30.03.16, 10:05

Kościół zabiera głos: W kwestii ochrony życia nie można poprzestać na obecnym kompromisie!

 W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat w sprawie pełnej ochrony życia człowieka będzie odczytywany w polskich kościołach w niedzielę 3 kwietnia, tuż przed Dniem Świętości Życia. W tym roku, ze względu na Święta Wielkanocne, przypadająca zwykle 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchody Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w poniedziałek 4 kwietnia.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

Do ogłoszeń parafialnych na niedzielę 3 kwietnia 2016 r.

za: episkopat.pl

Komentarze

anonim2016.03.30 10:39
Publikując takie zdjęcia do artykułu zachowujecie się jak najgorsze z brukowców.
anonim2016.03.30 10:52
@Freebird Mnie to zdjęcie w żadnej mierze nie oburza... Zdjęcie jest dobrze dopasowane do apelu KEP którego dotyczy artykuł. Czekałem na taki głos ze strony hierarchów Kościoła. To dobry przykład. +++
anonim2016.03.30 12:21
Od poczęcia do naturalnej śmierci? Jeśli kobieta podczas próby gwałtu zabije napastnika to jest ok? Gdy nie zabije to musi nosić jego dziecko. Więc sprawa jest prosta - dla niektórych strzał w głowę jest naturalna śmiercią .
anonim2016.03.30 17:25
@tomtom Czyli ochrona tylko życia, ale już nie godności nienarodzonych?
anonim2016.03.30 21:39
Freebird... zdaje się że Twoja definicja "godności" jest nie do pogodzenia z ogólnie przyjętą...