18.09.21, 11:14Fot. screenshot YouTube (Platforma Obywatelska)

Konwencja PO. Tusk: PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem. Mi się to nie wydaje

Dzisiaj ma miejsce zapowiadana od paru tygodni konwencja Platformy Obywatelskiej. Konwencja przewiduje mocne wystąpienie Donalda Tuska, które ma za zadanie wyrwać działaczy PO z marazmu, w jaki wpadli w trakcie wakacji, zupełnie oddając inicjatywę Zjednocznej Prawicy.

Poza wystąpieniem Tuska, na konwencji przegłosowane zostaną zmiany w statucie partii. Zwiększy się liczba wiceprzewodniczących z 4 do 10.

Planowane jest także wprowadzenie parytetu płci we władzach PO.

Tusk wygłosił już swoje przemówienie, w trakcie którego standardowo straszył PiSem. Tusk przedstawił zrębki programu Platformy oraz skrytykował część jej działaczy (m. in. Sławomira Nitrasa, Klaudię Jachirę i Franciszka Sterczewskiego).

Tusk skierował swój przekaz do mieszkańców mniejszych miast.

- Wiemy, co znaczy miłość do tej małej lokalnej ojczyzny. Wiemy, że nie ma nieważnego miejsca w Polsce, że nie ma nieważnego człowieka w Polsce i wiemy też, co znaczy być Europejczykiem – powiedział szef PO. – Powiem więcej, dzisiaj polski dojrzały patriotyzm, dzisiaj prawdziwa miłość do małej ojczyzny, oznacza także tę wielką potrzebę, to wielkie zadanie utrzymania Polski w Unii Europejskiej - mówił.

Obiecał inwestowanie w rozwój Polski regionalnej.

- Nie ma takiego miejsca w Polsce, gdzie kobieta nie ma prawa dostępu do ginekologa, gdzie chore dziecko nie ma dostępu do pediatry, do szybkiej porady. Naszym zadaniem będzie ułatwienie tego dostępu - obiecywał.

Tusk skrytykował rząd za jego politykę fiskalną. Obwinił także premiera Mateusza Morawieckiego o wzrost inflacji.

- W tych propozycjach, które (członkowie rządu - red.) przedstawiają od wielu miesięcy, jest tak naprawdę ubezwłasnowolnienie samorządu. Odebranie mu tych autonomicznych źródeł dochodu, a przynajmniej zredukowanie, oczywiście kompetencji - mówił.

Odniósł się także do sytuacji, w której Morawiecki nie udzielił odpowiedzi na pytanie o cenę bochenka chleba.

- Trudno się wierzy władzy, trudno mi jakoś uwierzyć premierowi, nie tylko dlatego że znany jest z dużej wyobraźni, tutaj będę bardzo delikatny i nie będę już wracał do tych bajek o Pinokio, ale jak pamiętacie, premier na pytanie o cenę chleba wykonał jakiś niezwykły piruet, byleby ominąć odpowiedź na pytanie. Wiecie co, to nie jest jakaś tragedia. Nie każdy ma w głowie ceny nawet podstawowych produktów. Ale warto umieć to sobie powiedzieć, warto się tego nauczyć - powiedział Tusk.

- Ceny chleba, informuję premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego, w ciągu ostatnich 4 lat wzrosły o 50proc. Jest to jakaś taka reguła, że zawsze, kiedy oni są pytani o ceny chleba, to z reguły pod koniec ich rządów, to oni nie wiedzą ile ten chleb kosztuje, ale jest jeszcze ciekawsza reguła. Jest zawsze jakoś tak, że jak rządzą, to jedną z takich najbardziej oczywistych konsekwencji ich rządów jest to, że chleb bardzo drożeje - dodał.

Stwierdził również, że Platforma Obywatelska powinna zrobić rachunek sumienia.

