16.02.19, 09:00

Ks. Stanisław Małkowski dla Frondy: Rząd traktuje Żydów lepiej niż Polaków ze Wschodu

Eryk Łażewski, Fronda.pl: Szczęść Boże! Prosiłbym księdza o wywiad na temat ostatnich, żydowskich, a jednocześnie antypolskich wypowiedzi. Chodzi oczywiście o sprawę Andrei Mitchell i „Jerusalem Post”.

Ks. Stanisław Małkowski, znany duszpasterz opozycji z czasów PRL: Wśród osób pochodzenia żydowskiego są i chrześcijanie, i katolicy, nie można więc uogólniać i obciążać wszystkich Żydów nastawieniem ideologicznie i niemerytorycznie antypolskim. Poziom tych wypowiedzi żenujący i niesłychanie agresywny wyklucza jakąkolwiek polemikę. Jakakolwiek argumentacja do tych ludzi nie trafia. To wyraz nienawiści do Polski i do Polaków zupełnie nieuzasadnionej historycznie ani postępowaniem Polaków, którzy w dużej części ratowali Żydów w czasie wojny.

Rząd dał teraz Żydom przywileje w naszej Ojczyźnie. Mogą bardzo łatwo uzyskać pozwolenie na przyjazd i obywatelstwo polskie. Mogą kupić mieszkanie, pracę od razu znaleźć. Jakże inaczej traktuje się Polaków, którzy ze Wschodu chcą do Polski przybyć. Natomiast Żydzi mają wszelkie ułatwienia. Dlatego takie wypowiedzi nie trzymają się faktów. Jednak nie o to chodzi, nie o to chodzi! Chodzi o stworzenie pewnej atmosfery, aby Polskę poniżyć i skłonić do wszelkich możliwych ustępstw wobec tego środowiska. Żydzi amerykańscy – jak wiadomo żądają idiotycznych odszkodowań nie wiadomo za co, nieuzasadnionych prawnie i finansowych. Przy tym, władze amerykańskie zachowują się potulnie wobec Żydów, włącznie z Trumpem!

A nasze władze?

Też, też (śmiech) sprawę przemilczają. Żadnej debaty na ten temat nie ma. Nawet jakiegoś publicznego ujawnienia tych żądań. Całkowicie niesprawiedliwych! Tutaj nawet nie chodzi o pieniądze! Chodzi o wyprzedaż polskiej własności, ziemi.

Czy w takim razie – według księdza – wypowiedzi tego typu jak Andrei Mitchell i „Jerusalem Post” mają na celu doprowadzenie do uwłaszczenia się polskim mieniem środowisk żydowskich?

Chyba tak! W każdym razie: upokorzenie Polaków, żeby lepiej milczeli, niż mają cokolwiek mówić. Możliwość obrony, na zasadzie odniesienia się do rzeczywistości jest tu – jak mówię – z góry wykluczona. Chodzi o tworzenie atmosfery.

Następnie: ludzie, którzy czytają takie gazety; z takimi środkami przekazu mają częsty kontakt, wyrabiają sobie zdanie nie na podstawie znajomości tego, co się naprawdę wydarzyło i dzieje, ale na podstawie tego, co w serialu usłyszą, albo zobaczą.

Jest organizowanie ogólnie międzynarodowych nacisków na Polskę, żeby poddała się presji zagranicznej. Nasze władze też ujawniają pewien brak odwagi i zdecydowania, jeżeli chodzi w ogóle o obronę polskich interesów.

To przykre...

Przykre i smutne. Ale jeżeli odwołamy się do Pana Jezusa i Matki Najświętszej, jeżeli chodzi o intronizację Chrystusa na króla Polski i potwierdzenie faktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie, królowej Korony Polskiej, to skoro ani władze państwowe, ani kościelne tego nie chcą, to trzeba się o to modlić. Trzeba czekać na takie okoliczności sprzyjające, kiedy może przynajmniej władze kościelne zmienią zdanie w całości, jeżeli chodzi o Episkopat. Być może władze państwowe dadzą się wtedy pozyskać.

To czekajmy!

