25.01.22, 17:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Kuźmiuk: Do tej pory PO robiło to w PE w białych rękawiczkach, teraz już przy otwartej kurtynie

1. Kilka dni temu na portalu Euroakitv.pl ukazał się wywiad z hiszpańskim europosłem Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Estebanem Gonlzalesem Ponsem, jednym z wiceprzewodniczących tej partii, który ma stanąć na czele misji obserwacyjnej PE, która będzie przebywać w Warszawie w dniach 9-11 lutego.

Delegacja PE, która powinna się składać z przedstawicieli wszystkich 7 grup politycznych obecnych w PE, proporcjonalnie do ich liczebności, ma się zająć „zbadaniem nielegalnej inwigilacji opozycji przy użyciu Pegasusa”.

Europoseł Gonzales Pons wprawdzie w wywiadzie najpierw mówi, że „naszym celem nie jest atakowanie Polski, ale skłonienie polskich władz do przestrzegania demokratycznych wartości oraz rządów prawa”, żeby za chwilę wypalić wprost „spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski”.

2. Wypowiedź hiszpańskiego europosła jest absolutnie skandaliczna, a ponieważ jest on członkiem frakcji EPL w PE, powinna się spotkać z błyskawiczną reakcją europosłów PO i PSL, którzy są członkami tej frakcji.

Mimo upływu kilku dni od tej zapowiedzi brutalnej ingerencji przedstawiciela PE w porządek konstytucyjny naszego kraju, żadna reakcja europosłów z tych dwóch partii nie nastąpiła, nie zareagował także czołowy europejski „demokrata” Donald Tusk, który jest przecież bezpośrednim zwierzchnikiem Gonzalesa Ponsa, wszak ciągle pełni funkcję przewodniczącego EPL.

Brak reakcji Tuska na tę zapowiedź jego partyjnego podwładnego, daje podstawy do twierdzenia, że wszystko to dzieje się za jego wiedzą i zgodą i ma być wsparciem jego działań w Polsce przeciwko rządowi mającemu stabilną większość parlamentarną.

Wizytę delegacji z PE zna czele z Gonzalesem Ponsem zapowiadał entuzjastycznie już w połowie stycznia, szef delegacji PO-PSL w EPL europoseł Andrzej Halicki, ciesząc się, że na jej czele stanie jego kolega partyjny.

Ba napisał wtedy na jednym z portali społecznościowych jakie będą kolejne kroki w tej sprawie, a więc debata na ten temat w PE, no i oczywiście rezolucja, wiec skoro są już znane dalsze kroki po odbyciu misji w Warszawie, to zapewne z grubsza jest już ustalona treść raportu jaki przygotuje przewodniczący Gonzales Pons.

3. Akceptacja polityków Platformy dla tego rodzaju publicznych wypowiedzi ich kolegów partyjnych, potwierdza tylko, że od zakulisowych działań jakie podejmowali oni w instytucjach unijnych „aby odsunąć PiS od władzy”, teraz przeszli do działań przy otwartej kurtynie.

Robi to także nowy przewodniczący PO Donald Tusk, który po powrocie do Polski z Brukseli w każdej publicznej wypowiedzi, po wielokroć powtarza, że głównym jego celem jest jak najszybsza zmiana rządu w Polsce.

Wprawdzie w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że „nie jest pewien, czy powinien się modlić o wcześniejsze wybory, biorąc pod uwagę wyniki sondaży” ale główną motywacją tej zmiany stanowiska jest potrzeba większej ilości czasu, aby wręcz wymusić start w wyborach większości opozycji z jednej listy.

4. W lecie poprzedniego roku Donald Tusk, mimo tego, że jest zatrudniony jako przewodniczący EPL w Brukseli i tutaj powinien wykonywać swoje obowiązki, zdecydował się wrócić do polskiej polityki, ponieważ otrzymał „unijne” zadanie, doprowadzenie opozycji do przejęcia władzy w naszym kraju.

Otrzymał również zapewnienie, że jego misja zostanie wsparta kolejnymi rezolucjami PE krytycznymi wobec rządu w Polsce, a być może także decyzjami KE o blokadzie środków dla Polski z Krajowego Planu Odbudowy, a także rozstrzygnięciami TSUE z wysokimi karami nakładanymi na nasz kraj.

Ponieważ już ponad półroczne działania Tuska w Polsce, wspierane decyzjami KE i TSUE, nie dają oczekiwanych rezultatów, dalej w sondażach wyborczych wyraźnie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z dużymi szansami na wyraźne wygranie wyborów parlamentarnych jesienią 2023 roku, do kolejnego działania wspierającego Donalda Tuska, ma być zaangażowany także PE.

5. Tyle tylko, że przewodniczący misji PE do Warszawy na dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem, tak naprawdę ją skompromitował zapowiadając „że ma ona na celu pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski”.

A swoją drogą to ta zapowiedź Gonzalesa Ponsa, dziwnie współbrzmi z doniesieniami służb wywiadowczych W. Brytanii, które ujawniły, że Rosja ma plan zmiany rządu w Kijowie na prorosyjski, co pozwoliłoby Moskwie, ostatecznie podporządkować Ukrainę.