- Prawdziwa polityka to jest chęć i zdolność zrozumienia i współdziałania z ludźmi wtedy, kiedy nie mają powodu do radości. Polityka to jest ciężka robota, trzeba sobie łapy ubrudzić w ziemi - stwierdził. - Polityka musi być na serio. Te litery PO muszą znowu tak jak kiedyś znaczyć Pełna Odpowiedzialność - dodał.

Tusk poruszył także kwestię "polexitu".

- Zwracam się do wszystkich, którzy nas słuchają i oglądają. PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem. Mi się to nie wydaje - straszył p.o. przewodniczącego PO.

- Byłem świadkiem i uczestnikiem rozmów wiele lat temu, z których ta niechęć do naszego członkostwa w UE była wręcz manifestacyjna. W rozmowach tajnych, kuluarowych, prywatnych, w cztery oczy i publicznych. To nie może być zaskoczenie dla nikogo - ocenił.

jkg/300polityka

Komentarze

gen gruba2021.09.19 21:36
Tusku miał wiele żon -jemu sie to wydaje
taka jest prawda2021.09.19 17:48
pro-niemiecki prymitywny debil zwany tusko matoł wymyślił nową sprawę, żeby zachwycić swoich wyborców
ala2021.09.19 9:45
Tusk to zwykły kłamca i oszust totalny. To typowy szkodnik, działający na szkodę Polski i Polaków.
opty2021.09.19 5:52
"PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem. Mi się to nie wydaje.." Jeszcze każą Mi oddać kasiorę za nie ciężką pracę w UE......
Alojzy Cedzidło2021.09.18 21:35
Pewno się mylę jako nie polityk , ale ostatnim krokiem ku przepaści było by wystąpienie Polski z Unii Uzasadniam jako analfabeta polityczny. Nasz położenie geopolityczne stawia nas w sytuacji ,w której aby przetrwać jako państwo samodzielne , musielibyśmy być potęgą , której bali by się na wschodzie i zachodzie . A sytuacja z Nord Strem i na granicy z Białorusią a i niemoc w opanowaniu wewnętrznej V kolumny nie świadczy o naszej mocy . Unia w tym pdzid do pedalskiego świata robi wszystko aby nas się pozbyć .W pierwszym etapie z Unii a w dalszych etapach z mapy. Her Tusk ani przez chwilę nie reprezentował Polski. Jego " programowe" wystąpienia mogą mieć dwa znaczenia , wytłumaczenia . Ma nas Polako za idiotów ,którzy nic nie widzą nic, nie rozumieją . albo sam jest skończonym idiotą. Jest i trzecia możliwość . To nie Polak .
Jazzz2021.09.18 19:55
To pan Tusk chyba TVNu nie ogląda. Bo tam wyraźnie i bez owijania w bawełnę pokazują że to Unia chce Polskę wyrzucić.
Palindrom2021.09.18 19:31
"Dziwne", że mówi to w Polsce i po polsku, a nie w Brukseli po angielsku.
niemieckie ,rude scierwo2021.09.18 19:02
Piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
miki2021.09.18 18:00
tanie gadki , tryb kazaniowy i żadnych konkretów , i bicie braw po każdym banalnym zdaniu , czyli konwencja PO to jak "zaklinanie węży" i kto się na to nabierze ? ? ?
gość2021.09.18 17:37
Nie myślałem że Tusk jest aż tak bezdennie głupi.
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.18 16:25