Jeżeli chodzi o uroczystości w Łagiewnikach, to nie miały one charakteru aktu, który jest oczekiwaniem Pana Jezusa. Owszem to było miłe, słuszne w wymiarze pewnej pobożności, uczestniczyłem w tym zresztą z pewną satysfakcją. Udział kilku przedstawicieli władzy państwowej był prywatny i szczątkowy. Udział strony kościelne (kilkudziesięciu biskupów) też nie oznaczał postawy Episkopatu jako całości. Następnie, w akcie zawierzenie w ogóle nie padły słowa: „Chrystus Król Polski”.

I dlatego ten Akt Zawierzenia nie może być rozumiany jako Intronizacja?

Nie! To jedynie ukłon w stronę tych, którzy Intronizacji żądają: cieszcie się, zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić.

Rozumiem. Kolejna taka zmyłka?

Chyba tak!

Bardzo księdzu dziękuję za wypowiedź. Bóg zapłać!

Proszę bardzo.

Komentarze

To jest prawda2019.02.18 7:56
Dlaczego tyle tysięcy Żydów dostało w ostatnich latach za darmo polskie obywatelstwo??? To są osoby wrogie Polsce, które nawet ani słowa nie znają po polsku. Wzięli nasze obywatelstwo żeby dostać się swobodnie na teren UE. A Polacy z Kazachstanu??? Ci muszą dopełniać chorych formalności po to żeby móc przyjechać do Polski.
Robak2019.02.17 22:34
Głupi jesteś bo Żydzi to nie żydzi. Wszystko zależy od wiary którą przyjąłeś. Chazary to żydzi z wiary którą przyjęli w/g zasady wybraliśmy wiarę co mówi jesteśmy narodem wybranym. Semici i Żydzi to druga bajka. chazarzy z Azji to krwiożercza szarańcza.
nikt2019.02.17 14:26
We wszystkich mediach obecnie trwa ( poprzez komentarze ) kampania antyżydowska . Dlaczego , skoro ich właścicielami czy redaktorami są przede wszystkim Żydzi ? Hitler był Żydem i nie przeszkadzało mu to , że mordował własny naród a niemiecki wysyłał na rzeź . Stalin był Żydem i robił to samo , chociaż w mniejszym stopniu . Ale Rosjan solidnie zdziesiątkował . Zastanówcie się . Trochę się ogarnijcie , sprawdźcie swoje pochodzenie a później podejmujcie jakiekolwiek decyzje .
nikt2019.02.17 11:43
" O Święta Naiwności " . A jak się traktuje swojaków ? Poprzednie rządy to to ukrywały PiS robi to jawnie , gdyż już jest pewien swego .Przecież w Polsce już jest więcej Żydów niż Słowian . Ukrytych , pod słowiańskimi , germańskimi czy rosyjskimi nazwiskami . Przyjrzałam się też zdjęciom pomordowanych w Katyniu , czyli temu " kwiatowi polskiej inteligencji " . Nie ujawnię swych spostrzeżeń z oczywistych powodów . Żydzi zalali Polskę po wojnie od Wschodu uciekając przed bolszewizmem . Wiedzieli przecież co tam robili z autochtonicznymi narodami jako kupcy czy tzw. inteligencja . Polska szlachta też zrobiła swoje . Pogódźcie się z tym kim była i jest Polska . I dziwić się Ukraińcom za mordy na Polakach ? Mnie to nie dziwi . Sytuacja jest patowa . Ja nie byłam lepsza w swej naiwności . Obudziła mnie dopiero zeszłoroczna zmiana ustawy o IPN . Nigdy nie patrzyłam na ludzi pod kątem ich etnicznego pochodzenia . Był dla mnie ważny człowiek jako wartość jaką sobą reprezentuje . Gdy zaczęłam analizować przeszłość , odnosić ją do teraźniejszości , przyglądać się starym zdjęciom w internecie to się przeraziłam , gdyż wszystko stało się dla mnie przerażająco jasne i przejrzyste. Zrozumiałam całe ciągi zdarzeń historii Polski jako kraju i Polaków jako narodu słowiańskiego . Co można zrobić ? Nic . Zostawić to Bogu do rozwiązania . Żydzi są albo przechrztami , albo też ateistami . W obu przypadkach ludźmi niewierzącymi ( pomijając Gminy Żydowskie ) . Bo cóż można z tym zrobić skoro nie wiecie kto jest Żydem a kto nie ? Ja to widzę , ale nie zdradzę , gdyż nie wezmę na siebie takiej odpowiedzialności .
