02.03.20, 17:16Fot. Flickr.piotrdabik

Korwin o posiedzeniu Sejmu: 'to demagogia'

W czasie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu nt. koronawirusa głos zabrał Janusz Korwin-Mikke. W swoim ostrym wystąpieniu zarzucił posłom szerzenie paniki w społeczeństwie:

-„ Parę dni temu moja 9-letnia córka Nadzieja wraca ze szkoły i z wypiekami na twarzy mówi: tatusiu, czy ja na pewno nie umrę na koronawirusa?. Ja wiem, że hieny dziennikarskie szerzą panikę, bo z tego mają wierszówkę. Rozumiem, że zapewniają oglądalność swoim stacjom telewizyjnym. Ale jakie prawo macie Wy, posłowie, żeby szerzyć panikę wśród ludzi?” – pytał poseł Konfederacji.

Korwin wyraził też swoje zdanie w kwestii zwołania owego posiedzenia, które według niego było bezzasadne. Stwierdził, że to posiedzenie ma służyć demagogii, bo żadna ustawa w sprawie koronawirusa nie jest potrzebna.

 

kak/ DoRzeczy.pl

Komentarze

zenio2020.03.20 15:24
Panika w pewnym stopniu jest dobra, bo ludzie przynajmniej zaczynają się stosować do zaleceń. A to znowu jest klucz do wytępienia wirusa i powstrzymania pandemii.
Reytan2020.03.19 19:47
Konfederacja to partia dywersji Putina i musi byc zdelegalizowana. Nalezy przyjac wniosek Kurwina o przywrocenie kary smierci,i wszystkich przywodcow ruskiej Konfy powiesic na placach z transmisja telewizyjna. Blazny i zdrajcy na stos.
Henryk2020.03.4 10:45
Ale on powiedział prawdę! Pomyślcie tylko chwilę logicznie i bez emocji.
PI Grembowicz2020.03.3 11:26
JKM ma znowu i jak zwykle, i zawsze rację... chory parlamentaryzm, system/ustrój, myślenie, socjalizm, PRL bis, nowa komuna... a lewica, ciemnota i demokraci się wściekają cha cha, good job, tak trzymać pozdrowienia JKM!
hos2020.03.3 6:37
Bywalec przyjęć w ambasadzie nieprzyjaznego Polsce państwa udzielał wywiadów pismu Sputnik
Henryk2020.03.3 16:19
A które państwa są Polsce przyjazne?
pawel 2020.03.2 23:18
Rany ,80 letni dziadek ma 9 letnia corke,STRASZNE
czekista2020.03.3 4:27
Dlaczego straszne? Swiadczy to, ze jest zdrowym biologicznie mezczyzna. Wielu mezczyzn w wieku dobiegajacym piecdziesiatki, juz nie pamieta po co mu natura TO dala. Sa to osobniki chore,
mir2020.03.3 8:19
pewnie będzie tęczowa bo córki wiekowych ojców są tęczowe
anonim2020.03.2 22:17
MOCNE! O czym media głównego ścieku nie mówią o koronowirusie, skąd ten kurwiwirus, i do czego został powołany? «Naukowcy izraelscy twierdzą, że są w stanie opracować szczepionkę przeciwko koronawirusowi na przeciągu zaledwie 3 tygodni...» „Cóż, prowokowanie katastrof a następnie nader gorliwe «zaradzanie» im wydaje się być specjalnością, w której szaleńcy należący do pewnej nacji zdecydowanie brylują.” Plummer: Świat w rękach rozpitych szaleńców z elektrodami źródło: ram.neon24.pl/post/153438,plummer-swiat-w-rekach-rozpitych-szalencow-z-elektrodami
ada2020.03.2 20:06
W poniedziałek w trakcie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu RP poseł Konfederacji Grzegorz Braun zasugerował, by głos zabrał prezydent Andrzej Duda – inicjator spotkania się posłów w sprawie nośnego medialnie tematu koronawirusa. Przy okazji parlamentarzysta zwrócił uwagę na niektóre punkty przygotowywanych przepisów. Reżyser wypowiedział się także na posiedzeniu komisji zdrowia. Poseł Braun złożył „wniosek formalny o przerwę celem zwołania Konwentu Seniorów celem uzupełnienia porządku obrad o wystąpienie pana Prezydenta Rzeczypospolitej, który jest inicjatorem tego spotkania”. Polityk Konfederacji stwierdził, że „starsi i mądrzejsi” poradzili prezydentowi zainicjowanie „populistycznego i pi-arowskiego” wydarzenia. Tymczasem – zdaniem Grzegorza Brauna – Andrzej Duda „nie kwapi się, żeby głos zabrać”, dlatego też lider Korony zaproponował „zrobienie miejsca panu Prezydentowi”, aby umożliwić mu wyjaśnienie