Tylko IDIOTA nie widzi, że to właśnie PLATFORMA OBYWATELSKA chce ZREALIZOWAĆ PLAN WYPROWADZENIA POLSKI z UNII EUROPEJSKIEJ tzw. POLEXIT. PO to właśnie te GŁUPKI atakują GRANICE UNII EUROPEJSKIEJ i "SZENGEN", chcą WPUŚCIĆ do EUROPY KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW i BOLSZEWIĘ z CCCP-u, swoich PRZYJACIÓŁ z KTÓRYMI z ROZKOSZĄ robił MISIA i PRZYBIJAŁ ŻÓŁWIKI. Tak jak UDAŁO się TUSKOWI WYRZUCIĆ ANGLIĘ z UNII EUROPEJSKIEJ, bo ANGLIA PRZESZKADZAŁA BERLINOWI i MOSKWIE, to teraz TUSK chce WYRZUCIĆ POLSKĘ z UNII, bo POLSKA i PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI, dla których "POLSKOŚĆ TO JEST NORMALNOŚĆ", PRZESZKADZAJĄ UNII EUROPEJSKIEJ BERLINOWI i MOSKWIE. Cała NADZIEJA RATUNKU dla EUROPY jest w POLSCE, POLSKOŚCI i w PRAWDZIWYCH POLAKACH PATRIOTACH. Tylko IDIOTA myśli, że WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA, dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", zrobi coś dobrego dla EUROPY i POLSKI, dla EUROPEJCZYKÓW i DLA PRAWDZIWYCH POLAKÓW.
Anonim2021.09.18 15:24
Jak rozkradziono stocznie ............................ https://www.youtube.com/watch?v=l8KuwLs0Epo
Tylko PO PRAWDZIWIE POLSKIE,2021.09.18 16:30
A tak w PO WYSZUKANO tego słynnego INWESTORA KATARSKIEGO, co to miała dla PLATFORMY OBYWATELSKIEJ BUDOWAĆ, PROMY, KONTENEROWCE, TANKOWCE, a nawet ponoć PROMY KOSMICZNE typu "PABIEDA" (ПОБЕДА ) i BURAN II.
Fabjaszewski2021.09.18 14:30
Mi się to nie wydaje, oświadcza polityk renomowany. Więc go pytają: Ci się nie? Bo i nam się nie! No to on im na to: A wy w pisie? A oni, że tak. No to jak wam się nie, to mi się tak. No to jak konkretnie, pytają go, jak ci się robi, że raz ci nie, a raz tak jak teraz, to ci się, że ci tak? I tu on im zamilkł, bo mu się w końcu po-plątało, bo z polskiego, jak i w English miernym był. No to mu szansę dali i sugerują, a może ci się tylko tak denken, nur? Ja, ja, natürlich, on im na to i mu się Schnauze rozpromienił cały i tak mu zostało i tak ma mu się aż do tej pory.
Filip, towarzysz radziecki2021.09.18 14:16
żydowskiego pochodzenia twierdzi, że "Polska jest największym beneficjentem dopłat unijnych". Filip, towarzysz radziecki żydowskiego pochodzenia wie, albo udaje, że nie wie, że to JEST GÓWNO PRAWDA. Polska NIE JEST nawet na tzw. punktowanym miejscu, jest poza pierwsza SZÓSTKĄ największych beneficjentów. Ale to taka żydowska natura; KŁAMAĆ, OSZUKIWAĆ ... Itp., itd.
442021.09.18 13:53
To nie tak panie Tusk. PiS nie chce wyprowadzać Polski z UE. PiS pragnie wyprowadzić UE z więzów hipokryzji i samobójczych skłonności. Zbiorową schizofrenię unijnego lewactwa trzeba leczyć.
ryszard2021.09.18 13:48
Problem nie lezy w tym, że ktoś chce wyprowadzić Polskę z Unii, bo to bez referendum jest nie bardzo możliwe. Problem lezy w tym, że ktoś, korzystając z "usłużności" takich jak Tusk w dużym stopniu doprowadził już do wyprowadzenia Unii z Unii w celu podporządkowania jej światowemu układowi oligarchicznej finansjery. Pierwsze widoczne tego cele i skutki ujawnia afera z organizacją prac laboratorium w Wuhan, które finansowała Unia Europejska. Powinniśmy wszyscy mieć świadomość, że światowe