edyta2019.02.17 7:24
Rząd traktuje lepiej zydów niz Polaków .Nie tylko Polakow ze wschodu
DARIUSZ2019.02.17 1:17
Kochani! Zydzi uwlaszcza sie polskim i niepolskim mieniem. Szanuje ksiedza Malkowskiego. Moge spotkac sie z nim w Lagiewnikach. Na wspolnej modlitwie. Polacy sa niebywale glupi i latwowierni, i zaplaca. Caluski.
W temacie2019.02.16 22:24
https://www.youtube.com/watch?v=caBVMcip7kI
rebeliant2019.02.16 14:38
Szczyt władzy komunistycznej w Polsce (i nie tylko w Polsce) był obsadzony przez Żydów - w gruncie rzeczy cały przewrót rozpoczęty w 1917 roku był dziełem Żydów, jest on ich własnością. Skoro zdobyli władzę, to nie dziwmy się, że będą kontynuować korzystanie z osiągnięć swoich przodków. Berman, Minc, Różański, Michnik, ... i jeszcze wiele innych gnid, które Polacy powinni ścigać, jeśli rzeczywiście myślą o niepodległości. obecnie to też nie są nasze władze, a jedynie kanalie, które za nas się spowiadają, za nas się tłumaczą i nie realizują rzeczywistych naszych interesów.
Vistula2019.02.16 13:47
Nie ze wszystkim, prosze Ksiedza, sie zgadzam. Mieszkanie czy to Zyd czy Polak z Kazachstanu moze kupic bez klopotow. Zydzie nie dostaja w Polsce nic za darmo. Repatryjacja Polakow ze Wschodow jest znikoma, bo Polakow jest tam niewiele. Ale moze slow kilka o Polakach na Wschodzie, wstydliwa prawda. Absolutna wiekszosc sie bardzo szybko zrusyfikowala, malo tego, skomunizowala. Najlepszym dowodem sa "reprezentanci polskiej mniejszosci" na Litwie. Dawni sowieccy komunisci, antylitewscy, antypolscy. Ja bym odwrocil proces repatryjacji, zaplacil kosztka wyprowadzki tych "Polakow" z Polski ktorzy poswiecili cale swoje zycie sluzac zbrodniarzom sowieckim.
Urszula2019.02.16 14:00
A jakbys ich rozpoznał? Tych służących zbrodniarzom sowieckim?
Vistula2019.02.16 14:10
Przyjrzyj sie sobie w lustrze, zajrzyj do zyciorysow swoich najblizszych.
obywatel2019.02.16 12:58
Ks. Stanisławie, tu nie chodzi ani o Polaków na wschodzie ani miłość do Żydów. Tu chodzi o obłaskawienie żydowskiego lobby, by poparli nasze zakupy w USA rakiet (np Patriot i te mniejsze)
michu2019.02.16 10:38
Ten ksiądz już chyba do końca życia będzie kapelanem na jakimś cmentarzu. Do żadnej władzy w KK nie dojdzie.
ada2019.02.16 10:32
Najgorsze w tym wszystkim ( w tych wszystkich antypolonizmach , atakach na nas …) jest to , ze wybralismy sobie taka bezwolna ekstreme filosemicka ( jak nie mamy szrlatanow politycznych , zlodziei i folksdojczow , lub agentow rosyjskich , to mamy nawiedzonych " dwuzydzian " - cytat za Ewa Kurek ) jak Kaczynscy . Pamietacie kto sprowadzil masonerie do Polski , pamietacie kto wstrzymal badania w Jedwabnem .Trzy dni temu Pompeo ( bezczelny czlowiek- , jak nazwal go K. Karon ) ) naplul nam w twarz , a Czaputowicz , Duda , Kaczynski , Glinski , Gowin …. ani me , ani ce , ani pocaluj mnie w d … . I tak jest od maja 2018, kiedy Trump podpisal ta najbardziej niebezpieczna ustawe dla Polski . PIS jedzie w tej kwesti wg. typowej polskiej mentalnosci " a , jakos to bedzie … .", albo sa njabardziej niebezpiecznymi " patroitami" .Slyszalem ze prezydent Duda prowadzil jakies zakulisowe rozmowy z jednym z glownych szefow zydowskich wyludzen - Foxmanem .Jezeli to bylaby prawda , to zastanawiam sie czym on sie roznii od takich Kwasniewskich czy Komorowskich ? Co Duda zrobil dla narodu tak naprawde oprocz kwiecistych przemowien ? Najpierw zawetowanie ( bo tak m.in. Niemcy chcieli ) reform sadownictwa , a jakies dwa lata temu zaczal odkrywac przed publicznoscia ta swoja ignoracka szbesgojowa mentalnosc ( zobacz np. jego przemowienia dot. Kielc'46 , czy Marca '68 ). To jest porazajace jakie pieklo narodowosciowe Kaczynski wraz z Duda moga nam urzadzic i to na pokolenia przez swoja naiwnosc i ignorancje . A wyplacenie tak astronomicznych sum bylby rownowazne ze sprowadzeniem Polakow do roli pariasow - w dluzszej perspektywie . No , ale zeby to rozumiec , to trzeba nieco postudiowac historii i wiedziec co nieco o roznicach cywilizacyjnych i konsekwencjach . ps. Od ponad roku zastanawiamy sie dlaczego Kaczynski odstawil Szydlo . Mysle ze jedynym motywem ( poszlaki: jego ekstremalna filosemickosc i bliska mentalnosc do Pilsudskiego, a Dmowski ? W swojej ksiazce pojezdzil po nim jak po slepej kobyle . ) byla jej wyrazistosc narodowa i katolicka . Zanim zaprzeczysz podaj jakies racjonalne argumenty , abym nie tkwil w bledzie . Za co bede wdzieczny . Zeby bylo jasne , cala reszta polityki Kaczynskiego jest dobra , a miejscami bardzo dobra .
Marian2019.02.17 7:14
Ja nie zaprzeczam ,pelna zgoda
Jozin z Bazin2019.02.16 10:25
A ja nie lubię żydów i co mi zrobią ? co, zmusza mnie bym ich polubił ? jak dadzą konkretne argumenty to może zdanie zmienię, no to teraz zostałem anty-semitą yes yes yes :D
nikt2019.02.17 13:59
Weź pod uwagę to , że nie wiesz , czy jesteś z pochodzenia Żydem czy nie . Musiałbyś szukać w swej genealogii dość głęboko potwierdzenia tego kim jesteś albo zrobić dość szczegółowe badania genetyczne . Poza tym zastanów się nad tym dlaczego tak jest , że jedni Żydzi judzą i Słowian i Żydów przeciwko innym Żydom . Tak jest np. z PO i PiS ? A potem myśl dalej .
Bret2019.02.16 10:07
Rząd PiS (i koalicjantów) to kolejny rząd zdrady narodowej. PO zdradziła Polskę bo była tworem niemieckiej BND a PiS jest tworem Mosadu. To Mosad pisze ważne dla żydów ustawy "polskiego" Sejmu. Żydzi mogą w Polsce wszystko, Polak w Izraelu jest traktowany jak terrorysta islamski. A tak na prawdę terrorystami są amerykańscy żydzi. To oni stworzyli i sfinansowali bolszewików i rewolucję bolszewicką w Rosji. To oni tworzą neomarksizm jaki opanował Unię Europejską.
Maria2019.02.16 9:58
Mam nadzieje jako Polka, ze nasz rzad z MSZ na czele sie w pore opamieta.Ta ca niby dziennikarka udaje, ze sie przejezyczyla, a ten z Izraela nie mowil o nrodzie tylko o niektorych Polakach.A ci Polacy nie byli obywatelami.Polski?? Za tyle smierci i poswiecen calych rodzin dla Zydow zeby ich ratowac przed zaglada Niemcow hitlerowskich, pieknie nam dziekuja.Jak mozna byc tak podlym, i to najwyzszy przedstawiciel Izraela.
JR2019.02.16 13:48
Zdecydowanie tak!
Marian2019.02.16 13:51
Byla wojna zydzi byli wrogiem takim samym jak sowieci czy niemcy,wiec ci ktorzy im pomagali byli zdrajcami.
JR2019.02.16 9:57
