24.01.22, 07:10

Kto by zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia

PIERWSZE CZYTANIE

Dawid króluje nad Izraelem

2 Sm 5, 1-7. 10

Czytanie z Drugiej Księgi Samuela

Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: «Oto my jesteśmy kości twoje i ciało. Już dawno, gdy Saul był królem nad nami, ty odbywałeś wyprawy na czele Izraela. I Pan rzekł do ciebie: Ty będziesz pasł mój lud – Izraela, i ty będziesz wodzem nad Izraelem».

Cała starszyzna Izraela przybyła do króla do Hebronu. I zawarł król Dawid przymierze z nimi wobec Pana w Hebronie. Namaścili więc Dawida na króla nad Izraelem.

W chwili objęcia rządów Dawid miał lat trzydzieści, a rządził lat czterdzieści. Judą rządził w Hebronie lat siedem i sześć miesięcy, w Jerozolimie zaś całym Izraelem i Judą rządził lat trzydzieści trzy.

Razem ze swoimi ludźmi król wyruszył do Jerozolimy przeciw Jebusytom zamieszkującym tę krainę. Rzekli oni do Dawida: «Nie wejdziesz tutaj, lecz odepchną cię ślepi i kulawi». Oznaczało to: Dawid tu nie wejdzie. Dawid jednak zdobył twierdzę Syjon, to jest Miasto Dawidowe.

Dawid stawał się coraz potężniejszy, bo Pan, Bóg Zastępów, był z nim.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Chrystus przeciw Szatanowi

Mk 3, 22-30

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: «Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy».

Wtedy Jezus przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: «Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi.

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Szanowna " FRONDO" NIE ŚPIJ! ZAREAGUJ!2022.01.25 18:21
WEJDŹ W KOŃCU NA SWÓJ PORTAL--- I ZOBACZ CO SIĘ DZIEJE!?? JAK DŁUGO MOŻNA WYTRZYMAĆ RZUCANE OBELGI NA BOGA, --- A W TYM WYPADKU BLUŹNIERSTWA NA DUCHA ŚWIĘTEGO! ---- Proszę wejść na komentarze w art.wstawionym przez Was dnia 24.01.22, o godz. 07:10.Tytuł art:.. "Kto by bluźnił przeciw Duchowi Świętemu....itd"! W innych art. również nie brak jego obelg na cały "KK"! On pisze w wielu nickach!---- Przecież Wasz Regulamin tego zabrania! ... Jeżeli "Frondo nie zareagujesz, to ja tego tak nie zostawię! Podam do Prokuratury również i Was! Przecież wiecie dokładnie kto to pisze! Jest z tego znany!: to Lech Keller Krawczyk! Na jego temat jest dużo w sieci, a nawet jest w IPN-ie!
To ja, Lech K., piszę sam o sobie!2022.01.26 9:52
Szanowna Frondo, nie reaguj. Ja, Lech Keller Krawczyk, piszę sam o sobie. Dzięki temu moje nazwisko jest znane, bo w2 sieci i w IPN nic o mnie nie ma. A ja swoimi wpisami wykpiwam miejscowych religijnych idiotów.
rebeliant2022.01.25 14:37
Dla mnie duchem świętym są ofiary gwałtów, a nie Duch Święty - byt c h u j o z a, która wszystko bierze przez rękawiczki. Technika wciskania innym by ponosili ofiary właśnie na tym polega, aby bredzić takim ludziom, że to taka próba, że to takie poczucia opuszczenia przez Boga, a na końcu jest sala pełna śmiechu tych co paśli się na bajerowanych owieczkach. Dobrym przykładem są zakonnice, gdzie nie tylko były pachołkami do usługiwania, lecz jeszcze obiektem oskarżeń o niedostateczne dogadzanie (między innymi starszym i mądrzejszym). Korzystali sobie nawet tutaj i wtajemniczeni nawróceni poganie co to im Saul okazał miłosierdzie, bo jest masa przypadków wykorzystywania seksualnego cierpiętnic pańskich. S r a m na postać Saula zwanego św Pawłem, a także na zbawiciela Jezusa Chrystusa, którzy wzajemnie sobie odpuszczali winy za nieswoje krzywdy. Jezus to zbawiciel kasty odseparowanej od "nieczystych". To on podał techniki lewitacji nad wyzyskiwaną hołotą przy jednoczesnym wpływaniu na nią tak, aby mieć pewne źródło pozyskiwania dóbr.
rebeliant2022.01.25 14:24
Duch Święty to oszust, a wszechmoc to najlepsze co może być. Pomódlmy się jeszcze takimi oto słowami: "Niechaj potępiony będzie Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen". Oto Słowo Moje, które gładzi Słowo Boże.
O MÓJ, JEZU...! PROSZĘ....2022.01.25 2:02
.... PRZEBACZ NAM NASZE WINY, ZACHOWAJ NAS OD OGNIA PIEKIELNEGO, ---- ZAPROWADŹ WSZYSTKIE DUSZE DO NIEBA I DOPOMÓŻ SZCZEGÓLNIE TYM, KTÓRZY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ TWOJEGO MIŁOSIERDZIA....AMEN.--- Przepraszam Cię Boże w Trójcy Świętej Jedyny za te wszystkie tu obelgi na Ciebie!
O MÓJ, LECHU...! PROSZĘ...2022.01.25 9:53
Spraw, aby wreszcie szlag trafił tych frondowych idiotów od bozi, Marychy i reszty bandy. Wiadomo, że tałatajstwa jest mało. Ich debilizm i kretyńskie wpisy wywołują bolesny śmiech. Zmień sieczkę w ich czaszkach w mózgi i obudź myślenie. Spraw, święty Lechu K., żeby frondowym idiotom zatkały się łącza internetowe, żeby im zatrzasnęły się drzwi kościółków, żeby im wafelki kością w gardle stanęły, żeby im po brudnej wodzie święconej parchy wyskoczyły. O to cię Lechu prosimy.
Baribal2022.01.24 11:10
"Kto by zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie doświadczy spuszczenia. I sperma będzie zalewać mu katolickie brednie, nie pozwalając im rozkwitnąć." Oto słowo Pańskie.
ZabawneKatoSkrzatyZKleszychBajdurzeń2022.01.24 9:26
Duch Święty to postać tej samej kategorii, co Królowa Śniegu, Calineczka, Baba Jaga, Rumcajs, Kot w Butach, Szewczyk Dratewka, Wodnik Szuwarek i Złota Rybka. Z tym, że bajki o Duchu Świętym opowiadają wyłącznie kleruchy.
Anonim2022.01.24 9:46
Tak .Piseczek czysciutki . Lep babki i kop dołeczki. To piaskownica
Anonim2022.01.24 8:41
Wywód dotyczy zasady niesprzeczności, czy jej łamanie jest grzechem o którym mowa? Czy też przypisywanie Bogu jej łamania?
leszczyna2022.01.24 9:39
Wywód dotyczy przypisywania Jezusowi działania pod wpływem i według woli Belzebuba, dzięki któremu miałby on działać przeciw podległym Belzebubowi złym duchom. Zatem Jezus byłby narzędziem Belzebuba szkodzącym poddanym Belzebuba. Docelowo, uznawszy Boże Synostwo Jezusa, chodzi o przypisywanie Bogu podległości diabłu i działania jego mocą.
Anonim2022.01.24 9:46
Analfabetyzm? Czytanie bez zrozumienia? w XXI w w Europie?