porozumienie oligarchów (ściślej - globalna faszystowska finansjera) przeorientowała większość światowych ośrodków decyzyjnych (obsadzając je swoimi ludźmi) tak, że dziś służą one, w zakresie spraw kluczowych, ich interesom . Tak się stało w przypadku UE, a wcześniej w USA (Sąd Najwyższy, NSA, CIA). Wiele wskazuje na to, że do tego światowego porozumienia została łaskawie dopuszczona tak Merkel jak Putin czy Biden (Tramp był w poprzek to go nie ma). Sprawa polega więc zupełnie na czym innym jeśli dopuścimy do wrogiego przejęcia UE, marny będzie los państw europejskich i prawdopodobnie jeszcze marniejszy w przypadku Polski.
Dell2021.09.18 14:02
"bez referendum jest nie bardzo możliwe". === Też tak uważam, ale niedawno "tefauenik" zaczął przekonywać "oświeconych", że wystarczy do tego zwykła większość w Sejmie. Nie należy zaprzepaszczać żadnej okazji, żeby przypominać "oświeconym", że bez referendum nie da rady.
Filip2021.09.18 13:20
Polska jest największym beneficjentem dopłat unijnych, dużo więcej dostaje niż wpłaca. Gdyby nie przynależność Polski do UE, to dzisiaj bilibyśmy na poziomie rozwoju gospodarczego Ukrainy. Jarosław Kaczyński dąży do izolacjonizmu Polski, to znaczy do polexitu. Łamanie praworządności przez rządzących w naszym kraju jest faktem. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Polityka PiS-u może doprowadzić do utraty dotacji z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. To jest zdrada interesów narodowych naszego kraju.
Anonim2021.09.18 13:32
"Filipie" jeśli kiedyś, nie dasz sam sobie, "łapki w górę" za to co wkleiłeś to ja Ci ją dam. Za to, że sam się nie "nagrodziłeś"; nie za to co wklejasz.
Anonim2021.09.18 13:10
"Mi się to nie wydaje". "MNIE się nie wydaje" albo "nie wydaje MI się".
My to wiemy2021.09.18 13:09
A ty Chyży Ruju chcesz ją sprzedać Niemcom. Folksdojczu!
Ślązok2021.09.18 13:04
Panie Tusk, pan już nie wie czym straszyć naród, a i to nam nie straszne (polexit). O dalszym rozwoju Polski to pan milczy, bo nie ma nic do zaoferowania. Daj pan rządzić tym których naród wybrał.
Śonzok2021.09.18 15:13
Wy du piej zdrajco gorolski
greckie jajo do ciebie ....2021.09.18 15:30
... jak nie masz nic do powiedzenia to milcz volksdeutch-u.
doradca2021.09.19 17:49
zamknij ryja - ty prymitywny lewacki śmieciu
Tusku !!! jeśli mówisz prawdę2021.09.18 12:57
o tym że Kaczyński chce wyprowadzić z tego kołchozu to ma mój głos !!!
Dell2021.09.18 13:20
"Kołchoz" jest potrzebny naszej gospodarce. "Kołchoz" trzeba przerobić na to czym miał być według Schumanna - wspólnotą suwerennych państw ściśle współpracujących gospodarczo w celu równomiernego wzrostu zasobności obywateli tych państw. "Kołchozowi" trzeba uniemożliwić federalizację w imię chorej ideologii. Żeby nie ucierpieć gospodarczo trzeba próbować robić to od środka. Tak długo jak to możliwe.
Nina2021.09.18 12:50
Tusku o niczym innym nie marzę i czekam aż to twoje unijne szwabskie szambo się rozleci jak najszybciej. Nie będzie potrzeba wyprowadzać żadnego państwa z tego euro-kołchozu bo UE z katolickiej stała się szatańska i musi to upaść.
