25.04.21, 09:59Fot. via Pixabay

Ks. prof. Piotr Roszak: ideologia gender to wydmuszka, która nie ma w sobie żadnej treści

- Ideologia gender to zwykła wydmuszka, która nie ma w sobie żadnych treści i pod wzniosłymi hasłami wolności, równości, tolerancji itd. buduje świat oparty na podziałach, nierówności i nienawiści, na niewoli własnych kaprysów - powiedział ks. prof. Piotr Roszak dla "Do Rzeczy".

Stwierdził, że ideologia gender to "zupełnie nowa odsłona antychrześcijańskiego projektu świata".

Podkreślił, że "gender to projekt ideologiczny, wyrastający wprost z marksizmu kulturowego, który nie poszukuje prawdy, tylko wrogów, jak to zwykle w rewolucji bywa".

Jego zdaniem ideologia gender odrywa ludzi od rzeczywistości duchowej i materialnej, postulując budowaniu świata w oparciu o "emocje, uczucia i libido".

- Jest to zwykła wydmuszka, która nie ma w sobie żadnych treści i pod wzniosłymi hasłami wolności, równości, tolerancji itd. buduje świat oparty na podziałach, nierówności i nienawiści, na niewoli własnych kaprysów - stwierdził.

Podkreślił od lat powtarzane stanowisko Kościoła, że ideologia gender jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem. Dodał, że "wszystkie pomysły edukacyjne powstałe w ramach tej teorii nie sprzyjają jakiemukolwiek wychowaniu człowieka w duchu prawdy, dobra i piękna".

Zaznaczył także, że ideologia gender nie rozróżnia dobra i zła.

- Wszystko, co nie jest zgodne z kaprysem człowieka, jest złem, a każdy, kto pokazuje prawdę, to bandyta, dla którego w imię równości i tolerancji nie ma miejsca - zobrazował powyższą tezę ks. prof. Roszak.

Zaapelował również o "pasję odkrywania prawdy" na uniwersytetach.

jkg/opoka, dorzeczy

Komentarze

Moly2021.05.8 6:11
a w majty rzniecie pzred wydmuszka
Cierpliwy2021.04.25 20:14
Ale kto stawi opór tej wydmuszce jeśli "gołym okiem" widać co się dzieje. "Oni" mają pieniądze, władzę i media, w tym internet. To miliarderzy, premierzy, ministrowie, prezydenci, bankierzy, posłowie i senatorowie, prezesi wszelkich korporacji , dziennikarze, ludzie kina, telewizji i mody, a także hierarchowie różnych kościołów. Są pod władzą pieniądza i Tego, który im go zapewnił. Realizują od zawsze jego plan niszczenia duchowego i fizycznego ludzi. Doszło już do zaprzeczenia realnego oglądu człowieka. Niedługo znów będą hybrydy ludzkie. Byle zniszczyć Dzieło Stworzenia. Tylko że Atlantydy Platona nie odnaleziono, a Sodomę odkopano. Próba trwa.
SAWE2021.04.25 15:43
Jak każda ideologia. Wydmuszka bez treści. Niszczenie człowieka.
Troll2021.04.25 14:18
trzeba by sie w koncu zdecydowac: czy wydmuszka, czy neomarksizm czy szatanizm czy... juz nie pamietam jakie inne bredzenie na ten temat bylo...
Anonim2021.04.25 14:01
Jesli ideologia gender to wydmuszka pozbawiona wszelkiej tresci, to dlaczego doprowadza ona do szalu wysokich urzednikow KK gloszacych na co dzien prawde nad prawdami. Slaba musi byc ta ich prawda w konfrontacji z gender, jesli trzeba ja bronic z taka bezwzglednoscia.
hehehe2021.04.25 13:29
Ideologia gender to przede wszystkim rozminięcie się z rozumem i osiągnięciami nauki, trafiająca głównie do nieskażonych inteligencją oraz wiedzą ludzi :-)
Art2021.04.25 12:02
Ha ha ha. Naprawdę to jest świetne! Czyli Kk najpierw wmawia wszystkim dookoła, ze jest coś takiego jak ideologia gender (choć sam nawet nie umie wytłumaczyć na czym miałaby polegać), a potem stwierdza, ze to jest pusta ideologia, która nie ma żadnego sensu. Logiki w tym wszystkim nie ma za grosz. Wylew nienawiści za to rekordowy. Bezmyślne to wszystko straszliwie.
Prawda w oczy2021.04.25 11:56
PEDERASTIA to obrzydliwe ZBOCZENIE. Podobnie jak inne "orientacje seksualne LGBT+" - pedofilia, zoofilia, koprofilia
pytajnik2021.04.25 11:55
Czy najlepszym sposobem na błędne ideologie nie jest nauczanie: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Czy ksiądz Roszak je przypomniał?
Anonim2021.04.25 11:36
Zara, przecież to WY okrzyknęliście, że istnieje jakiś gender i że jest to ideologia. Rozumiem, że teraz chcecie to odszczekać?
Olin2021.04.25 11:04
boli zboki... dobrze... ma boleć....WYJCIE...buhaha
Samo gęste2021.04.25 10:31
Katolicyzm to zwykła wydmuszka, która nie ma w sobie żadnych treści i pod wzniosłymi hasłami wolności, równości, tolerancji itd. buduje świat oparty na podziałach, nierówności i nienawiści, na niewoli własnych kaprysów.
AAAtomek2021.04.25 10:28
Powiedzmy sobie szczerze. Katolicy z hasłami miłości i hossannami w kościele, po zakończeniu tychże magicznych niedzielonych czynności wracają do "swojej normalności" i NIENAWIDZĄ osób gender&LGBT. To jest tak nieprawdopodobnie zabawne, gdyby nie było tragiczne dla osób gender&LGBT........ Katolicy to najwieksza pomyłka chrześcijaństwa oraz jej patrona Chrystusa! Katolicyzm to pomyłka Polski!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.25 10:21
Zarzucanie "ideologii" środowisku LGBT przez pedofilny kościół to tak samo perfidny chwyt, jak używanie przez hitlerowców wobec żydów pojęcia "rasa". Takie ostemplowanie określonej grupy redukuje bowiem jej przedstawicieli wyłącznie do nośników groźnych, szkodliwych cech zagrażających "wspólnocie ludowej" lub "narodowi". To z kolei prowadzi prostą drogą do ODCZŁOWIECZENIA, a więc pozbawienie indywidualnych LUDZKICH cech przedstawicieli tych grup. Używanie pojęcia "ideologia " przez kościół wobec osób LGBT ukazuje tylko prawdziwy rodowód chorych znienawiści pisowsko-katolskich nazistów!