12.12.14, 09:27kard. Raymond Burke (fot.YouTube)

Katolicy muszą rozpocząć moralną kontrrewolucję!

Kardynał Burke zaapelował, że nadszedł czas na kontrrewolucję katolików. Priorytet to edukacja katolicka, która jest niezbędna do zmiany kultury zdominowanej w tej chwili przez zeświecczone społeczeństwo. Ma to być „NOWA EWANGELIZACJA”, która będzie bronić dobra wspólnego, prawa naturalnego i uratuje coraz bardziej zdegenerowane społeczeństwo.

Kardynał powiedział również, by katolik nie chował głowy w piasek w momencie, gdy widzi jak ideologia pogańska, laicystyczna niszczy instytucję małżeństwa i rodzinę. Katolik musi odpierać te „ciężkie ataki”. Kardynał zaznaczył, że „jeśli chce się być chrześcijaninem i żyć uczciwie, trzeba zwalczać obecne trendy kulturowe”.

Podczas spotkania kardynał ubolewał również nad tym, że podczas synodu poświęconego rodzinie papież Franciszek unikał zajęcia stanowiska. Jego zdaniem Kościół czasami wygląda tak, jakby „nie miał sternika”.

Philo/jsonline.com

Komentarze

anonim2014.12.12 9:33
+++
anonim2014.12.12 9:34
Są wszak "ważniejsze" sprawy... http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,2561,franciszek-wspiera-walke-z-ocieplaniem-klimatu.html
anonim2014.12.12 9:42
+++
anonim2014.12.12 12:57
SaraL Mamy internet, jesteśmy świadomi nie narzucaj nam swojego światopoglądu i swojego głoszenia. Nas interesuje prawda a nie głupoty.
anonim2014.12.12 12:59
"Konserwatywny, wierny ortodoksji" i krytykuje Papieża. Jak to pogodzić?
anonim2014.12.12 13:00
AirWolf Bo jesteśmy przeciwko destrukcji i złu. To katolom jak nas nazywasz narzuca się różne rzeczy przez edukację, programy informacyjne, wyzywanie, dyskredytowanie, np. dlaczego w Wielkiej Brytanii zostały pozamykane ośrodki adopcyjne?
anonim2014.12.12 13:02
@ Janan Może Franciszek nie wypełnia dobrze swych obowiązków , stąd "Jego zdaniem Kościół czasami wygląda tak, jakby „nie miał sternika”. Takie trudne ?
anonim2014.12.12 14:33
Edukacja katolicka została zablokowana przez katolików. Dla nich priorytetem jest dbanie o swoich i zdobywanie pieniędzy. Tytuły książek E-BOOKI KATOLICKIE do pobrania na chomikuj. pl http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE = E-BOOKI KATOLICKIE KSIĄŻKI DOSTĘPNE SĄ NA CHOMIKUJ I W INTERNECIE. W WYSZUKIWARCE GOOGLE PROSZĘ DO KAŻDEGO TYTUŁU DOPISAĆ pdf „YOUCAT” KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO DLA MŁODYCH 1111 PYTAŃ I ODPOWIEDZI O TEMATYCE KATOLICKIEJ 2002 RZECZY, KTÓRE WARTO WIEDZIEĆ O BOGU I BIBLII BANDYCI PROSTYTUTKI ZŁODZIEJE ZOSTALI ŚWIĘTYMI BIBLIA TYSIĄCLECIA Z KOMENTARZAMI BIBLIA TYSIĄCLECIA Z KOMENTARZAMI w Word BREVIARIUM FIDEI 2007 DUCHOWOŚĆ BOŻA LUB SZATAŃSKA DZIEŁA ŚW. TOMASZA Z AKWINU DZIENNICZEK s. FAUSTYNY ENCYKLIKI I ADHORTACJE JANA PAWŁA II GENDER CYWILIZACJA ŚMIERCI GENDER Światowa norma polityczna i kulturowa GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności HISTORIA DOGMATÓW HISTORIA DUCHOWOŚCI HISTORIA KOŚCIOŁA JAKIEGO NIE ZNACIE - 23 pozycje - HISTORIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 30 - 2005 HISTORIA TEOLOGII INTRONIZACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA JAK POSTĘPOWAĆ W MAŁŻEŃSTWIE KALENDARZ DAT I OKRESÓW LITURGICZNYCH KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO KATOLICKA NAUKA SPOŁECZNA 1775 - 2009 LECTIO DIVINA Czytanie-Medytacja-Modlitwa-Kontemplacja-Działanie LEGENDY CHRZEŚCIJAŃSKIE LEKCJONARZ MSZALNY Z KALENDARZEM LIBIDO DOMINANDI Seks jako narzędzie kontroli społecznej LITURGIA GODZIN, Brewiarz 4-tomy LITURGIA GODZIN, Brewiarz Wydanie skrócone MODLITEWNIK MSZA ŚWIĘTA RYTU RZYMSKIEGO Msza Trydencka NAJŚWIĘTSZE SERCE PANA JEZUSA NAUCZANIE PAPIEŻA BENEDYKTA XVI, KARDYNAŁA JOSEPHA RATZINGERA – 49 NOWY LEKSYKON BIBLIJNY NOWY TESTAMENT NOWY TESTAMENT z komentarzem OBJAWIENIA Z ŻYCIA JEZUSA I MARYI STARY TESTAMENT SUMMA CONTRA GENTILES - PRAWDA WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ŚW. AUGUSTYN, ŚW. TOMASZ Z AKWINU 303 PYTAŃ I ODPOWIEDZI ŚW. JAN MARIA VIANNEY KAPŁAN Z ARS. ROK KAPŁAŃSKI ŚWIADECTWA WIARY I ROZUMU KONTRA ATEIZM - 32 pozycje - TEKSTY Z NOWEGO LEKSYKONU BIBLIJNEGO WALKA Z SZATANEM W ŚWIECIE WIELOTEMATYCZNY PORADNIK RODZINNY - 86 pozycji WYCHOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY W BOGU ZAGUBIONA GODNOŚĆ KOBIETY Godność i równouprawnienie kobiety w dokumentach kościoła ZAKONY MĘSKIE I ŻEŃSKIE W POLSCE
anonim2014.12.12 19:19
O Burke- Wracaj do Irlandii - tam Twoje miejsce
anonim2014.12.12 20:58
Dlaczego to lewactwo jest takie tępe? Czy oni nie rozumieją, że żadna cywilizacja nie przetrwa bez Boga? Ile ich było? Co z nich zostało?
anonim2014.12.12 21:37
Mhm, zacznij walkę o pryncypia i urządź moralna kontrrewolucję, to Cię Twój własny biskup tak zasuspenduje i wyklnie, że się nie pozbierasz. Takie ch...we czasy.
anonim2014.12.12 23:50
AirWolf Mylisz sie bardzo sądząc że zło to tylko subiektywne spojrzenie i odmienny punkt widzenia. Takie mordowanie chrześcijan wydaje się wielu słuszne i dobre, ale żło jest złem niezaleznie od tego co nędzne umysły chcą uważać