08.10.20, 17:20Fot. screenshot - YouTube

Karykatura Chrystusa ,,ekspresją artystyczną’’?! Urban uniewinniony

Jerzy Urban nie poniesie konsekwencji w związku z publikacją obrazoburczego wizerunku Jezusa Chrystusa w tygodniku „Nie”. Sąd Rejonowy w Warszawie uznał go niewinnym w procesie o obrazę uczuć religijnych. Zdaniem sądu wizerunek był jedynie „ekspresją artystyczną”. Wyrok nie jest prawomocny.

Po ponownym rozpoznaniu sprawy, Sąd Rejonowy w Warszawie uznał, że Jerzy Urban nie jest winny obrazy uczuć religijnych, czego miał dopuścić się publikując karykaturalny wizerunek Chrystusa na łamach tygodnika „Nie”.

- „Ekspresja artystyczna - obrazy, rzeźby, instalacje, filmy, fotografie, scenografie sztuk teatralnych, a także karykatury - wywołują i wywoływały w przeszłości i chyba zawsze wywoływać będą rozmaite kontrowersje wśród odbiorców. Jednak nie każde zachowanie naruszające standardy kultury i obyczajów może być traktowane jako znieważające” – stwierdziła sędzia Katarzyna Balcerzak-Danilewicz.

Proces w tej sprawie rozpoczął się już w 2014 roku. Wówczas to prokuratura skierowała wobec Jerzego Urbana zarzut dot. obrazy uczuć religijnych. Chodzi o opublikowanie w tygodniku „Nie” „karykaturalnego wizerunku nawiązującego do wizerunku Jezusa, z mało inteligentnym wyrazem twarzy”. Proces trwał kilka lat, aż wreszcie w 2018 roku sąd rejonowy uznał Jerzego Urbana winnym obrazy uczuć religijnych sześciu osób i wymierzył mu grzywnę w wysokości 120 tys. zł. Naczelny tygodnika „Nie” odwołał się jednak od tego wyroku, po czym warszawski sąd okręgowy uchylił go w marcu ub. roku i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Teraz, po ponownym rozpatrzeniu, Sąd Rejonowy Jerzego Urbana uniewinnił.

kak/PAP, wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.10.21 23:33
++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P> te 5 % to ponad 3 miliony polek i polaków +++. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
Artysta2020.10.11 12:18
Matka urbana była kurvą a on jest szmatą do dup świń. To byłą expresja artystyczna
Kinol2020.10.11 12:19
To prawda, nie artyzm.
Ja, Szatan2020.10.9 17:22
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy bym się nie odważył bluźnić Tej, która, zgodnie z wolą Boga zmiażdży mi głowę, a tym bardziej Jej Synowi. Więc róbcie to wy. ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. 4. Udawajcie rozsądnych i racjonalnych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Wziąłeś dzisiaj pigułki, dziadku?”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przestawiajcie zawsze jako naiwne bajki, praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
doktur Hałs2020.10.9 18:06
Widzę , Jasiu, że znowu zapomniałeś zażyć swoje lekarstwa bez których wciąż słyszysz w głowie różne dziwne głosy, które ci każą robić te wszystkie dziwne rzeczy. Jeżeli to się powtórzy będę zmuszony ponownie wsadzić cię w kaftan bezpieczeństwa !
MACIEJ2020.10.9 16:59
Komuniści mają krew na rękach - panie Urbanie !!!!!!!!!!!
Prawy2020.10.15 18:02
Panem mianować zwykłego ludzkieog śmiecia ? Doprawdy zanadto go oszczędzasz. Nim można wytrzeć buty z łajna nic więcje.
prawy2020.10.9 13:02
takich Sąd uniewinnia tylko lewackie przekonania są POd ochroną w imię prawdy innaczej kiedy ten lewacki terror zostanie zmieciony na wieki,co to za Sady,kto da więcej i kto zna stróżłów "prawa"ten wygrywa H A Ń B A!!!!!!!!!!!!!
