Na filmie widać, figurę Jezusa, która wygląda jak żywa. Wystarczy dobrze się przyjrzeć, by zobaczyć, że ... otwiera oczy. Choć nagranie powstało w czerwcu, dopiero niedawno trafiło do sieci. Od razu zyskało olbrzymi rozgłos. Jedni twierdzą, że w kościele w Saltillo wydarzył się cud, inni podchodzą do sprawy bardziej sceptycznie. Przekonują, że jest to złudzenie optyczne lub zwykły fotomontaż. – Co za zbieg okoliczności, że akurat był tam ktoś i to nagrał – napisał Internauta. – Od razu widać, że to aktor!

Ivan Escamilla, ekspert od zjawisk paranormalnych twierdzi, że film bez wątpienia jest wyjątkowy. Tłumaczy, że analizowało go ponad dwudziestu specjalistów, w tym księża, rzeźbiarze, dziennikarze i twórcy efektów specjalnych. Zapewnia, że żadnemu z nich nie udało się znaleźć dowodów na to, że nagranie zostało spreparowane. 

Niezwykła figura znajduje się w kościele w Saltillo w Meksyku. Jak podają zagraniczne media do miejscowości ściągają teraz tłumy pielgrzymów, którzy wierzą, że w świątyni miał miejsce cud. Sama diecezja sprawy nie komentuje.

ZOBACZ FILM:

 

lop/fakt.pl