04.03.14, 19:18kard. Peter Turkson, fot. Wikipedia

Kardynał broni homoseksualistów w Ugandzie

Komentarz padł podczas konferencji na temat Kościoła i praw człowieka zorganizowanej w Bratysławie. Kardynał powiedział, że Uganda nie powinna skazywać homoseksualistów na karę dożywotniego pozbawienia wolności, bo „to nie są kryminaliści”.

Zaznaczył przy tym, że Watykan powinien wezwać społeczność międzynarodową do dalszego wspierania finansowego Ugandy. Przypomnijmy, że Bank Światowy oraz kilka zachodnich krajów wstrzymało pomoc dla tego kraju, co może odbić się na sytuacji najbiedniejszej ludności Ugandy.

Kardynał powiedział także, że afrykańska tradycja odrzucająca homoseksualizm pomogła uchronić tamtejszą społeczność przed skandalami seksualnymi w Kościele. Niechęć do homoseksualizmu sprawiła, że pedofilskie tendencje nie miały podłoża do rozwoju.

Pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.03.4 20:13
Kardynał ma rację homoseksualistom należy pomóc nie popierając ich zachowań. Nie można popierać zarówno skrajnych zachowań środowisk LGBT lub im przeciwnych.
anonim2014.03.4 21:05
Pederastów trzeba leczyć, a nie wsadzać ich do kryminału.
anonim2014.03.4 22:14
kard. Turkson tym razem odjechał totalnie. Homoseksualizm jest szkodliwy i jeżeli ktoś nie chce się leczyć to powinien siedzieć w kryminale.
anonim2014.03.5 6:34
"Pederastów trzeba leczyć, a nie wsadzać ich do kryminału." Każdy poważny psychiatra lub psycholog przyzna, że dzisiaj nie ma sposobów na zmiane orientacji seksualnej. Nie da się leczyć homoseksualizmy czy nawet.... o z grozo... pedofilii. Przykościelni "szamani" liczą na to, że modlitwa uzdrowi - i też się z tym specjalnie nie kryją. Też wierzę w moc modlitwy, a czkolwiek trzeba umowić w takim wypadku o omodleniu, nawróceniu itp., a nie o leczeniu.
anonim2014.03.5 6:37
"kard. Turkson tym razem odjechał totalnie. Homoseksualizm jest szkodliwy i jeżeli ktoś nie chce się leczyć to powinien siedzieć w kryminale." Zmień religie. My katolicy nigdy nie ucyzliśmy, że ludzi należy gnoić i niszczyć. Nie uczyliśmy też krymynalizacji homoseksualizmu.
anonim2014.03.5 7:08
#habukak#AirWolf Dobrą metoda leczenia pedałów jest dla nich gra w kulki waszymi wykastrowanymi jajami.
anonim2014.03.5 7:11
Polski KK wyraźnie stanowi iż sam homoseksualizm nie jest grzechem lecz grzechem jest jego seksualne praktykowanie!!!.
anonim2014.03.5 7:21
Ondraszek: "Polski KK wyraźnie stanowi iż sam homoseksualizm nie jest grzechem lecz grzechem jest jego seksualne praktykowanie!!!." Dokładnie, jednocześnie opowiada się za depenalizacją homoseksualizmu i praktyk homoseksualnych. Że są grzechem nie znaczy, ze należy za nie zamykać w więzieniach. Jednocześnie dla KK takim samym grzechem jak homoseksualizm jest masturbacja, seks pozamałżeński itp. Nie są one grzechem mniejszym niż homoseksualizm, bowiem w Piśmie wszystkie one są wymienione w tym samym miejscu, po przecinku. Mówie jak jest.
anonim2014.03.5 7:30
@Grund Ja nic nie napisałem ze tak nie jest.W powyższym artykule nie chodzi o samogwałt jak i inne! Skoro masz je na sumieniu to już twoja sprawa
anonim2014.03.5 8:04
Jezus Chrystus żyjący i nauczający w Kościele mówi jasno, jakie są cele aktu seksualnego. Z prawa naturalnego, z Pisma św. i Tradycji wynika, że istnieją dwa nierozerwalne cele aktu małżeńskiego, a są nimi nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety oraz rodzenie dzieci. Każde celowe wykluczenie jednego z tych celów jest niemoralne. Ponieważ homoseksualne współżycie nie wypełnia żadnego z dwóch celów aktu seksualnego, dlatego wszystkie akty homoseksualne jako przeciwne naturze są głęboko niemoralne. Kościół potwierdza w Katechizmie, że "Tradycja, opierając się na Piśmie Świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie, zawsze głosiła, że «akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane» Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym przypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane" (2357).
anonim2014.03.5 11:40