powodów zgromadzenia posłów. – Czy po to, żeby przez aklamację przyjąć uchwałę stanowczo potępiającą wirusa czy też może chodzi o wprowadzany kuchennymi drzwiami przez komisję zdrowia projekt ustawy „stan wojenny plus” – plus koronawirus, oczywiście. Stan wojenny, ponieważ to jest ustawa, która proponuje między innymi redefinicję pojęcia stanów nadzwyczajnych, to jest ustawa, która proponuje wyłączenie odpowiedzialności władzy za straty, szkody, krzywdy, które mogłyby wyniknąć z, rzecz jasna, walki z wirusem. O co chodzi, co Państwo kombinujecie tak naprawdę? – zapytał poseł Grzegorz Braun. Zdaniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek z PiS-u propozycja polityka Konfederacji nie była wnioskiem formalnym, gdyż nie spełniła wymogów.
Matwiej Łagodny2020.03.2 18:58
Od dawna nie zgadzałem się z panem Januszem.Ale w tym wypadku MA CAŁKOWITĄ RACJE.
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! 2020.03.2 18:28
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐩𝐨𝐫𝐧𝐨𝐠𝐫𝐚𝐟𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp.
Sex portal2020.03.2 18:27
Cześć, Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.eu Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
zych.. 2020.03.2 17:55
W PRLu jak był rok nieurodzajny w rolnictwie to co się zbierało?Zbierało się Plenum KCPZPR Amen.
Jestem z Białegostoku2020.03.2 17:49
Według Korwina jest dwóch mądrych ludzi, on sam i car. Pozdrawiam
JS2020.03.2 17:39
Pan Korwin myśli tak jak jeden członek załogi z filmu Aliens, który miał za zadanie chronić obce życie aby dostarczyć je na ziemię i sam zginął, a myślał że jak zabezpieczy się i zamknie za pancernymi drzwiami to nostromo (tak nazwaliśmy w podstawówce te potwory) go nie dopadnie. Jak wirusy rozmnożą się jak obcy z filmu Aliens to i jego rozum mu nie pomoże. Wszyscy zginiemy jak powiedziała Ripley w Aliens Resurection. Ten wirus wygląda na sztuczną odmianę i jest zbudowany w celach depopulacyjnych, Jedynie Bóg może powstrzymać zarazę ale chyba jest już za późno, bo jak II WŚ rozpętała się na dobre to na intronizację Jezusa na Króla Polski było już za późno. Obyśmy nie stracili ostatniej szansy na ocalenie ! Wiele wypowiedzianych przez p. Mikke słów zdradza, że nie jest on wyznawcą Jezusa. Jak można wierzyć w Jezusa i jednocześnie mówić, że dobrze że jest ten wirus, bo przetrwają najsilniejsi ? Króluj nam Chryste - NIE dla szatana i jego panowania ! Pozdrawiam
Drugą "zaletą" Konfederacji, lubią petro-kopiejki.2020.03.2 17:32
Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? Nigdy, nawet słówkiem nie pisnęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? Ciągle. Pytanie: Czy Konfederacja, Bosak, Braun i inni nie noszą transparentów antysemickich? Noszą! Zatem: Czyj oni interes reprezentują? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę, a oficjalny antysemityzm kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Elbieta R.2020.03.3 8:37
Demagogia i bzdury!
antypoko2020.03.2 17:25
Podobno ten Fiku-Myku ma wysoki iloraz inteligencji? - Ale z pewnością mierzył go opiekujący się nim weterynarz!
anonim2020.03.2 17:21
Jak wszyscy do przodu, to Korwin wstecz. Jak wszyscy w prawo, to Korwin pod górę. Jak się dogadują, to Korwin kij w mrowisko wsadza. Czy można go traktować poważnie?
Stefan K.2020.03.2 17:49
Tak, można, bo stosuje ludziom "terapię szokową" i zmusza ich do myślenia. Do zastanowienia się, czy ma rację, czy jej nie ma, a jeśli nie ma, to dlaczego nie ma. Oczywiście dotyczy to tylko tych, którzy do samodzielnego myślenia są w ogóle zdolni, a nie stanowią jedynie części stada baranów, takiego jak np. to, które w 1933 roku zapewniło zwycięstwo wyborcze partii NSDAP.
jozef2020.03.2 17:20
No i tutaj Korwin ma rację, żadna ustawa wirusa nie zatrzyma.