11.09.20, 17:46

Ks. Oforka: Ratunek świata przed nadchodzącą zgubą

Po co nam umiejętność walki duchowej? W jaki sposób siły ciemności działają w naszym życiu? I w jaki sposób możemy się z nimi zmierzyć?

Wezwanie do aktywnego uczestnictwa w walce duchowej ma nas zaangażować w kształtowanie wydarzeń, które mają wpływ na nasz ziemski i wieczny los. Dzieje się tak, ponieważ wiele wydarzeń, które mają miejsce na tym świecie, nie jest kontrolowanych jedynie przez fizyczne zasady lub siły, ale też przez zasady metafizyczne lub, co będzie bardziej trafnym określeniem, przez siły nadprzyrodzone.

Nie zdawałam sobie jeszcze wtedy sprawy, że choć nieobecni fizycznie, cały czas są obok, a w katalogu świętych jest nieskończenie wiele niezapisanych stron, które stale są uzupełniane o nowe życiorysy. Wsłuchując się dalej w świadectwa niezwykłych żywotów, uświadamiałam sobie, że dotyczą one zwykłych ludzi, takich jak ja i moi bliscy, i każdy z nas może zostać takim bohaterem. Byłam pełna podziwu dla świętych i ich życiowej postawy oraz w pełni przekonana, że zasłużyli na to wysokie odznaczenie, jakim było wyniesienie ich na ołtarze, w myślach (z pełną powagą kilkuletniej dziewczynki) przytakiwałam słuszności tej decyzji. Zrozumiałam także, że akt czyjejś kanonizacji ma bardzo duże znaczenie dla nas, którzy dalej wiedziemy swój ziemski żywot.

Większość tych przypadków zostaje najpierw zdeterminowana w sferze duchowej, z której biorą początek i pozwolenie. To dlatego można w niej znaleźć proroctwa i wizje, dzięki którym niektóre nadchodzące wydarzenia, jeśli Pan uzna to za konieczne, mogą zostać ujawnione, nim się wydarzą.

Duchowe siły, które są także zaangażowane w determinowanie wydarzeń, które mają miejsce na płaszczyźnie realnej, są nie tylko pozytywne, lub, jak wolicie, boskie. Złe siły także stanowią część tej duchowej sieci sił, które mają wpływ na większość wydarzeń, które z kolei mają miejsce w świecie fizycznym. To dlatego szatan i jego pośrednicy mogą czasem właściwie przepowiedzieć przyszłość – ponieważ posiedli część wiedzy, która zostaje ujawniona w sferze duchowej.

Modlitwa

Modlitwa jest najbardziej słusznym i najłatwiej dostępnym środkiem do skorzystania z tej możliwości oferowanej przez duchową naturę ludzi. Przez modlitwę człowiek uwalnia się z ciężaru ciała, aby uczestniczyć w wydarzeniach mających miejsce na płaszczyźnie duchowej.

Kiedy Jezus, podczas swojego duszpasterstwa na ziemi, podkreślał wagę modlitwy, po prostu informował nas o potrzebie korzystania z naszych praw do uczestnictwa w decyzjach, które kształtują nasze życie tu na ziemi oraz po nim. To, że uczynił modlitwę najważniejszym aspektem swojej posługi, pokazuje, że był zawsze dostępny na boskich radach, aby uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących Jego misji. Dało mu to możliwość trzymania w szachu knującego intrygi wroga w trwającej duchowej wojnie.

Orędownictwo

Poprzez orędownictwo chrześcijanie angażują się w trwającą duchową walkę i są w stanie udaremnić natarcie diabła przeciwko prawości oraz tym, którzy niosą świadectwo ewangelii Chrystusa. Kiedy nie ma orędowników, diabeł ma idealną okazję do czynienia zła, a liczba dusz, które zmierzają do potępienia, rośnie w postępie geometrycznym. Dlatego wezwanie do modlitwy jest dziś jeszcze bardziej naglące niż kiedykolwiek.

Zacznij działać

Istnieją silne znaki dowodzące tego, że cierpliwość boska zaczyna się wyczerpywać. Jest wielce prawdopodobne, że jeśli pilnie czegoś nie zrobimy, furia Boga może dotknąć ludzkość. Przyniesie to straszny czas spustoszenia. Będzie wielkie cierpienie i ból bez wytchnienia, jeśli to zbliżające się niebezpieczeństwo nie zostanie zażegnane. Kto więc pójdzie do Pana w tej sprawie? Kto powstanie w obronie chwały Pana? Jedną z głównych możliwości w obecnym kłopotliwym położeniu zwrócenie się o wstawiennictwo. Wyznawcy, którzy nadal pozostają wierni Panu i nie zeszli ze starożytnej drogi, są wzywani do przyjęcia posługi orędownictwa oraz uratowania naszego świata od nadchodzącej zguby.


