02.03.19, 08:00Fot. nikater via Wikipedia, CC 2.0

Jutro wybory w Gdańsku. Rozpoczęła się cisza wyborcza w całym kraju

W niedzielę Gdańsk będzie wybierał nowego prezydenta, w związku z wygaśnięciem mandatu Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w trakcie gdańskiego finału WOŚP. O północy rozpoczęła się w związku z tym cisza wyborcza, która potrwa do godziny 21 w niedzielę.

O objęcie fotela prezydenta Gdańska ubiegać będzie się pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Grzegorz Braun oraz Marek Skiba. Głosowanie rozpocznie się jutro o godzinie 7 rano i potrwa do godziny 21.

Zgodnie z przepisami, cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, trwa do jego zakończenia i obejmuje cały kraj.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Marta2019.03.2 11:25
Skandalem jest, że Płażyński nie poparł Brauna tylko jakiegoś nieznanego kandydata. Dobro Polaków nie jest istotne, najważniejsze by prawdziwa prawica nie rosła w siłę i nie zabierała elektoratu filosemickiemu i banderowskiemu PiS-owi. A najlepsze jest to, że sam Płażyński przyznał program jego i Brauna był zbieżny w prawie wszystkich tezach. Nigdy więcej nie zagłosuję na PiS, a ten polityk upadł w moich oczach całkowicie.
ppp2019.03.2 10:02
Cisza w całym kraju bo Gdańsk głosuje ? no bez przesady : Gdańsk to co to, to złote miasto?