Alojzy Cedzidło2020.10.9 15:32
Panie " prawy " , tez bym powiedział " Hańba " , chociaż sprawa warta innej mniej delikatnej nazwy . Dziwię się tylko tej uczciwej części sadownictwa . " Kichają " po ich honorze koledzy , a oni nic , milczą . Sprawiedliwe wyroki to zbyt .mało , tym bardiej ,że klika i tak je zmienia .
Bożena2020.10.9 9:24
Taki sąd jaki Urban.
Apel2020.10.9 8:58
HAŃBA!!!
DanielS2020.10.8 23:53
A gdyby tak jakaś gazeta umieściła karykaturę z obsmarowaną przykładowo odchodami np.flagę tęczową, albo inne symbole z np. zdjęcie księgi Koranu, albo gwiazdę Dawida, czy wtedy to będzie tak samo działało??.
MaxFiend2020.10.9 8:02
Tak.
Jan Radziszewski2020.10.8 22:46
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
hoop2020.10.8 21:03
dobry Sąd, dobry...skoro mnie znieważali i też wydał negatywny wyrok...to i malunek mógł Uszatek znieważyć...jestem tak samo godna szacunku jak malowidło
Odpowiedz parchu, ateisto na proste pytanie:2020.10.8 20:25
CO TY TU ROBISZ?
"third time's a charm"2020.10.8 20:49
https://wpolityce.pl/polityka/147225-czerwonym-autorytetom-naprawde-wolno-wiecej-urban-obraza-na-filmie-zydow-co-na-to-lewica
Fourth, shove up to your ass, ass attendant!2020.10.8 21:24
CO TY TU ROBISZ? Answer the fuckin' query! Don't look for the answer in the geezer's ass.
Dziadzio dziś znowu oszukał opiekunkę2020.10.8 21:51
i wypluł tabletki, zamiast je zażyć?
Polak2020.10.8 20:14
Karykaturą był sam wniosek sekciarzy którzy sami zeznali że nigdy nie widzieli tego rysunku. Cóż, jak widać mimo wysiłków pisowskich komunistów oraz sekty katolickiej wciąz są w Polsce rozsądni sędziowie :)
JPIII2020.10.8 20:00
Na tych obrazach Urban ujął rzeczywisty obraz chrystka. Przecież to by dureń, bękart którego urodziła maryśka gwałcona przez bożyszcze zw. bogiem. A chrystek to był pe....dzio, który łajdaczył się z 12 kolesiami zw. apostołami na pustyni, bo przecież żadnej kobiety do towarzystwa nie mieli.
mmmm2020.10.8 22:39
dziadku masz kisiel w głowie!
DanielS2020.10.8 23:55
Takiż mądry półgłówku napisz coś więc o Mahomecie odważniku JPIII.
Xylaz2020.10.9 8:44
Ale po co ma pisać o Mahomecie? To z katolicyzmem mamy tutaj największy problem, niei z Islamem.
Racjonalista2020.10.12 8:53
Nienawiść. Pogarda. Kłamstwo. Ulżyło Ci? Exorcizo te, immundissime spiritus, omnis incursio adversarii, omne phantasma, omnis legio, in nomine Domini nostri Jesu Christi eradicare, et effugare ab hoc plasmate Dei. Ipse tibi imperat, qui te de supernis caelorum in inferiora terrae demergi praecepit.
A - K2020.10.8 19:55
Zabolało??? Nie współczuję!!!
Styki2020.10.8 19:54
Jezus Chrystus jest dopełnieniem każdej rzeczy i centrum, do którego każda rzecz dąży. Kto go zna, zna racje wszystkich rzeczy. (Pascal)
Pawel2020.10.8 19:41
Musimy skazać go...na zapomnienie i totalnie go ignorować. To go najbardziej zaboli..