Podzielam poglądy ks. Małkowskiego. Ciekawe dlaczego Żydzi uważają siebie za naród wyjątkowy? Co ich do tego upoważnia? W czasie wojny ginęli też Polacy, Cyganie i ludzie innych narodowości. Nic nie można krytyczne powiedzieć na temat Żydów bo zaraz wielki szum, antysemityzm, a nawet kara. Fakt, że mimo holokaustu Żydzi rozproszyli się po całym świecie to nie znaczy, że cały świat im się należy! W czasie II wojny światowej oprócz tych mordowanych Żydów byli i tacy co mordowali, w tym swoich rodaków (prowadzili na śmierć do obozów zagłady). Strzelali Polakom w tył głowy w Katyniu. Jakoś o tym nie pamiętają. Obwiniają Polków o udział w holokauście na podstawie jakichś pojedynczych przypadków. Całe szczęście, że pojawiają się już wyniki badań historyków ujawniające stan faktyczny, a nie urojony. Co ciekawe sami autorzy żydowscy już dawno pokazywali przykłady ukazujące swoich rodaków z tej ciemniejszej strony. Dla przykładu (podawałem to już kilkakrotnie w swoich wypowiedziach) Emanuel Ringelblum (ale są też inni). Prawdę historyczną trzeba pokazywać czy to się komuś podoba czy nie. Żydzi to też powinni zrozumieć. Czytam, że Gross ma wygłosić przemówienie o holokauście. Ciekawe czy zrobi to w swoim stylu czy może się trochę zreflektuje?
Bret2019.02.16 10:11
Żydzi uważają siebie za naród wyjątkowy (jedyny prawdziwy naród, reszta to psy) bo tak im mówi ich chora religia.
W\\\\\\\\305\\\\\\\\202odek2019.02.16 11:02
To utwierdzenie w wyjątkowości jest zawarte w Talmudzie a nie w Torze. Tora czyli Stary Testament spraw wybraństwa narodu nie stawia tak ostro jak Talmud.
Bizon2019.02.16 9:47
Nie mam cienia wątpliwości, że ta teza jest słuszna. Obecny rząd warszawski, bo już wiem, że mówienie rząd polski byłoby na wyrost, reprezentuje nurt polityki na kolanach wobec Ukrainy i Izraela. Prawdą jest, że Polacy na wschodzie nie mogą liczyć na wsparcie rządu warszawskiego, bo prowadzona polityka na kolanach wobec Kijowa nie może przy tym twardo sprzeciwiać się Ukrainie za jej dzisiejszą postawę gloryfikującą katów narodu polskiego. Jest to bezwarunkowe stanie po stronie polityków neobanderowskich i udawanie, że jak plują na nas, to pada deszcz. To samo dotyczy Izraela. Haniebne wycofanie z zapisów ustawy o IPN przez rząd warszawski, teraz pytanie czy Morawiecki pojedzie do Izraela na spotkanie V4? Jeśli to zrobi, pozbawi się resztek przyzwoitości. Ale to, że pozbawi siebie, to jego sprawa, gorzej, że upokorzy nasz naród. Przypomnę, że po ostatnich bulwersujących słowach prezydenta Izraela i artykule w gazecie izraelskiej minister Krzysztof Szczerski dziękował na twitterze stronie Izraelskiej, za efektywną współpracę w sprawie wyjaśnienia artykułu (!). On już jest o krok od przeprosin strony izraelskiej za zamieszanie. Nigdy więcej ani Duda, ani PiS nie otrzyma już mojego głosu, bo mnie osobiście oszukali.
Bizon2019.02.16 9:50
*chodziło oczywiście o słowa premiera Izraela
Bret2019.02.16 10:09
Bredzisz. To nie jest żadna polityka na kolanach wobec Izraela. To jest polityka sługi, który wiernie służy swojemu panu. Ukrainą też rządzą żydzi więc PiS też musi słuchać.
Pawel2019.02.16 9:41
Udział kilku przedstawicieli władzy państwowej był prywatny i szczątkowy - I tu intronizatorów swędzi - tu nie chodzi o religię czy pobożność, tu chodzi o politykę.
W\\\\305\\\\202odek2019.02.16 9:07
Rząd traktuje Żydów lepiej niż Polaków ze Wschodu - dużo lepiej. Czy Polakom ze Wschodu ktoś rozdaje polskie paszporty tysiącami? A Żydom z Izraela tak.
Marian2019.02.16 11:55
Egzamin musza zdawac
W\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202odek2019.02.16 14:19
Którzy? Bo jeden z Izraela pieklił się na TT, że trzy miesiące musiał czekać na dokument.
Marian2019.02.17 7:10
Polacy ze wschodu zdaja egzamin Zydzi nie.