01.02.18, 09:35

Karczewski: Rząd odpowie Izraelowi i innym krytykom

,,Rząd wyda oświadczenie, w którym jeszcze dokładniej wskaże jaki jest sens, czego dotyczy nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, czego po niej oczekujemy'' - poinformował dziś Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.


Na antenie radiowej ,,Trójki'' Karczewski przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość zostało zaskoczone nagłą ofensywą Izraela. ,,Zaskoczyła nas ta burza, wszystkich zaskoczyła, również i nas. I w tej chwili chcemy przejść do spokojnego, wyważonego, pogłębionego dialogu. Liczę na to - i jestem nawet przekonany - że już od dziś zaczniemy działanie'' - powiedział polityk.


Jak zapewnił Karczewski, jeszcze dzisiaj rząd Zjednoczonej Prawicy wyda oświadczenie, w którym ,,jeszcze dokładniej wskaże, jaki jest sens, czego dotyczy, czego oczekujemy po tej ustawie''. Karczewski zapewnił też, że rząd będzie ,,prowadzić dialog i tłumaczyć'' rzecz ,,każdemu, kto ma wątpliwości''.

W nocy Senat przyjął bez żadnych poprawek ustawę przegłosowaną wcześniej w Sejmie przez wszystkie kluby parlamentarne. Chodzi o nowelizację ustawy o IPN, która penalizuje takie określenia jak ,,polskie obozy śmierci'' oraz nakłada kary więzienia lub grzywny za przypisywanie narodowi polskiemu na przykład niemieckich zbrodni.

mod/polskie radio, fronda.pl