16.01.16, 10:10

Kijowski dałby dzieci homoseksualistom do adopcji

- Już dziś wiele jest wychowanych w rodzinach jednopłciowych i prawo powinno to dopuszczać - stwierdził szef Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.


Kijowski został zapytany, czy wezwie Europę na pomoc w sprawie Hiszpanii, gdzie szefa telewizji wybiera parlament. Odpowiedział, że prowadzący rozmowę "zachowuje się dość dziwnie", a on sam nigdy Europy na pomoc nie wzywał. 
A kto z nas wzywał na pomoc Europę?

- W rozmowie z „Guardianem" mówił pan, że sytuacją w Polsce należy zainteresować Unię Europejską i USA.

- Pan był przy tej rozmowie? Słyszał ją pan?

- Czytałem, a pan nie protestował przeciwko ewentualnej manipulacji „Guardiana".

- Nie protestowałem. Rzeczywiście mówiłem „Guardianowi", że USA i Unia powinny zainteresować się sytuacją w Polsce, ale stąd do wzywania na pomoc jeszcze daleka droga.

Robert Mazurek zapytał też, czy Kijowskiego nie niepokoił fizyczny atak Stefana Niesiołowskiego na Ewę Stankiewicz.  

- To wyglądało nieco inaczej, niż pan opisuje - odparł Mateusz Kijowski. Nie przekonała go uwaga, że na yputubie można zobaczyć, jak było.

Lider KOD opowiadał też o swoim życiu religijnym.

-Wie pan, ja się wychowałem w rodzinie katolickiej, przez chwilę studiowałem w Instytucie Studiów nad Rodziną na ATK. Jeszcze kilkanaście lat temu grałem na gitarze na mszach dla dzieci. Ale polski Kościół odszedł od chrześcijaństwa.

- A pan przy nim pozostał?

- Uważam się za chrześcijanina.

- Pańskie życie osobiste nie miało wpływu na rozstanie z Kościołem?

- Nie, z byłą żoną rozstałem się w 2003 roku, a do kościoła przestałem chodzić trzy i pół roku temu. Polski Kościół zajął się polityką, sferą materialną i odszedł od tego, co jest najważniejsze w chrześcijaństwie, czyli miłości bliźniego, od ludzi. Gdy słyszę antysemickie, ksenofobiczne wypowiedzi, to trudno powiedzieć, że ma to związek z chrześcijaństwem.

Nie zabrakło tez wzmianki o ślubach jednopłciowych.

- Prawo powinno dopuszczać wszystko, co nie szkodzi społeczeństwu. Dlaczego jakiś kodeks miałby zabraniać zawarcia związku dwóm dorosłym osobom niezależnie od płci? Nie widzę żadnych powodów, żeby z tym walczyć. A dzieci? Już dziś wiele jest wychowanych w rodzinach jednopłciowych i prawo powinno to dopuszczać - powiedział Mateusz Kijowski.

 

Kiedy demokracja spoczywa w takich rękach, obywatel może spać spokojnie.

KJ/rp.pl

Komentarze

anonim2016.01.16 10:45
Ale chce im oddać swoje dzieci, czy cudze?
anonim2016.01.16 11:08
ta kanalia zrobi wszystko by nie placic alimentow.
anonim2016.01.16 11:08
No nawet mój znajomy gej wręcz ideowy jest przeciwny adopcji dzieci przez homozwiązki, ale wytłumacz to lesbijce mającej silny instynkt macierzyński - i co Pan Bóg chciał przez to powiedzieć?
anonim2016.01.16 11:11
>Kijowski dałby dzieci homoseksualistom do adopcji Swoje też?... W sumie - to nie dziwi. Nie musiałby wtedy płacić już na nie alimentów.
anonim2016.01.16 11:12
WAŻNE: Szałamacha: S&P się myli. Agencja będzie musiała wycofać się z tej decyzji: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/szalamacha-s-p-bedzie-musiala-wycofac-sie-z-tej-decyzji,611192.html
anonim2016.01.16 11:17
Wcale się nie dziwię, że omija Kościół...W zasadzie żyjąc permanentnie w grzechu ciężkim nie ma powodów. KOŚCIÓŁ JEST DLA GRZESZNIKÓW, którzy a. widzą swoje błędy - b. chcą je naprawić.
anonim2016.01.16 12:05
A może się za dużo Tarzana naoglądał...?;-)
anonim2016.01.16 13:41
Strasznie musi nienawidzić własnych dzieci, choć jest wielu podobnie nienawidzących swoich dzieci - skoro wymuszają aborcję. Teraz wiadomo dlaczego jest w KOD zie. i Jacy ludzie popierają KOD ludzie żyjący nienawiścią piekielną!!!
anonim2016.01.16 23:27
taki chrześcijanin jak z koziej du.y trąba....