01.08.14, 10:36Ks. Wojciech Lemański (fot. TVP Info/YouTube)

Ks. Lemański na Woodstocku: Bardziej bym się obawiał spotkania z Konferencja Episkopatu Polski niż z Woodstockiem

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Przystanku Woodstock pojawił się ks. Wojciech Lemański. Co przekazał młodzieży?

„Mało czego się boję. Bardziej bym się obawiał spotkania z Konferencja Episkopatu Polski niż z Woodstockiem. Jezus przyjąłby zaproszenie od Owsiaka” - miał powiedzieć ks. Lemański, co na Facebooku zacytował Błażej Strzelczyk, dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

Były proboszcz z Jasienicy miał też dodać, że był u swoich przyjaciół z Przystanku Jezus. „Myślę, że Jezus Chrystus przyjąłby zaproszenie na Woodstock od Jurka Owsiaka” - powiedział.

Na pytanie, czy zasada „Róbta co chceta” jest niebezpieczna, kapłan odpowiedział: „To złota zasada w moralności. Czyń dobro, unikaj zła - mówi ks. Wojciech. - ''Kochaj i rób, co chcesz'' to zasada, którą można mieć przy sobie. Jeśli robię coś z miłości do innych, to nawet, gdybym się pomylił, to to będzie dobre. Wyuczenie się kodeksów moralnych jest ponad nasze siły”.

Jak wynika z relacji na Gazeta.pl, ks. Lemański został ciepło przyjęty przez uczestników Przystanku. Powiedział im, że niechęć hierarchów Kościoła do PW wynika z... zazdrości. „Owsiakowi udaje się ro, co im się nie udaje od lat” - mówił.

Ks. Lemański miał się też odnieść do ostatniej dyskusji na temat klauzuli sumienia. „Wolność jest wartością, która przynależy, do każdego człowieka. Łączy się z godnością. Nie możemy tego deptać tylko dlatego, że uważamy, że to my mamy rację” - mówił, nazywając taką postawę pychą.

