21.03.20, 19:50Fot. via Pixabay - leo2014

Koronawirus - najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia [SPRAWDŹ]

Ministerstwo Zdrowia w swoim dziennym raporcie dotyczącym koronawirusa poinformowało m.in. o tym, że w Polsce obecnie hospitalizowanych jest 1047 osób. Wcześniej informowano też o 40 nowych przypadkach zakażenia.

Na twitterze resort podał bieżące dane:
Jeśli chodzi o zakażenia, do tej pory testy potwierdziły 492 przypadki. Pięć osób spośród zakażonych koronawirusem zmarło.

dam/twitter - MZ GOV,Fronda.pl

Komentarze

Dell2020.03.22 10:28
Anonimowy komentarz z 22.3.20 o 8:17 zawiera kłamliwe sugestie. 1. Połączenie Przemyśl - Kijów uruchomiono 23 grudnia 2016 ( dwa tysiące SZESNASTEGO roku). 2. Obecnie mamy rok 2020 (dwa tysiące DWUDZIESTY). 3. Informację o połączeniu kolejowym podała spólka PKP INTERCITY 23 grudnia 2016 roku. Można to sprawdzić pod tym adresem: https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/nowe-miedzynarodowe-polaczenie-z-przemysla-do-kijowa.html (Aktualizacja: 2016-12-23, 13:39). 4. Jedyna informacja na ten temat, jaką udało mi się znaleźć, na stronie TVP INFO pochodzi z 29.06.2019 o 15:29 (aktualizacja: 18:17). Dotyczy milionowego pasażera na tej trasie (https://www.tvp.info/43271235/z-przemysla-przez-lwow-do-kijowa-swoja-podroz-wlasnie-odbyl-milionowy-pasazer). 5. Połączenia kolejowgo Przemyśl - Kijów nie można aktualnie znaleźć ani na stronie https://rozklad-pkp.pl/pl/ ani na https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/wyszukiwarka-polaczen.html Oznacza to, że jest zawieszone. Powyższe oznacza, że: a) połączenie Przemyśl - Kijów nie ma nic wspólnego z korytarzem humanitarnym dla Ukraińców powracajacych do kraju w związku z epidemią koronawirusa. b) Anonimowy komentator który to sugeruje 22.3.20 o 8:17 jest zwykłym kłamcą.
anonim2020.03.22 11:16
a może jednak anonimowy nie jest kłamcą? "Jednakże do ostatniego wczorajszego pociągu nie udało się wsiąść około 200 obywatelom Ukrainy, którzy chcieli dostać się do domów. Jeżeli myślicie Państwo, że ktokolwiek z "organizatorów" zaopiekował się tymi osobami to jesteście w błędzie. Te osoby zostały zostawione same sobie, żadnego Ambasadora, konsula, służb... Udało nam się zorganizować transport około 120-150 osób do granicy w Korczowej, gdzie służby ukraińskiej straży granicznej zorganizowały transport przez granicę dla tych osób. Dzięki temu na dworcu PKP noc spędziło około 50-70 osób." Źródło: Facebook @BakunWojciech
Sex portal2020.03.22 9:43
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.zwiaz24.pl ======= Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
anonim2020.03.22 8:31
Pani pyta dzieci co robią ich tatusiowie. Jaś mówi: mój tatuś tańczy na rurze w klubie dla starych gejów. Nauczycielka nie skomentowała ale postanowiła porozmawiać z uczniem po lekcji. -Jasiu dlaczego opowiadasz kolegom takie rzeczy myślę, że to nieprawda.... - A co miałem im powiedzieć, że pracuje w TVP?
anonim2020.03.22 8:17
