Jak podaje część mediów sędzia, która nie przedłużyła aresztu dla Sławomira Nowaka jest związana z upolitycznionym środowiskiem stowarzyszenia „Iustitia”. Media dodają także, że kilka dni wcześniej pozwoliła ona wyjść na wolność byłemu doradcy Ewy Kopacz.

Sędzia Agnieszka Domańska, bo o niej mowa, jak kolei zauważają internauci, kilka lat temu publicznie krytykowała wprowadzane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w sądownictwie.

Portalu wPolityce.pl uważa, że sędzia Domańska jest członkiem upolitycznionego stowarzyszenia sędziów „Iustitia”, które od wielu już lat sprzeciwia się decyzjom, jakie podejmuje demokratycznie wybrany rząd. Stowarzyszenie to, jak podkreśla portal, otrzymywało już wielokrotnie wsparcie od Donalda Tuska, który Nowaka nazywał „więźniem politycznym”, a chodzi przecież o gigantyczne łapówkarstwo i korupcję na Ukrainie i w Polsce.

Zwolnienie z aresztu Sławomira Nowaka spotkało się z całkowitą dezaprobatą ministra Zbigniewa Ziobro, który zapowiedział ujawnienie posiadanych przez resort dokumentów dowodowych w sprawie, jeśli ten nie wróci do aresztu.

mp/portal tvp info/onet/pap