A karykatury Mahometa wolno?2020.10.8 19:38
Czy też nie?
Boholt2020.10.8 19:30
Czy wiadomo jakie IQ miał Jezus? To by rozstrzygało.
Anonim2020.10.8 19:15
Panie Urbanie czy wie pan, że w piekle najbardziej diabły znęcają się nad tymi ludźmi, którzy im służyli za życia? Bo wie pan - tam jest odwrotność - czyli nienawiść największa jest do tych, którzy byli "współpracownikami". Dla diabłów tacy ludzie są najbardziej żałośni i nimi pomiatają. PESEL pański bije na alarm, wiek poborowy już dawno pan osiągnął.
Karol2020.10.8 19:31
Urban to Żydo --Komuna Bolszewicka --ORGINAŁ ==JAK Stalin
Anonim2020.10.8 19:41
Ja wiem, wiem ale nawet największa kanalia ma szansę się nawrócić - z Szawła stać się Pawłem. Tym bardziej, że nie wiemy dlaczego stał się kanalią - często przyczyny są nie w samej kanali ale na przykład w złym wychowaniu, traumach dzieciństwa itd.
Polak2020.10.8 20:15
Jasiu, czy wiesz że piekło to tylko wymysł którym okultyści straszą naiwnych by wyłudzać od nich więcej pieniędzy?
Natalja Siwiec2020.10.9 8:36
Urban nie jest Katolikiem, więc raczej nie trafi do katolickiego piekła. Ludzie niewierzący w wasz zbiór bóstw zwyczajnie umierają, a tylko Wy, którzy nagrzeszyliście trafiacie tam lub gdzieś indziej.
Spokojny2020.10.12 8:56
Fajnie kombinujesz. Pustka rodzi pustkę. Wieczna pustka - na to czekasz.
Olej2020.10.8 19:10
Nie ma w Polsce instancji co by go ruszyła - z posadowienia. Takie mamy kolejne pospolite jak ilość i długość wszystkich Alei im. Armii Ludowej we wszystkich miastach i miasteczkach w Polsce. Pamięć w narodzie żyje, kwitnie i ma się tak dobrze jak jego organ - propagandowy.
hassan2020.10.8 18:37
hu.. dup.. i kamieni kupa
Pokaż Woleński, Hartman, Passent, Urban2020.10.8 18:04
jakim jesteś żydowskim bohaterem a nie żydowskim gajowym. Pisz o żydach w taki sposób w jaki piszesz o Polakach, katolikach o naszych obrządkach. Pośmiej się, wydrwij kaziroctwo wasze, kretyńską kabałę, tysiąc waszych "10 przykazań", idiotyczne zakazy, nakazy szabesowe, obrządki imbecyla z pejsami do ziemi, itp. itd. . . . . Ci jednokierunkowi ateiści, jak Hertrich-Woleński, Hartman, Passent, Urban dosłownie srrają w nieprane gacie na samą myśl aby w podobny sposób wyrazić się o żydach i ich żydowskim hokus-pokus, ich "wierze", o ich parchatym "prawie" sankcjonującym pedofilie. . . .Naczelny rabin Polinu natychmiast by zadzwonił i OPIERRDOLIŁ, amabasada Wysraela poprzez swego "attaché" do spraw Polinu by zadzwoniła i OPIERRDOLIŁA, Anti-Defamation League, filia na Polin wysłała by kogoś z Mossadu i zyebała takich jak bure suki, Pravda Wyborcza dostałaby biegunki koszernej, żadnych wyjazdów frajerskich do Wysraela, itp., itd. BYCIE skürwysynem, kürwą wobec Polaków, katolików jest dla tych parchów bardzo bezpieczne "zajęcie".
Konrad2020.10.8 18:19
I tu masz problem, bo akurat Urban nabija się z Żydów identycznie, jak z Polaków-katolików. Czasem nawet w jeszcze wredniejszy sposób. Ale aby coś komentować, należy to poznać.
