia - Jarosław Gowin i Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro podpisali nową umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

W siedzibie PiS odbyło się spotkanie liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski po zakończeniu spotkania poinformował, że zakończyło się ono podpisaniem nowej umowy koalicyjnej. Dopytywany o treść podpisanego dokumentu, Sobolewski stwierdził, że "umowa ma charakter wewnętrzny". - O treści umowy nie będziemy informować - zaznaczył.

Nowa umowa w ramach Zjednoczonej Prawicy była negocjowana od dłuższego czasu, a jej podpisanie było konieczne, gdyż poprzednia umowa wygasła 11 listopada br., wraz z końcem minionej kadencji parlamentu.

Szef Porozumienia podziękował za dobre rozmowy Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobro. "Obiecujemy cztery lata ciężkiej, uczciwej pracy dla Polski" - napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

J. Sellin ws. umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy: lada dzień podpisanie
Krzysztof Sobolewski, który był gościem "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce podkreślił, że "ma nadzieję, że nie będzie już takiej sytuacji jak ta z 30-krotnością". - W pierwszej kolejności będziemy chcieli wdrożyć naszą "piątkę na 100 dni" przedstawioną podczas kampanii wyborczej. Dalsze działania będziemy przedstawiać w kolejnych etapach - zapowiedział.

Szczegóły nowego porozumienia zostały uzgodnione podczas zeszłotygodniowego spotkania liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz Krzysztofa Sobolewskiego.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