„Rozmawiałem przez telefon z premierem Polski Mateuszem Morawieckim o powrocie do domu ukraińskich obywateli. Porozumieliśmy się w sprawie utworzenia tzw. humanitarnego korytarza dla Ukraińców. Którzy będą mogli od granicy Niemiec tranzytem przez Polskę wrócić do ojczyzny” – napisał Szmyhal na swym koncie w serwisie Telegram. Wyraził również wdzięczność polskiej stronie za włączenie Ukraińców do programu „Lot do Domu”. „Dzięki niej Ukraińcy, którzy przebywają w innych krajach, będą mogli wykorzystać rejsy linii lotniczych LOT do przylotu do Polski” – dodał. Źródło: nczas.com/2020/03/21/w-polsce-powstanie-korytarz-humanitarny-dla-ukraincow-chodzi-o-koronawirusa/ Skoro jest tak, jak to media podały informację np. TVP Info, że otworzono połączenia kolejowe Przemyśl - Kijów, i od dnia 19 marca br. kolejowy dworzec w ścisłym centrum Przemyśla ściągną obywatele Ukrainy z Niemiec i innych krajów, których stan zdrowia może budzić uzasadnione wątpliwości, i którzy stanowią zagrożenie dla mieszkańców Przemyśla. Ukraińcy są wyrzucani z terenu Niemiec przez niemieckie władze. Ukraińcy nie mają badań testem na obecność koronowirusa i wpuszcza się ich do Polski i pozwala na swobodne przemieszczanie się po terenie Polski. Natomiast polskich obywateli powracających do kraju obejmuje się kwarantanną (!). Ostatnio TVP Info informowało, że tą drogą opuściło Polskę 300 obywateli Ukrainy. TVP manipuluje i ukrywa prawdę przed opinią publiczną. Dlaczego TVP nie ostrzega mieszkańców Przemyśla przed bezpośrednimi kontaktami z Ukraińcami z pobytem w krajach o szalejącym wirusie i możliwym zakażeniu koronawirusem? Kto szykuje mieszkańcom Przemyśla centrum zakażeń koronowirusem? Dlaczego rząd RP naraża zdrowie Polaków? Dlaczego, gdy wszystkie państwa zamykają granice i swobodne przemieszczanie to Polska otwiera połączenie kolejowe Przemyśl – Kijów? Dlaczego Ukraińców nie konwojuje się na teren Ukrainy tak, jak choćby Estończyków? Czy Ukraina nie posiada swoich autobusów i swoich linii lotniczych, aby zabezpieczyć powrót swoich obywateli? Min. Łukasz Szumowski stwierdził, że: "mamy wybór - albo zamknięcie państwa, albo setki zmarłych" Czy ten logiczny wybór, zamknięcie granicy, albo setki zmarłych, nie dotyczy Podkarpacia, nie dotyczy mieszkańców Przemyśla
Jan2020.03.22 8:08
W jaki sposób leczą koronawirusa antyszczepionkowcy?
ja2020.03.22 7:41
UWAGA !!! Dzieci mogą uratować rodziców i dziadków. Dzieci nie są odporne na koronawirusa tylko szybciej wyrabiają sobie przeciwciała, w osoczu dzieci do 2 tygodni do 3 miesięcy, od czasu gdy było z nami gdy byliśmy chorzy jest bardzo dużo "lekarstwa" na tego wirusa. Ze względu na to że nie wiadomo czy przeciwciała te są skuteczne w zależności od rodzaju grupy krwi i genetyki najlepiej aby jeśli ktoś już wyląduje w szpitalu podać mu krew od własnych dzieci.
Senny2020.03.21 20:31
Same bzdury, wywołane do obserwacji reakcji społeczeństwa. W Chinach ten wirus szybko opanowano. W Korei południowej też. We Włoszech, gdzie zachorowalność jest wyższa niż w Chinach, okazało się, że na podstawie oświadczenia dyrektora szpitala w Genui i prezydenta włoskiego stowarzyszenia do spraw infekcji: "we Włoszech nikt nie umarł na tego wirusa". Ano, chcecie podważać wypowiedzi autorytetów dotyczącej strony?
nbc2020.03.21 22:58
Obudż się ! otwórz szeroko paszczę , łyknij haust świeżego powietrza i rozglądnij się wokół .
Inka2020.03.22 9:18
Większych bzdur nie było dawno.Coś masz prpblem z tymi autorytetami