"Urban nabija się z Żydów identycznie"2020.10.8 18:40
O przykład proszę jego równie ordynarnego nabijania się z żydów. Cierpliwie poczekam.
Konrad2020.10.8 19:14
Udaj się, proszę, szanowny leniu, do biblioteki i dokonaj kwerendy. Nie gromadzę starych, wyczytanych gazet. Ale, w przeciwieństwie do ciebie, je czytam.
Japa2020.10.8 19:22
Czytasz " Nie " Urbana ? A a a a To wszystko jasne .
Konrad - Japa2020.10.8 19:54
PODAJ, KUURWA MAĆ, PRZYKŁAD - CYTAT!
Na Goglu cię zbanowali?2020.10.8 20:36
https://wpolityce.pl/polityka/147225-czerwonym-autorytetom-naprawde-wolno-wiecej-urban-obraza-na-filmie-zydow-co-na-to-lewica
Japa2020.10.8 23:26
" Konratku " Drogi , a nawet , jak by powiedział poseł Szczerba , KOCHANY". Uspokój się , bez nerwów i łaciny .O jaki PRZYKŁAD chodzi . O jaki cytat . Odnoszę rażenie ,że nie powinien żeś zaglądac do flachy przed zasiadaniem do kompa .
Japa2020.10.8 19:19
Ginę z ciekawości . I ja poczekam .
Dla pewności - drugi raz:2020.10.8 20:36
https://wpolityce.pl/polityka/147225-czerwonym-autorytetom-naprawde-wolno-wiecej-urban-obraza-na-filmie-zydow-co-na-to-lewica
Japa2020.10.8 23:48
Chudzina jestem internetowy . Napisz to sam , a nie odsyłaj mnie do internetu . .
Alojzy Cedzidło2020.10.8 19:17
Twoje ,opinie , uwagi , propozycje w 100% trafne . Tyle tylko ,że nie całkiem kompletne , Ja bym i Sądy dorzucił
insygnia sztormu2020.10.8 17:55
Wielki jęk zawodu wśród miłujących bliźniego swego i wrogów swoich... Urban skwierczący na stosie sprawiłby im radość... :)
Japa2020.10.8 17:49
No i fajnie . A czego się można spodziewać po obecnej trzeciej władzy a i po Urbanie też .. A tak poważnie to dowód głupoty i śmierdzącego tchórzowstwa i Sądu i Pana Redaktora . Karykatury Mahometa nigdy nie narysują . Na sama myśl o tym mają pełne gacie .
Po 11 ...2020.10.8 18:03
Co to za idiotyczny argument? Karanie 2 latami więzienia (w przypadku katolików), czy karą śmierci (w przypadku muzułmanów) za obrazę jakiegoś proroka jest równie idiotyczne, głupie i prymitywne. Na marginesie przypominam, że w Polsce panoszą się katolicy (muzułmanie jeszcze nie). Na głupotę jednych, czy drugich będziemy zawsze reagować szyderstwem. A dla równowagi wprowadzimy przepis o karaniu uczuć ateistycznych (też 2 lata więzienia). Np. jak katolik publicznie zakwestionuje nie istnienie boga - to do kicia na 2 lata. A co? będzie paralelnie.
Styki2020.10.8 18:46
Ciesze sie Jezu, ze jestem Twoim wyznawca! Sprawdzaja sie Twoje slowa, ktore wypowiedziales 2000 lat temu : z powodu mojego imienia bedziecie w nienawisci u wszystkich.
Po 11 ...2020.10.8 19:30
Jezus raczej zalecał bycie dobrym dla innych i cieszenie się ich wdzięcznością i szacunkiem. Wy szczujecie, nienawidzicie, opluwacie i poniżacie ... nic dziwnego, że przyzwoite kraje wykopały już KK na śmietnik historii. W Polsce zło się jeszcze trzyma. Do czasu. Dobro zawsze zwycięża. A wy w swojej głupocie cieszcie się, że "jesteście w nienawiści u wszystkich". Bardziej głupi powód do zadowolenia, trudno sobie wyobrazić. Amen.