Bewq2019.11.29 10:29
Jaki rząd taki elektorat... pusty, leniwy, kłamiący i kradnący...
Adv2019.11.29 10:28
Ciekawe, jak im pójdzie dalsze demolowanie i niszczenie Polski oraz okradanie Polaków... a ciemny lud wszystko kupi.
anonim2019.11.29 10:27
Cóż... demokracja to ustrój głupców... i mamy rząd, jaki mamy. Beznadzieja na każdym polu.
Antonim2019.11.29 10:13
No cóż, Gowinowi nie wierzę kompletnie. Dopóki PiS nie zeskrobie tego brudu z butów nie może liczyć na moje poparcie - już teraz nie działa to, że łącząc partie łączymy wyborców. Teraz jeśli przylepiamy brudy tracimy wyborców i tak już teraz będzie. A wybory prezydenckie się zbliżają.
Zenon2019.11.29 9:58
Bujali się tyle z ta umową, bo Gowin - największa psuja w Zjednoczonej Prawicy (zniszczył naukę polską na życzenie środowisk lewacko platformerskich!), który dostał kilku więcej posłów, bo wymusił lepsze miejsca na listach, teraz wymusił co chciał i PJK dla zachowania większości przystaje na jego warunki. Najpewniej jego sprawką jest oddanie Komisji Rodziny w ręce lewaków, by nie doszło do przegłosowania zakazu aborcji eugenicznych, jako ze sam jest za zgniłym kompromisem aborcyjnym czy wymuszenie apelu do prezesa M. Banasie, żeby odszedł, bo naraził się Gowinowi i jego ludziom!? - a oświadczenie i kamienica posłużyły tylko za pretekst!!
Sutener z Krakowa Marian B.2019.11.29 5:54
Dzisiaj w Lidlu Black Friday wielkie promocje! Najnowszy Różaniec, z kolekcji Limited Edition TYLKO 7.99 Opłatek Limited Edition, pakowany po 5 sztuk TYLKO 1.99 Przy zakupie 2 produktów Cudowny Medalik z podobizną Paetza GRATIS !!!! Specjalna oferta dla dla Sióstr Zakonnych Cudowny Wibrator TYLKO 79.99 Oferta specjalna dla Studentów Seminarium, Kleryków i Ministrantów. Cudowny Żel odbytniczy, zapachowy TYLKO 3.99 za 250 gram. Przy zakupie 5 kg- Poradnik modnego geja GRATIS !!! UWAGA! Ministranci, przychodzą z zaświadczeniem od PROBOSZCZA !
anonim2019.11.29 0:11
#Kaczyński #Gowin #Ziobro #kgz #paranoja
Tylko Konfederacja 2019.11.28 23:41
Niech żyje nam WOLNY STAN . Wiwat młodzi . Tak trzymać .
anonim2019.11.28 22:44
Aha, wewnętrzny, czyli nie podpisali. Różnica zdań w kwestii Banasia (dla frondelków - Pana Banasia)
Kama2019.11.28 23:49
Aha, Ale źle myślisz! A widziałeś podpisaną umowę Koalicji PO-KE-monów? Nie! Tylko machali nią w TV ! Też nie sprawdzałes? Więc po co te durne domysły!?
Topek2019.11.28 22:12
Teraz będą sie zastanawiać co dalej bo kryzys nadchodzi pieniądze rozdane a społeczeństwu trzeba dalej prać mózgi propagandą dobrobytu
Ślązak2019.11.28 22:34
A wiysz co znaczy po naszymu " topek " ? Nocnik . Ale to niy szkodzi . Jestem za tym co piszesz obiema ręcami :)
...2019.11.29 16:44
Jo wiym
Bizon2019.11.28 22:04
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
anonim2019.11.29 10:26
Cóż... ludzie głupi i naiwni wszystko kupią, dobitnie widać to na twoim przykładzie.
My2019.11.28 22:02
Spoko PO-je-by i inni lewaccy śmier-dziele, wkrótce będziecie rżeć jak końska du-pa do bata ! Oto metoda do przejęcia większości w Senacie przez PIS: 1. Panią senator Lidię Staroń, która startowała w wyborach z listy PIS należy jak najszybciej przywołać do porządku, bo nie została senatorem by wstrzymywać się od głosu (takie coś może sobie robić Jachira, a nie poważna kobieta senator), i oświadczyć jej, że jeśli się nie podporządkuje to zostanie obłożona anatemą do trzech pokoleń ! 2. Minister Ziobro powinien pogonić eu-nuchów sędziowskich do procesów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego z PO. Ci dwaj po wyroku „usiądą” sobie na jakiś czas, co da kolejne 2 głosy dla PIS ! 3. Jak widać jeden z senatorów PO to niepełnosprawny siedząco-leżący na wózku inwalidzkim. Trzeba z nim rozmawiać ! Skoro kasuje 500 plus od PIS-u, to powinien przejść na stronę PIS ! 4. Ten cały Michał Kamiński (misiek), obecnie w-ce marszałek senatu to chodząca bida ! Jemu wystarczy obiecać, że po tej kadencji za 4 lata dostanie intratne stanowisko w rządzie lub spółce skarbu państwa, to będzie lizał rękę jak pies ! A co będzie po 4 latach ? Bóg wie ! 