@Grund Nie masz prawa wypowiadać się używając sformowania "MY katolicy". Wypowiadać to się możesz w swoim imieniu bo za 1 mld katolików ma się kto wypowiadać.
anonim2014.03.5 14:52
Grund, piszesz, że homoseksualizm nie jest do wyleczenia. Poważni psychiatrzy, a którzy to niby są? Jeśli nie potrafią to znaczy, że nie mają wiedzy, albo nie potrafią leczyć. Homoseksualizm jest wyleczalny. Są opracowane metody psychoterapii dla takich osób, i to skuteczne. Tak więc bzdurą jest, że niemożna wyleczyć homoseksualizmu.
anonim2014.03.5 15:09
@Ondraszek1 "Jezus Chrystus żyjący i nauczający w Kościele mówi jasno, jakie są cele aktu seksualnego." Jezus na ten temat nic nie głosił, natomiast teologowie po nim owszem. "Z prawa naturalnego, z Pisma św. i Tradycji wynika, że istnieją dwa nierozerwalne cele aktu małżeńskiego, a są nimi nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety oraz rodzenie dzieci." Oczywiście Pismo wspomina też o wielożeństwie, ale Tradycja sobie to subtelnie pominęła. "Każde celowe wykluczenie jednego z tych celów jest niemoralne." Dla Jezusa nawet pożądliwe spojrzenie na kobietę jest niemoralne, mimo że wynika z naszej przyrodzonej natury. Jezus był nie lepszy niż Brawario / Salwowski, który zakazałby tańców :) "Ponieważ homoseksualne współżycie nie wypełnia żadnego z dwóch celów aktu seksualnego, dlatego wszystkie akty homoseksualne jako przeciwne naturze są głęboko niemoralne." Problem w tym że homoseksualizm wynika właśnie z natury owych homoseksualistów. Nie ma czegoś takiego jak "nienaturalne". W naturze istnieją obojnaki, zwierzęta rozmnażające się bezpłciowo a także zachowania seksualne które nie mają na celu doprowadzenia do rozrodu. W naturze większość zwierząt nie jest monogamistami. "Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia." Jeśli kobieta i mężczyzna nie chcą mieć dzieci to też są potępieni? Średniowiecze mentalne. "Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej." "Komplementarność płciowa" to pusty znaczeniowo termin. Kościół nie może udowodnić że u homoseksualistów nie ma "komplementarności uczuciowej", może co najwyżej cytować statystyki i generalizować promiskuityzm części homoseksualistów na całość. @Zorro "Homoseksualizm jest wyleczalny. Są opracowane metody psychoterapii dla takich osób, i to skuteczne. Tak więc bzdurą jest, że niemożna wyleczyć homoseksualizmu." Nikt nigdy nie udowodnił że można "wyleczyć" homoseksualistę. Najgłośniejsze przypadki to te leczenia prądem albo pornografią dla heteroseksualistów. W przypadku innych terapii mamy do czynienia z takim samym "leczeniem" jak z leczeniem nieuleczalnych chorób, czyli zapobieganiu symptomów. Nie słyszałem o żadnej terapii w której "wyleczono by" homoseksualistów i że nie byłoby recydywistów. Parę procent "prawdziwie wyleczonych" mogło być biseksualistami dla których bodźcami seksualnymi były kontakty zarówno z kobietami jak i z mężczyznami, jednak zdołano im wmówić że tylko heteroseksualne są właściwe. Co więcej, nigdy nie widziałem takich "badań nad leczeniem homoseksualistów" na lesbijkach. Wszystkie skupiają się na gejach i epatują subiektywnymi nawróceniami, świadectwami. Takich "terapii" nie uznaje się w świecie naukowym za prawdziwych, żadne też nie przechodzą peer review.
anonim2014.03.5 20:23
#Anonymous Brawo!!!Nowa anonimowa apokryfowa teoria nauk KK! Jesteś geniusz !Więcej jesteś Eugeniusz czyli szary głupawy pospolity Gienek
anonim2014.03.5 20:25
#Anonymous A może pedalskie-Gienia?
anonim2014.03.6 10:47
@Ondraszek1 Nie zapluj sobie brody Ondraszku :) Ja tylko piszę oczywistości - nauki Jezusa są wyprane z odniesień do homoseksualizmu czy jakiejś "nauki o komplementarności małżeńskiej". To zwycięski Kościół Pawła wymyślił taką a nie inną teologię, w której nawet do małżeństwa jako takiego zniechęca, aczkolwiek go nie odrzuca. Cynicznie stwierdza po prostu że jak mus to mus - jak ludzie muszą grzeszyć to niech przynajmniej grzeszą w małżeństwie :)
anonim2014.03.6 13:09
#Anonymous Gienia!!!Idź w pokoju i nie grzesz więcej!.