27.04.16, 13:10Fot. tvp.info

Kwaśniewski i Kalisz pozywają za aferę taśmową! Chcą 200 tys. zł odszkodowania!

Aleskander Kwaśniewski oraz Ryszard Kalisz pozywaja "Do Rzeczy" za publikację ich rozmowy z restauracji Sowa i Przyjaciele i domagają się aż 200 tys. zł odszkodowania – poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Przypomnijmy, że w lipcu 2015 roku tygodnik "Do Rzeczy" dotarł do zapisu rozmowy podsłuchanej w restauracji Sowa i Przyjaciele, która miała się odbyć 6 październiku 2013 r. – Trzy najbardziej zdemoralizowane instytucje w Polsce to jest po pierwsze – prokuratura, po drugie – służby specjalne, po trzecie – telewizja publiczna. (…) Te trzy instytucje – kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą. I tak dalej, i tak dalej – miał mówić Aleksander Kwaśniewski do Ryszarda Kalisza.

Podczas rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza byli również obecni Włodzimierz Wapiński oraz mężczyzna, którego tożsamości nie udało się nam ustalić. Na nagraniu zarejestrowano 4,5-godzinną rozmowę. Jej najważniejszy wątek dotyczy domniemanej korupcji, do której miało dochodzić na szczytach władzy.

"Kalisz relacjonuje Kwaśniewskiemu swoje spotkanie z gen. Januszem Noskiem, ówczesnym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. (...) Nosek miał mieć dowody na korupcję, w którą mógł być zamieszany minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, a być może ktoś "dużo wyżej” niż kierownictwo ministerstwa" – pisał wówczas autor artykułu Cezary Gmyz.

W sierpniu 2015 roku warszawski Sąd Okręgowy na niejawnym posiedzeniu postanowił o zakazie publikacji dotyczących rozmowy Kwaśniewski – Kalisz nagranej w restauracji Sowa & Przyjaciele.

emde/telewizjarepublika.pl/Twitter

<<< CAŁA PRAWDA O KAPŁANIE, KTÓREGO LEWICOWE MEDIA NIEUSTANNIE ATAKOWAŁY. BIOGRAFIA ABP. JÓZEFA MICHALIKA!!! >>>

<<< TEORIA EWOLUCJI! PRAWDA CZY FAŁSZ? SPRAWDŹ SAM !!! >>>

<<< NIEZWYKŁA HISTORIA POLSKI! WIARA I TRON - KSIĄŻKA WCIĄGAJĄCA BARDZIEJ NIŻ FILM AKCJI! >>>

<<< O TYM CZYM NAPRAWDĘ JEST MIŁOŚĆ . NIEZWYKŁA KSIĄŻKA NAWRÓCONEJ ... WIEDŹMY! >>>