Europoseł Gonzales Pons chciałby zainstalować w Warszawie rząd Donalda Tuska, pocieszające jest, że nie przy pomocy czołgów, a mimo wszystko jednak w oparciu o demokratyczne wybory.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

adam p2022.01.27 14:04
nie rozmawiać z żadną komisją nic nie udostępniać z lekceważyć polska to nie prywatny folwark eurokratów niech nie kradną to nie będzie potrzebny pegazus służby mają tego pilnować żeby niebyło kombinowania układy układziki prezęnty sprzedawanie ziemi za bescen
Marianczi2022.01.26 7:56
Członkowie PO rękawiczki wkładają tylko po to, by nie zostawiać odcisków placów
ddh2022.01.25 22:11
Na pohybel Dewiantom PO i KO w kakao sld,.psl,tvn holoty wp.ss makreli putina ,zydokomuchów nkwd kgb,lgbt q brukseli , kasty Sądowej kgb.
man.of.Stagira2022.01.25 20:24
T S U E -Trybunał Sprawiedliwości UE oraz ETPCz -Europejski Trybunał Praw C. ŁAMIĄ TRAKTATY i podważają Konstytucję RP! // Won za Don! // Sędziowie w stanie spoczynku którzy ŁAMIĄ Konstytucję RP WY*****ALAĆ!: Stanisław Biernat, Teresa Dębowska – Romanowska, Kazimierz Działocha, Lech Garlicki, Mirosław Granat, Wojciech Hermeliński, Adam Jamróz, Stefan Jaworski, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Wojciech Łączkowski, Ewa Łętowska, Marek Mazurkiewicz, Andrzej Mączyński, Janusz Niemcewicz, Małgorzata Pyziak-Szafnicka, Stanisław Rymar, Ferdynand Rymarz, Andrzej Rzepliński, Jerzy Stępień, Piotr Tuleja, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Mirosław Wyrzykowski, Bohdan Zdziennicki, Andrzej Zoll, Marek Zubik.
Chcesz wiedzieć kim jest Krakus?2022.01.25 20:24
Jest to prowokator k urwa żydowska nazwiskiem JAN HERTRICH-WOLEŃSKI !!!
Chcesz wiedzieć kim jest Krakus?2022.01.25 20:24
Jest to sk urwysyn żyd nazwiskiem DANIEL PASSENT !!!
Chcesz wiedzieć kim jest Krakus?2022.01.25 20:23
Jest to sk urwysyn żyd nazwiskiem JERZY URBAN !!!
Krakus2022.01.25 20:01
Kuźmiuk, jesteś durniem, nie profesorem - Pegasus, teoretycznie do walki z terroryzmem, wykoorzystywany przez służby specjalne do sprawdzania opozycji, a nawet swoich (Misiewicz), a przed chwila wyszlo że także Michała Kołodziejczaka (lider Agrounii, czylli wkurzonych rolników) czy Tomasza Piątka (tego, który napisał książke o połączeniach Macierewicza z Rosja). Takich ludzi bronisz, którzy szpieguja nie terrorystów, tylko swoich politycznych wrogów? Ty to nazywasz DEMOKRACJĄ?
turkuć podjadek2022.01.25 20:15
nie krakus a kretyn
Krakus2022.01.25 21:27
Dziekuje za merytoryczna wypowiedz, pokazałeś klasę :) Tylko na tyle cie stać biedny człowieku?
DO Krakus2022.01.26 10:40
Ty jesteś biedny bo zostało ci już tylko plucie żółcią. Biedny człowiek.
POkatoliku2022.01.26 12:11
Kużmiuk to taki frondowy ekspert od wszystkiego . Ma łeb pluje na unię a grabi z niej pełnymi garściami.
man.of.Stagira2022.01.25 18:52
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei Der Oppositonsführer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk..
SPIERDALAJ ŻYDOWSKI PROWOKATORZE!2022.01.25 19:19
Nie ma antysemityzmu w Polinie? Żydowskie gówno jak z Radomia z mitomańskim nikiem "man.of...." GO ZROBI!
A Kuźmiuk2022.01.25 18:47
znów gó..em w wentylator. Na niego zawsze można liczyć, podobnie jak na Bodakowskiego.
Anonim2022.01.25 18:42
Debil Kuźmiuk przebił już towarzysza Kuźmiuka debilizmem. PiS to jest stan umysłu.
AAAtomek2022.01.25 18:29
Może byście napisali, że jest "nauka zdalna" w całej Polsce? Od teraz.
Polak2022.01.25 18:25
W Polsce mamy zły rząd (ale i tak najlepszy od Komuny) w dodatku ostatnio traci poparcie za smiercionki , za Kurskiego, za poddawanie się woli UE ,za kolesiostwo, za polin , za bezczynność w repolonizacji (raczej jest likwidacja LOToS,kopalnie,Energetyka,lecznictwo) ale jeżeli się zdarzy rząd po,psl, sld , hołota to Polska będzie landem w pół roku. BOŻE chroń Polskę,Naród Polski i Kościół JCH w Polsce
goral2022.01.25 18:19
Pozyteczny komunistyczny idota w rękach PiS
Anonim2022.01.25 18:07
Gdyby Polska w 1989 roku zrobiła to co Rumunia,nie mielibyśmy dzisiaj takiej sytuacji.
goral2022.01.25 18:18
nie byłoby takiego Kużmiuka
Polskojęzyczni Oszuści to żydokomuna2022.01.25 18:01
...skumana (jak zawsze zresztą) z ruSSkimi i hitlerowcami.
O tym nie dowiesz się z Frondy...2022.01.25 17:42
Władza PiS się boi. Opracowano plan wywożenia Kaczyńskiego w razie rozruchów/protestów z domu na Żoliborzu. Mają być świece i dymne i użycie wozu strażackiego, który ma przewieźć go do sąsiedniej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. A tam są auta przejmujące. Narodu tak się bać?
Panika i Strach2022.01.25 17:53
A nie prościej w karton wsadzić... i DHL-em w upatrzone miejsce wyekspediować..? Do Moskwy na przykład...
***2022.01.25 18:01
twoje wypociny nikogo nie interesują
Anonim2022.01.25 18:05
*** -- Syn wiatru i pyłu, czyli tuman...