05.07.19, 10:37Zdj. screen RMF FM

Kukiz: PiS chce 'wyciąć' mniejsze ugrupowania!!!

Lider Kukiz'15, Paweł Kukiz ostrzega "mniejsze partie", że rząd PiS, wraz z prezydentem, pracuje nad "zmanipulowaniem procesu wyborczego". W ocenie polityka, partia rządząca i prezydent chcą "wszystkich wyciąć, korzystając z postbolszewickiego prawa". 

"PiS wspólnie z Prezydentem kombinują"-alarmuje na Facebooku. Jak pisze Kukiz, rządzący pracują obecnie nad "zmanipulowaniem procesu wyborczego", aby mniejsze partie nie mogły zebrać wymaganej liczby podpisów do zarejestrowania komitetów wyborczych.

W czym rzecz?

"Planują maksymalnie skrócić czas na ich zbiórkę i są w stanie doprowadzic do takiej sytuacji, że trzeba będzie zebrać dziennie - i to w czasie wakacji (!)- po PIĘĆSET podpisów w jednym okręgu, by zdążyć na czas z całością"-przekonuje lider Kukiz'15. 

Paweł Kukiz wskazuje, że partia rządząca dąży do takiego scenariusza, ponieważ obawia się, że koalicja mniejszych ugrupowań mogłaby zagrozić ewentualnej większości parlamentarnej. 

 "PiS doszedł więc do wniosku, że najlepiej wszystkich wyciąć korzystając z postbolszewickiego "prawa" i przy okazji doprowadzić do systemu dwupartyjnego PO-PiS, który przy obecnej ordynacji i »prawie« trwałby dekady"-sugeruje. 

"Mówi się, że Schetynie taka sytuacja też pasuje, bo jest na tyle młodszy od prezesa Kaczyńskiego, że poczeka pokornie w kolejce po spółki skarbu państwa. Wie, że gdy Prezes (70 lat) straci ze względu na wiek możność sprawowania władzy, to PiS się posypie a wówczas to on, Grzegorz, zagarnie wszystko :-)"- pisze Paweł Kukiz.

Czyżby polityk obawiał się o dalsze losy swojej partii? Czy jednak pomoże snucie teorii spiskowych o "PO-PiS'ie"?

 

yenn/Facebook, Fronda.pl

Komentarze

JAcek2019.07.5 17:50
Pawełku. Przestań chleć gdy masz zamiar wypowiedzieć sie publicznie. PiS chce cię "pożreć"??? PiS????? Dobrze się czujesz Pawełku??? To wyborcy decydują w demokratycznych wyborach kto ma być w parlamencie. Wyborcy ! A nie PiS. Nie pij chłopie. Szkoda zdrowia.
diki2019.07.5 13:38
a może panie Kukiz sam chcesz się "wyciąć" ? trzeba partię Kukiz uprawomocnić legalnie... a nie udawać ze partia Kukiz to nie partia... kasę wziąć od państwa, zamówić ekspertyzy, wziąć korepetycja od profesorów, i umiejętnie przedstawić swoje propozycje... ale na to trzeba kasy i najlepiej własnych podatników a nie kasy moskiewskiej "bo kto płaci ten wymaga" bo czasy "obywatelskości" to owszem w bogatych USA np. prezydent USA kasy nie pobiera.. ale nawet tam MOŻE pobierać .. ale fakt wojen na własnym terenie ledwie mieli ze trzy , (1) z Anglią (2) domowa) (3) i o Teksas ale nawet te wojny nie były tak krwawe jak Polskie wojny i 200 lat wolnego rynku... no i to przy takim USA bogactwie można zrezygnować z państwowego uposażenia ... ale nie u nas... tak więc Kukiz nie chcesz państwowej kasy na korepetycje ? no to po co nam taki niedouczony matoł ? i nie zganiaj swoich niedouczonych kompetencji na cudze konto... bo tu już bezobjawowe objawy "dzieciaka"
MJ2019.07.5 13:01
Panie Pawle, ostatnio głosowałem na Pana ugrupowanie, ale, jak Pan pójdzie z zeteselem, to już na was nie zagłosuję. A Pan, p Pawle, będąc na miejscu PIS nie działał by podobnie? W razie draki kazałby swoim członkom zakładać konkurencyjne partie? Wie Pan, nie znam żadnej pańskiej piosenki, ale głosowałem, bo uważam Pana za jednego z bardzo nielicznych polityków, którzy nie kłamią a mówią od serca, co nie zwalnia Pana z bycia i lwem, i lisem. Teraz Pan zauważył, że bez pieniędzy nie da się nic zrobić? Trochę późno.
Natanek - Szatanek2019.07.5 12:13
Ależ ten Pawełek spostrzegawczy. Jeszcze nie zauważył, że sam jest zwykłą pisowską przystawką, jak kiedyś LPR czy Samoobrona. Pawełek w najbliższych wyborach może wystartować z listy Pis lub wcale, innej opcji nie ma.
robaczek 2019.07.5 11:21
M AZOSTAC TYLKO JEDNA PARTIA! NASZA!!!! patokatolicka!! prawda? ;] uwielbiam was. tak na ten komunizm marudzicie a chcecie powrotu dokladnie tego samego. wezcie przestancie udawac ;] wszyscy wiemy ze to wy jestescie komuchami. tylko waszego bożka tam dorzuciliscie ;] no miśki no ;] trzeba mówić prawde przecież nie? ;]
seaviper2019.07.5 11:14
kuku na muniu.