MACIEJ2021.09.18 12:34
Donald Tusk !!!!!!!!!!!!!! = STASI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! = T.W. "OSKAR" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Japa2021.09.18 12:29
To nas czeka raj na ziemi .Jak go nie będzie, tego raju , to jest na kogo winę zwalić . Tylko te wybory .... Ka żdy głoś na wagę platyny . Pali mnie ciekawość.sy , co też obieca przyszły władca Polską , tym paru tysiącom więżniówaby poobnie zagłosowali .
Foster2021.09.18 12:25
Polacy dobrze wiedzą, że chce wyprowadzić, ale mu na to nie pozwolą. Unia Europejska to dzisiaj jedyna szansa na lepsze życie.
Nina2021.09.18 12:52
Foster ciebie jaki niewolnik spłodził, ze masz takie niewolnika poglądy. Polacy w doopie mają szambo unijne. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz z szwabskiej UE.
Foster2021.09.18 13:19
Zapewniam cię, że moi rodzice na pewno nie byli niczyimi niewolnikami, nigdy nie należeli do żadnej partii politycznej i zawsze bardzo ciężko pracowali. Wiem jedno, czas PIS u już się kończy. Cala nadzieja Polaków w członkostwie w Unii Europejskiej.
Roster2021.09.18 13:13
chyba dla pedałów
Daj Boże2021.09.18 12:24
oby tak było, bo traktują nas w tym eurokołchozie jak śmieci
Anonim2021.09.18 12:09
RYŻY WUJ Z KOLESIAMI Z PO NA KONEWCJI ADRESOWANEJ DO LEMINGÓW
Katarzyna2021.09.18 12:08
Ryży ciemniaku, poprawna forma zaimka osobowego we wzmocnionej pozycji brzmi MNIE ,reszta to też twoje bzdury i kłamstwa. Jak zawsze.
Portofino2021.09.18 12:14
To tak jak nie mówi się trza, tylko trza mówić trzeba.
Portofino2021.09.18 12:03
Ja informuję tego ryżego ch... i pozostałych zaprzańców, że przychody budżetu państwa wzrosły o 75% i pieniądze wreszcie są dla biednych dzieci.
dr.M.A.2021.09.18 12:17
Informuję ciebie, czyli świńskiego blondyna , że w katolickim kraju NIE MA "biednych dzieci". A jeżeli takowe są to świadczy źle o tym "katolicyźmie".
Portofino2021.09.18 12:20
Pieniędzy brakowało gdy Prymasem Polski był katolik Tusk.
Dell2021.09.18 13:40
Zgoda, że wzrosły. Ale nie do końca o tyle. Było około 300 miliardów jest ponad 400 miliardów. Czyli BYŁO około 75% tego co jest w tej chwili, ale JEST około 25% więcej niż było. Co do skali wzrostu, to też uważam, że te 25% (ponad 100 miliardów) to ogromna suma.
Dell2021.09.18 13:56
:) Racja! Też się zaplątałem. W procentach. Jeśli było 300, a jest 400 to wzrosło o 33,33%. Nie o 25%. Nawet lepiej, prawda?
Unia realizuje agendę carycy Merkel,2021.09.18 11:59
ooops, katarzyny jej idolki, zatem Polexit pilnie potrzebny: https://www.salon24.pl/u/qqc1968/1166383,gdansk-czyli-prusactwo-cz-ii#comment-21408433
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.18 11:59
