05.10.20, 08:10Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

KO obawia się, że Nowak zostanie świadkiem koronnym

Rzeczywiście wyobraźmy sobie, że załamuje się psychicznie Sławomir Nowak lub też zna pewne fakty, których dotąd nie ujawniał w postępowaniu” – powiedział poseł SLD Andrzej Szejna odnosząc się do afery Sławomira Nowaka i możliwych konsekwencji dla Platformy Obywatelskiej.

Szejna komentował tym samym wypowiedź Pawła Poncyliusza z PO w rozmowie z TVP.Info. Ten powiedział wówczas:

A nuż załamie się w takim areszcie i żeby wyjść z aresztu jest w stanie obciążyć każdego człowieka, nawet bez związku z jego rzekomymi przewinami”.

Proszony o komentarz Szejna zaznaczył:

Oczywiście Paweł Poncyljusz sugeruje, że może pod wpływem nacisku, załamania psychicznego – ale znamy instytucję świadka koronnego”.

Dodał:

Rzeczywiście wyobraźmy sobie, że załamuje się psychicznie Sławomir Nowak lub też zna pewne fakty, których dotąd nie ujawniał w postępowaniu; może to być dla Koalicji Obywatelskiej prawdziwa polityczna katastrofa”.

Jak zaznaczył, zapewne niejedna osoba w Koalicji Obywatelskiej drży na myśl o tym, jak może się zachować Nowak, ponieważ jego kontakty oraz powiązania są bardzo szerokie. Wskazał też:

Jeżeli zarzuty, które mu przedstawiono, są prawdziwe, to chciałbym, żeby jak najszybciej doszło do osądzenia i skazania, aby jego sytuacja była przestrogą”.

za:TVP.Info

Komentarze

Polak2020.10.5 11:50
To raczej pisowska mafia wpada w panikę na myśl o tym ze nie dość że Nowak zostanie oskarżycielem posiłkowym w procesie pisowskich kolesiów, to jeszcze mokry kapiszon z Nowakiem nie zasłania przekrętów pisowskiej mafii.
Karol2020.10.5 15:03
Co bedzie jak Nowak powie Tusk kazał brać KASE ==bedą JAJA inaczej 25 lat
Wy Paliak2020.10.5 21:01
❤️ Piotr Nowak 🖐🏻🌈 🤣🤣 A chu.j wam w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.10.5 11:09
Gdzie jesteś Janie Radziszewski? Gdzie są twoje fanatyczne tyrady parodiujące katolików? Schowałeś się jak szczur w norze? Ale jarmułka sterczy na zewnątrz, profesorku!
jula2020.10.5 10:18
Areszt śledczy zmiękcza, Nowak nie nawykł do takich warunków. Pamiętam post PZPR-owskiego barona SLD z Łodzi: Jagiełę, co to za feudała się miał, jak szedł do [ ancla ] to pyszny , nalany na twarzy, patrzący w kamery, jak wreszcie do sądu to niemalże na czworakach, jak zbity, z zapadniętą twarzą. dostał wyrok i tyle go było.Śmietnik historii.
Jaś2020.10.5 8:47
Teoria gier mówi o tym, że jeśli jest więcej niż dwóch wspólników to co najmniej jeden się wyłamie? Dlaczego? Bo tak jest najmądrzej i najbardziej racjonalnie dla tego który pierwszy zacznie i wyrazi skruchę. To czysty biznes i chłodna kalkulacja tak każe. Przecież ci ludzie też mają rodziny, które chcą uniknąć wstydu. O tym panu wiemy już na tyle dużo, że jego kariera polityczna jest już przeszłością. Wyrok zamknie przed nim wiele drzwi a więzienie to nie jest sanatorium i zdrowia nie daje. Biorąc pod uwagę liczbę osób współpracujących z nim możemy sobie wyobrazić, że szczery żal i zgłoszenie przestępstw, których mogli się dopuszczać będzie najmądrzejszym krokiem jaki mogą zrobić w obecnej sytuacji. Wielu w ten sposób uniknie kratek. I oni dostarcza wystarczającej wiedzy o całym tym mafijnym procederze. Kariera PO szybko zaczyna tracić blask bo mając takie satelity wokół siebie jak Gawłowski i Nowak staje się ona reprezentacją zakładów karnych i aresztów tymczasowych a nie spragnionych kariery i sukcesów, którzy też swój rozumek mają.
karol2020.10.5 8:47
Będzie ciekawie jak Nowak powie a Tusk wiecej brał kasy ale jajaja