Ks. Venatius Oforka – teolog, misjonarz w Nigerii, który każdego dnia staje na arenie walki o ludzką duszę.

Powyższy tekst jest fragmentem książki ks. Oforki „Sztuka walki duchowej”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.

źródło: twojawalkaduchowa.pl

Komentarze

Anonim2020.09.12 17:01
Polecam wszystkim książke o. Augustyna Pelanowskiego pt Ocalenie ll
Anonim2020.09.12 17:00
do Bogobojny "A co, gdy w Krakowie będą się modlić, aby wygrała Wisła - a w Łodzi aby Widzew?" Modlitwa dotyczy celów wyższych a nie doczesnych. Bóg nie jest środkiem i służącym w ręku człowieka . Człowiek bardziej potrzebuje Boga niż Bóg człowieka którego stworzył dla swej chwały. Mecze, zdrowie, pieniądze , praca są to doczesne wartości przemijalne i określone czasem , modlitwa otwiera oczy na to co nie przemijalne, modlitwy potrzebuje człowiek aby się ustrzec przed szatańskimi pokusami które mają człowieka odwieść od Boga i przerzucić środek ciężkości z Boga na to co właśnie doczesne "Gdzie skarb twój, tam serce twoje" . Gdzie człowiek kieruje swoje serce swoją wolę najczęściej z tego czyni Boga. Jeżeli człowiek robi z bożka Boga to ostatecznie ten bożek się zbuntuje przeciwko człowiekowi . Bóg nie zniewala
Bogobojny2020.09.12 6:28
No to ja już kurcze blade niczego nie wiem. Czy jest boży plan? czy jest wola nieba? czy wszystko to można zmienić modlitwą? A co, gdy w Krakowie będą się modlić, aby wygrała Wisła - a w Łodzi aby Widzew? A co, gdy w jednym kraju, aby byla wojna, a w drugim - aby nie było. A co gdy Pawlaki, aby na Karguli spadły wszystkie plagi, a Kargule - też żeby spadły - ale na Pawlaków??? Kompletny mętlik - poplątanie z pomieszaniem.
serty2020.09.11 23:15
Bóg i Szatan jedno zło popełniają...różni ich inicjatywa...Bóg popełnia przemoc bierną: opuszczenie, prowadzenie na manowce, ignorancja potrzeb...a Szatan przemoc czynną: kuszenie do grzechów, mamienie fałszywymi obietnicami, manipulacja do czynów zagrażających zdrowiu i życiu...także Oboje zło popełniają przeciwko człowiekowi....tylko człowiek potrafi nie opuszczać, nie ignorować cudzych potrzeb....a cudeniek Bożych jak na lekarstwo i marna skala
Jest Fronda? Jest Piąteczek?2020.09.11 22:34
Jest LOLcontent! "Istnieją silne znaki dowodzące tego, że cierpliwość boska zaczyna się wyczerpywać" - czy to cytat ze "Strażnicy" z roku 1975?
Urszula2020.09.11 21:03
Ostatnia księga Biblii mówi o zamierzeniach Boga w sprawie ziemi i ludzi. Bóg zdania nie zmienia, podjął taką, a nie inną decyzję i zrealizuje to co zamierza. Próżne są więc wszelkie jakieś błagania, starania i pośrednictwa. Bóg zrealizuje to co postanowił nie oglądając się na oczekiwania próżnych ludzi.
Styki2020.09.11 21:20
Mylisz sie, co zreszta potwierdza MB w Fatimie.Wszystko i tak Bog zrealizuje wedlug swoich planow, jednak jak mowila MB w Fatimie poprzez modlitwe i pokute moze to byc lagodniejsze dla ludzkosci.
Styki2020.09.11 20:58
Generalnie, historie spisuje się na podstawie dokonań oszustów, mi-styfikatorów, demagogów i bandytów wysokiego szczebla. Powinniśmy zacząć spisywać historię wychodząc od życia świętych. Moze to jest recepta na ocalenie swiata.
Jaceniacka 🎃2020.09.11 19:58
Ratunek będzie jak oddasz wszystko katabasowi
łamyn!2020.09.11 22:39
j.w.
Torchwood2020.09.11 19:47