Tylko IDIOTA nie widzi, że to właśnie PLATFORMA OBYWATELSKA chce ZREALIZOWAĆ PLAN WYPROWADZENIA POLSKI z UNII EUROPEJSKIEJ tzw. POLEXIT. PO to właśnie te GŁUPKI atakują GRANICE UNII EUROPEJSKIEJ i "SZENGEN", chcą WPUŚCIĆ do EUROPY KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW i BOLSZEWIĘ z CCCP-u, swoich PRZYJACIÓŁ z KTÓRYMI z ROZKOSZĄ robił MISIA i PRZYBIJAŁ ŻÓŁWIKI. Tak jak UDAŁO się TUSKOWI WYRZUCIĆ ANGLIĘ z UNII EUROPEJSKIEJ, bo ANGLIA PRZESZKADZAŁA BERLINOWI i MOSKWIE, to teraz TUSK chce WYRZUCIĆ POLSKĘ z UNII, bo POLSKA i PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI, dla których "POLSKOŚĆ TO JEST NORMALNOŚĆ", PRZESZKADZAJĄ UNII EUROPEJSKIEJ BERLINOWI i MOSKWIE. Cała NADZIEJA RATUNKU dla EUROPY jest w POLSCE, POLSKOŚCI i w PRAWDZIWYCH POLAKACH PATRIOTACH. Tylko IDIOTA myśli, że WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA, dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", zrobi coś dobrego dla EUROPY i POLSKI, dla EUROPEJCZYKÓW i DLA PRAWDZIWYCH POLAKÓW.
CAŁA PRAWDA CAŁĄ DOBĘ2021.09.18 11:57
Korona wirus, wirus korona cała PO wirusem nienawiści zarażona. Współczesna targowica.
uśmiana z tuska2021.09.18 11:47
10 wiceprzewodniczących :) czyż to nie śmieszne ?
Tylko PO PRAWDZIWIE POLSKIE,2021.09.18 12:10
Tylko 10-ciu w KOMITECIE CENTRALNYM bo maja tylko KANAPĘ na 10-ciu AKTYWISTÓW. Może jak wygrają to wyprodukują taka KANAPĘ by zmieściło się na niej, z 500 WICEPRZEWODNICZĄCYCH, KOMITET CENTRALNY i z 300 PRWNICH TAJEMNIKÓW( PIERWSZYCH SEKRETARZY).
Foster2021.09.18 11:47
Coś się zmienia. dzisiaj cała rodzina na stojąco oklaskiwała wystąpienie Donalda Tuska na Konwencji PO. Idzie lepsze i nowe. Odżywa nadzieja.
:))))2021.09.18 11:48
spadaj lizusie :)
Foster2021.09.18 11:54
...i żeby nie było wątpliwości, żaden z nas nie jest i nigdy nie był związany z partią polityczną. Jak większość z Polaków jesteśmy apolityczni.
Anonim2021.09.18 12:32
Foster, po mojemu to ty chcesz tylko swietego spokoju. PIS nie jest bez winy. Ale za PO swietego spokoju wcale nie bylo tak duzo. Co wiecej to PO pierwsza zaczela burzyc polityczne obyczaje. Nie tylko chamstwo Palikota. To oni zaczeli majstrowaniem z trybunalem, zaczeli szmacIc telewizje, komisje sledzcze efektywne za SLD za PO byly tylko kabaretem, byla calkowita uleglosc w Brukseli, uleganie nowomodom by teraz psychole wchodzili nam na glowe i na dokladke 67. Nie widze zadnych zalet PO. Jako opozycja negowali wszystko nie bo nie, przebijali socjal PISu, wspierali maski na dworze i lockdown. PO to bardziej szkodliwa od PIS partia, ktora nie wyciagnela wnioskow z przeszlosci. Jedyna mocna zaleta PO to to ze niedoprowadza do polexitu. Dla mnie za mało. Demony PO wrocily
Foster POdlina2021.09.18 11:51
PO i Tusk chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem. Mi się to nie wydaje bo pytałem się Merkel i Putina.
Foster2021.09.18 11:56
Bredzisz !!!. To Suski i Kaczyński uważają Unię Europejską za okupantów.
Rumcajs2021.09.18 15:38
Suski ma racje teraz jest Brukselska Okupacja.
Nina2021.09.18 12:59
Cały elektorat żelazny w więzieniach któremu PO pozwalała kraść bezkarnie też oklaskiwała wystąpienie swojego ojca chrzestnego Donalda z Przestępczej Organizacji, a Polacy wiedzą, że Pinokia się nie słucha, bo co innego mówi, a co innego robi.