5. Grodzki jest „jeszcze”marszałkiem senatu, ale słyszymy, że był lekarzem łapówkażem, dyrektorem szpitala, którego zadłużył na kilkadziesiąt milionów zł i postawił go na skraju bankróctwa . Szpital w końcu zbankrutował ! Ciapa, fajtłapa i matoł, przygłup ekonomiczny i łapówkarz, jak wszyscy z PO. Ręce opadają ! profesor Grodzki (nie, nie mąż Anny grodzkiej) ze Szczecina ma dom, mieszkanie i działkę budowlaną, jeździ luksusowym Jaguarem XF i posiada setki tysięcy w zł i obcych walutach $, €, Fr i papierach wartoćciowych . Ciekawe skąd ? Przecież według niego „łapówki” szły na fundację przy szpitalu, a nie na jego prywatne konto ?!! Ot zagadka ! Jest kolejna osoba , oprócz Prof. Agnieszki Popieli, potwierdzająca, że Grodzki brał łapówki w Szpitalu Szczecin Zdunowo przy ul Sokołowskiego, gdzie był wówczas ordynatorem” – to pan Guzikiewicz (dane osobowe są przekazane do CBA). I kolejni ludzie zgłaszają się, aby potwierdzić łapówkarstwo Grodzkiego ! Oj dzieje się dzieje ! 6. Są to minimum 3-4 głosy odzyskane w zasadzie bez większego wysiłku, i raczej pewne w 100%. Wysyłamy Grodzkiemu propozycję, podobnie jak prośby do Bolka o udostępnienie nam metody wygrywania w toto-lotka każdego tygodnia, aby Grodzki podpowiedział nam jak to się robi, że pacjęci lub członkowie ich rodzin wpłacają pieniądze „dobrowolnie” na fundycję, a profesor jako szef tej fundacji ma takie bogactwo na kontach i w nieruchomościach ! Czekamy na udostępnienie nam tych informacji z niecierpliwością, bo biznes oparty na fikcyjnych fakturach dzięki CBA już nie działa.
Kama2019.11.28 23:44
My! Chłopie ! Ale Staroń już wcześniej opuściła PIS, jest jako niezależna! Jest ich chyba 4-czy 5 takich senatorów ! Nie wiesz o tym?
Luther2019.11.28 22:01
Dwóch narodów, których Polacy nigdy nie zaakceptują – to Rosja i Niemcy !!! To nasi sąsiedzi z prawej i lewej strony. Niemcy wymordowali 6 milionów Polaków. Ruscy prawdopodobnie dużo więcej . Gdybyśmy my Polacy im ten holokaust przebaczyli, to historia uznałaby nas za durniów !!! Niestety wielu Niemców pozostało po wojnie w granicach Polski, a dodatkowo Stalin przysłał nam po wojnie 200 tys. swoich, zaufanych ludzi, rozmieszczając ich głównie w wojsku UB, WSI, milicji, sądach, szkołach i urzędach. Dzisiaj potomkowie tych nacji (m.in. resortowe dzieci) to opozycja totalna, czerwona i tęczowa zaraza, to lewactwo, które nienawidzi Polski i Polaków. Zamordowana niedawno J. Brzeska napisała na transparencie: „Polacy, nie wiem co, ale musimy z nimi coś trobić” ! Tak, to prawda Polacy – musimy z nimi coć zrobić !
Konfederata2019.11.28 22:00
Rolnicy polscy ! Prosimy was o zainteresowanie się tym co dzieje się w Europie zachodniej, na razie w Holandii, Niemczech i Francji, ale wkrótce i w innych krajach. Tamtejsi rolnicy denonstrują przeciwko ich dyskryminacji blokując miasta i drogi za momocą ciągników. Chodzi o restrykcje rządów lewackich i nacisku lewackich organizacji środowiskowych, dotyczące ich produkcji rolnej, rzekomego niszczenia przyrody i klimatu przez rolników, rzekomego zatruwania środowiska środkami ochrony roślin i związkami azotowymi w produkcji zwierząt. Wy – jako polscy rolnicy macie dzięki Bogu wybór : Albo iść taką samą drogą jak oni w Europie zachodniej, gdzie czekają na was te same restrykcje, albo – głosując na PIS, nie będzie wam nic grozić, bo ta formacja polityczna nie pozwoli na takie idiotyzmy jak na zachodzie.
Rolnik2019.11.28 23:29
Holenderskie krowy naszym pierowwzoreem.
Urszula 2019.11.28 21:59
Karol Guzikiewicz radny z Pomorza złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez T. Grodzkiego marszałka senatu z PO. Zgłaszają się kolejne osoby zobowiązane przez Grodzkiego do płacenia łapówek. Natomiast Dominik Tarczyński złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Czarzastego za propagowanie komunistycznego ustroju totalitarneg w TVP Info. Zawiadomienie powinno dotyczyć także redaktora Adamczyka, który zaprosił do studia Czarzastego pozwalając mu na propagowanie ustroju totalitarnego, i nie wydalenie tego przestępcy ze studia !
Katolik2019.11.28 23:28
Karol Guzikiewicz jest odpowiedzialny za złą sytuacjęstoczni. proszę nie przypominać tego szkodnika!
nie 2019.11.28 21:55
Zawsze chciałem to zrobić. Pierwszy!