MaR/Facebook/Gazeta.pl 

Komentarze

anonim2014.08.1 10:44
"Jezus przyjąłby zaproszenie od Owsiaka" Sugerowanie takich bredni jest zniewagą wobec Pana Jezusa. Nie wierzę, iż Pan Jezus byłby miłośnikiem demoralizacji i zdziczenia młodzieży.
anonim2014.08.1 10:47
Jaki jest mój stosunek do tego pseudo-księdza, to chyba każdy wie.
anonim2014.08.1 10:48
ks.Lemański to mały chłopczyk nawywijał a teraz boi sie z rozmowy z dorosłymi i woli do piaskownicy litości
anonim2014.08.1 10:49
„Myślę, że Jezus Chrystus przyjąłby zaproszenie na Woodstock od Jurka Owsiaka” Też mi się wydaje , że by przyjął Tylko czy Owsiak lub którykolwiek z woodstkowiczów przyjął by to co on mówi ???? Tu już mam poważne wątpliwości….
anonim2014.08.1 10:52
"Episkopat zazdrości Owsiakowi!" Koń by się uśmiał. Czego Episkopat ma zazdrościć Owsiakowi. Wytarzania kilku tysięcy ludzi w błocie tym fizycznym i tym moralnym? Owsiak robi swoją zakłamaną imprezę dwa razy do roku. Kościół Katolicki w jednym miesiacu (serpniu) organizuje dziesiątki pielgrzymek, które łącznie gromadzą dziesiątki jeżeli nie setki tysięcy młodych ludzi. I nie ma tam wrzasku różnych medialnych oszołomów, jest modlitwa, jest skupienie, jest radość, jest śpiew, muzyka i taniec. Fenomen pielgrzymek to jest tylko jeden z fenomenów religijności polskiej młodzieży. Takich fenomenów jest w Polsce daleko więcej. Episkopat zazdrości Owsiakowi! Czego pytam? Medialnej głupoty, ochrypłego wrzasku i ukrytej demoralizacji młodych ludzi..?
anonim2014.08.1 10:54
Ilu młodych ludzi na tym spędzie zostanie zarażonych HIVem ? Może nie tak wielu jak ofiary zainfekowania wirusem ideologicznym. Goście demoralizujący młodzież to albo Żydzi jak Balcerowicz, Hołdys albo ich lokaje jak rebe Lemański.
anonim2014.08.1 11:12
Koń by się uśmiał! Postubecki politruk będzie teraz orzekał, który głos jest pseduokatolicki a który głos jest prawdziwie katolicki! To trochę tak jakby pytać Jerzego Urbana w latach osiemdziesiątych, komu należy przyznać tytuł prawdziwego działacza Solidarności a kto był fałszywym działaczem tego ruchu. Koń by się uśmiał!
anonim2014.08.1 11:14
ale pierdolety ... lemański powinien być suspendowany!
anonim2014.08.1 11:16
Żalllll panie ksiendzu Lemański ... żalll ... śmiesz mówić co jest pychą.
anonim2014.08.1 11:22
>> ''Kochaj i rób, co chcesz'' to zasada, którą można mieć przy sobie. Jeśli robię coś z miłości do innych, to nawet, gdybym się pomylił, to to będzie dobre. << Ja się nie znam, ale czy nie coś takiego powiedział właśnie Jezus? @Mniemanologia You made my day :D
anonim2014.08.1 11:23
a nie boi się ksiądz Lemański spotkania z Panem Jezusem na Sądzie Ostatecznym
anonim2014.08.1 11:31
Dołączył do zacnego grona tegorocznych gości Woodstock - Środa, Czubaszek, Linda, Holland, a dawniej m.in Olejnik, Lis, Durczok, Paradowska, Wojewódzki, Raczek, Żakowski, Miecugow, ks.Boniecki, Wałęsa, Mazowiecki, Sekielski, Gretkowska... prawda ,że wyraziste grono ? ks.Lemański pasuje tam idealnie.
anonim2014.08.1 11:36
"Ja się nie znam, ale czy nie coś takiego powiedział właśnie Jezus?" Masz rację: nie znasz się.
anonim2014.08.1 11:49
@arbiter --------------------------------------------------- "Jezus by przyjął zaproszenie na PW, i zostałby tam przyjęty z szacunkiem. Czy na taki sam szacunek mógłby liczyć od współczesnych uczonych w piśmie i faryzeuszy". ------------------------------------------------------ Wróżbita Maciej na Frondzie???? Mogę prosić o autograf??? ;)))
anonim2014.08.1 11:51
Widać, ks. Lemański, wciąż niewiele pojął z lekcji, jaka mu została udzielona... Usilnie zachęcam go do zapoznania się z życiorysem UWIELBIANEGO przez świat cały niemalże, św. ks. Bosko, który uratował rzesze młodych od zatracenia i także w slumsy podobnego typu jak PW się zapuszczał w tym celu. Jak się wczyta to odnajdzie w tej wspomnianej biografii pewien istotny stricte dla niego samego fakt...
anonim2014.08.1 12:06
Sylabariusz Oczywistą rzeczą jest że wielu świętych Kościoła wchodziło w środowiska o wiele bardziej zdemoralizowane niż środowisko owsiakowe. Tyle tylko ze święci Kościoła wchodzili w takie srodowiska po to aby głosić zagubionym ludziom dobrą nowinę o zbawieniu. Ks. Lemański wchodzi w to środowisko aby głosić własną pychę i własną nienawiść do Kościoła, którego ten kapłan nadal nie rozumie bo chyba nigdy nie rozumiał.
anonim2014.08.1 12:28
@Gurb - a powinno.
anonim2014.08.1 12:46
@Gandalf Zgadza się. Mi jedynie chodziło o pewien istotny fakt z biografii ks. Bosko, kiedy został on niesłusznie zupełnie oskarżony przez swego biskupa. Tak się składa, że ks. Bosko nie biegał po najważniejszych ośrodkach prasowych we Włoszech, nie wypłakiwał się w rękaw dziennikarzom, nie oczerniał, nie atakował publicznie. Co natomiast zrobił?? Poszedł do biskupa, PADŁ przed nim na twarz i przeprosił za coś, czego nie uczynił. Cóż za pokora!! Co się stało z ks. Bosko?? Został jednym z największych świętych w historii Kościoła, uwielbianym przez świat, jako symbol pomocy młodym, zagubionym ludziom...
anonim2014.08.1 15:15
Wojtek, weź się już zamknij bo się ludzie normalnie z Ciebie śmieją. Znów głupot nagadasz a później będziesz leciał z płaczem do Watykanu, że Cię abp Hoser prześladuje. Zajmij się chłopie ośrodkiem w Zagórzu, bo aż się przykro robi jak się Ciebie słucha.
anonim2014.08.1 16:44
Czyżby zakaz publicznego wypowiadania się już nie obowiązywał?
anonim2014.08.1 23:16
"Róbta co chceta" jest zaprzeczeniem augustiańskiego "Kochaj i rób co chcesz", to karykatura, jakby odbicie w krzywym zwierciadle. Typowy wybieg szatana.
anonim2014.08.2 0:49
Ale to obrzydliwy typek cały czas wykonuje misję JUDASZA . Co ten nieszczęśnik ma wspólnego z Kościołem , chyba tylko sutannę . Nic nie zrozumiał z poprzednich zdarzeń a wszczyna nowe konflikty. Żenada !
anonim2014.08.2 1:04
Najlepszy sposób na przyspieszenie upadku kościoła to uciszanie ludzi dobrych i mądrych jak ksiądz Lemański i eksponowanie nikczemników lub ignorantów jak ksiądz Oko, czy nawet ten nienawistny dk, który ma tu swoje stałe miejsce. Ksiądz Wojciech podstawia KK lustro pod nos, a KK myśli, że jak stłucze lustro, to wszystko będzie w porządku.
anonim2014.08.2 1:06
@duł Faktycznie, ksiądz Lemański ma więcej wspólnego z wiarą i chrześcijańską miłością niż z Kościołem.