"Walka duchowa", "siły ciemności" - o za stek bzdur. Jak każda religia, Chrześcijaństwo najpierw wymyśla problem, a potem sprzedaje naiwnym rozwiązanie tego fikcyjnego problemu.
klapa2020.09.11 19:28
Co to znaczy obrona chwały Pana? Boga nie trzeba bronic bo i przed kim? A to wstawiennictwo to do kogo by miało być Boga do Boga? Poza ty po co świat ratować, jak ma zginąć to pewnie z woli Boga i tak kiedyś ma to nastąpić. No naprawdę można by się spodziewać czegoś lepszego.
Czarek2020.09.11 18:56
Niestety ludzie wolą wierzyć w brednie i ściemy ateizmu niż w to co zostało wielokrotnie objawione i udowodnione. Na nic dowody w postaci cudów, na nic spełniające się przepowiednie. Dlaczego? Bo za wyznaniem niewiary kryją się bardzo poważne życiowe decyzje, które nie są możliwe do pogodzenia z Bożym planem. Odstępcy od wiary mówią głośno o tym, że mają swój sposób na życie niezgodny z tym co powiedział Pan Bóg. Uważajmy aby ateiści i odstępcy od wiary nie wciągnęli nas w swoje bagno.
Panie Czarku2020.09.11 20:19
Boga nie ma. Te wszystkie "dowody" to ściema, która ma Pana skłaniać do wyskakiwania z kasy. Rozumem się Pan kieruj a nie bajkami starożytnych nomadów.
Jagoda2020.09.11 23:41
Piszesz, że BOGA NIE MA!...WIĘC NAPISZ, JEŻELI BOGA NIE MA, ....TO Z KIM TU CIĄGLE WALCZYSZ! !!! NAPISZ NAM...! NIE BĄDŹ TCHÓRZEM! O D P I S Z ! ... JAKI ...JEST... SENS... WALKI.. Z KIMŚ, ...KOGO... NIE MA...!??? Zdecyduj się w końcu! Przecież non-stop lejesz jadem na BOGA i Maryję! No, przekonaj nas !
Pani Jagodo2020.09.12 13:22
Ma Pani absolutną rację, że walka z kimś kogo nie ma, byłaby absurdem. Moje tu , rzadkie dość, wpisy nie są do boga, są do Was. Staram sie Wam pokazać, jak absurdalne są Wasze gusła i jak piękne jest życie, jeśli kierować się w nim rozumem a nie oglądać się na starożytnych nomadów. Pozdrawiam serdecznie
Anonim2020.09.11 18:32
Brednie i ściema, które łyka ciemnogród. Świat, tj. Ziemia jaka znamy, całe życie które to istnieje zginie dopiero za około miliard lat, gdy słońce zacznie przekształcać się w czerwonego olbrzyma. Ludzie wyznajacy religie są wyjątkowo odporni na wiedzę i naukę, wiec wierzą w bzdury o końcu świata, piekle i innych bzdetach.
persona2020.09.11 18:35
niby brednie a dziennie je czytasz
Ireneusz2020.09.11 18:44
hahaha! .....Kto by pomyślał, że tobie tak na nas zależy, że aż marny robaku nas uświadamiasz!?..... Ile ci za to zapłacili trollu, judaszowy!?... WBIJ SOBIE DO GŁOWY, ŻE TYLKO PAN BÓG WIE O KOŃCU ŚWIATA, CZASAMI PRZEMAWIA DO PROROKÓW! A napewno nie do ciebie! Wiesz, że jesteś omotany złem! ... Po tobie nic dobrego nie można się spodziewać!.... Więc zamknij tą swoją "jadaczkę! NIC NIE ZYSKASZ!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.11 18:04
"Będzie wielkie cierpienie i ból..." fajny ten wasz miłosierny bóg! sadysta i psychol!
Oj giwałt parchu!2020.09.11 18:29
Szabes dzisiaj, pamiętaj abyś dzień święty święcił. I umyj odbytnice. Może będzie Szybka Randka i Sex z kamerką
Paweł2020.09.11 18:51
LECHU!....SADYSTĄ I PSYCHOLEM, TO TY JESTEŚ! ....ZAPOMNIAŁEŚ, CO WYPRAWIAŁEŚ Z DZIEĆMI ....I ZA CO SIEDZIAŁEŚ?.... PRZYPOMNIEĆ CI!? A W SB, TO CO TAM ROBIŁEŚ?... TAKI JESTEŚ KRYSZTAŁOWY! ? ... ZNÓW CIĘ ZABOLAŁO JAK O BOGU PISZEMY!? ...... NO I O TO CHODZI!..... ZWIJASZ SIĘ WTEDY, .... NICZYM DIABEŁ-! to twój "bożek"? Marniaczy!