man.of.Stagira2021.09.18 11:46
Tusk, PiS i Kaczyński nie chcą wyprowadzić Polski z UE? // Czyli Tusk chce tego co Polacy? .. miał wylew czy jak? ...
fdf2021.09.18 11:44
A co na to odkrycie towarzyskie pancia JULIA.
Anonim2021.09.18 11:42
Przy okazji cyrkow na granicy wrocily najgorsze demony PO. Bylo czuc na frondzie od pierwszych chwil ze pozyteczni idioci nabija PISowi poparcie. Lista grzechow PO jest zreszta znacznie dluzsza. Sam Nitras to akurat sprawa bez znaczenia.
Anonim2021.09.18 11:40
Niech ta SWOŁOCZ, ŚCIERK od Merkel FOLKSDOJCZ Tusk wraca czymprędzej do Niemiec w Polsce już dawno jest SKOŃCZONY !!!!
rebeliant2021.09.18 11:38
A Tuskowi jak widać jego nienawiść do Polski nie pozwoliła mu nie powiedzieć zachęty do zapomnienia o 17.09 - znów mówił o nieświętowaniu "klęsk (?)" narodowych. Niech ten s k u r wy s y n pojedzie do Izraela i niech tam Żydów zacznie pouczać, aby nie świętowali zagłady Żydów, niech pojedzie do Drezna i niech tam postawi Niemcom czekoladową makietę Drezna, niech pojedzie do Wołgogradu i tam niech oburzy się na pamięć o blokadzie tego miasta. Tusk jesteś s k u r w y s y n e m, szanse już miałeś i tak w gruncie rzeczy nic prócz dodatkowego chaosu, lecz nakierowanego na parasol ochronny dla bandziorów wprowadzić nie chcesz. Na sali konferencyjnej same szumowiny odpowiedzialne między innymi za katastrofę ekologiczną na Wiśle - miały być dwie oczyszczalnie prawa i lewa, a jak zwykle ghronkiewicz powiedziała głosem wszystkich demokratycznych Polaków, że barhdziej opłacać im się będzie Stadion Narodowy dla koncertów dla Ścierwodonny. Tusku znowu chce szerzyć postęp "nie damy rady" więc... "no na pewno nie damy rady" więc tu masz kobieto ginekologa, abyś się nie rozmnażała (polska dziwko - tak Tusku ?) bo masz być tylko tancerką na róże, gdyż jak mówiłem może być tak jak ja mówią, a mówię, że nie damy rady.
TW OSKAR2021.09.18 11:37
dziedunio z wermachtem wniusio z BND
Jahu🐟2021.09.18 11:36
Naczelny łgarz 3RP miał dzisiaj występ? Pytanie do łgarza a ten parytet to ilu płci będzie dotyczył bo podobno mamy 75 płci.?
droma2021.09.18 11:35
jest dobrze ryży szatniarz nie wykazuje żadnych zmian -bredzi i tak mu już pozostanie ...
Topek2021.09.18 11:34
Przeglądacie "klatkę za klatką" by dać jak najgorsze ujęcie, ale i tak na tym zdjęciu Tusk wygląda dużo lepiej od kaczyńskiego
cal.502021.09.18 11:40
Bądź odważny i pokaż swoją fizys, trollu sowiecki.
DO TOPEK2021.09.18 11:53
Wygląda jak na swój wiek bardzo brzydko a usta jak kurza dvpa. Mógłby sobie zęby sztuczne wstawić a potem twarz otwierać i pieprzyć swoje farmazony.
Anonim2021.09.18 14:15
Różnica między ustami Tuska a kurzym zadkiem jest taka, że z tego drugiego mamy jadalne jajka, a z pierwszego same zbuki.
ali2021.09.18 11:34
ja to wiem : napisała mi to pani Merkel a ja wykonuje polecenia jak na prusaka przystało !
OLi2021.09.18 11:43
Jak na prusaka , karalucha i pluskwę przystało.