Styki2020.10.8 19:34
uczuc ateistycznych ? Dobre sobie ! Mogę cię zapewnić, ponieważ byłem świadkiem wielu, że żaden z tych, którzy w swojej młodości uwierzyło, że nie ma Boga, nie wytrwało w tym przekonaniu do starości
Zdefiniuj "do starości"2020.10.8 20:40
bo jestem ciekaw, czy już "wytrwałem".
Po 11 ...2020.10.8 20:44
Ja myślę, że starość zaczyna się po 30-tce. Jestem blisko :((((
ogień2020.10.8 22:44
a gadasz jakbyś miał 70 i miał demencje!
Anonim2020.10.8 19:43
Zamiast tego Wy szczujecie..... wstaw Urban albo ateista i wszystko sie zgadza co napisales. Tak na marginesie prawa ateistow juz byly w Rosji, sa w Chinach i w wielu jeszcze krajach.Sa takie kraje ,ze za wyznanie wiary w Jezusa zabijaja a nie skazuja na dwa lata. O takie prawa ateistow ci chodzi?
Smieszne2020.10.8 20:58
Śmieszne jakim jesteś ignorantem i dobrze, że dodałeś" raczej". JCHR nie namawiał do bycia pupilkami wszystkich. Nie da się mieć szacunku ze strony szatana i jego popleczników. Nie uszanują cię ludzie źli, przewrotni. sorry. Nie licz na to.
Jqpa2020.10.8 23:57
A tak prosiłem i radziłem ... Nie pij "Po11 " A ten dalej i dalej pisze na bani . Jak tak dalej pójdzie zaczniesz się delektować likierem na kościach .zwanym też denaturatem .Po kilku flachach " likieru " podobno traci się wzrok . I co ? Nie trafisz w klawisze .
Japa2020.10.8 23:43
A to ci pokaz antylogicznego dumania .Wie szanowny "Po11 ,że jest różnica w wyrokach za obrazę symboli katolików i muzułmanów . Stad potwierdza , to istnienie strachu czy tchórzostwa w krytyce i jednych i drugich . Kopanie leżącego nic nie grozi . Ale jak przeciwnik ma maczetę] ....O to już pełne gacie.Czołem o beton.No i te UCZUCIA ATEISTYCZNE " Co to jest ? W nic nie wierzą a mają uczucia.. Jakie ? Te z pod 6-cio kolorowej szmaty ? Tylko ? .
Konrad2020.10.8 18:22
Kolejny(a), który(a) nie zna tematu a bredzi. Karykatur Mahometa było dość sporo w "NIE". Na Żydach też często Urban nie zostawia suchej nitki.
Anonim2020.10.8 18:58
Konkrety przykład podaj karykatury Mahometan i Żydów. ,jak było ich kilka to chyba pamiętasz szczegóły.
Albert2020.10.8 18:35
A po co mają rysować karykatury Mahometa? Muzułmanie w Polsce występują w śladowych ilościach i nie sprawiają żadnego problemu.
Po 11 ...2020.10.8 17:48
Brakuje obrazka do tego co jest "profanacją" wg katotalibanu: https://wolnemedia.net/jerzy-urban-obrazil-czy-nie-obrazil/
Cool2020.10.8 18:05
Ale o flagę LGBT w takim samym znaku zakazu ... histeria jest na cały świat! ... Klasyka lewackich standardów. :-)
A - K2020.10.8 18:30
Ktoś sądzi tych radnych - którzy uchwalili strefy wolne od LGBT - prawy katoliku????
Cool2020.10.8 20:57
Strefy wolne od LGBT to wymysł homoterrorystów!